Reklama
reklama

Očkování ve Vyškově se přesunulo z nemocnice do velkokapacitního centra.

Denně tam zdravotníci naočkují zhruba 600 zájemců. Do sportovní haly místní školy se očkování přesunulo z vyškovské nemocnice kvůli nutnosti navýšit kapacitu.

Byli jsme na stěhování od začátku nachystaní. Nemocnice ve Vyškově měla tu výhodu, že měla poměrně hodně místa a mohla očkovat déle. Když teď má přijít víc vakcín, stěhuje se, stejně jako ostatní, do větších prostor. Tady je mnohem přehlednější a pro lidi obecně lepší prostředí,“ řekl při návštěvě centra hejtman Jan Grolich.

V Jihomoravském kraji tak už máme velkokapacitní centra celkem v 7 městech – kromě Vyškova v Kyjově, Hodoníně, Břeclavi, Znojmě, Hustopečích a samozřejmě to největší v Brně,“ připomněl radní pro zdravotnictví Jiří Kasala.

Centra stavěl tým odborníků ve spolupráci s vysokými školami. Jsou koncipovaná tak, aby jimi prošlo co nejvíce lidí v co nejkratší dobu. Současná maximální kapacita se dá ještě navýšit.

V případě potřeby počítáme s nasazením personálu i v sobotu a neděli a s prodloužením pracovní doby, abychom mohli naočkovat víc lidí v kratším termínu,“ uvedl ředitel Nemocnice Vyškov Zdeněk Horák.

Při výběru lokality hrála roli kromě velikosti prostor vybavenost – např. toalety, oddělený vchod a východu, připojení k internetu, či parkování.

"U haly a přilehlé nemocnice je 100 parkovacích míst, další místa jsou u nemocnice a v přilehlé ulici Karla Čapka,“ připomněl Karel Jurka, starosta Vyškova, který kraji zázemí v areálu základní školy poskytl.

Dle výpočtů Jihomoravského kraje by každý obyvatel starší 15 let, pokud bude mít zájem, měl mít možnost nechat se naočkovat nejpozději do konce července. Do konce srpna pak kraj ve své strategii počítá s tím, že bude takto naočkovaných 70 procent jihomoravské populace stejné věkové kategorie. Zájem o očkování chce kraj od května podpořit i propagační kampaní.

TZ:  JMK

Autor: 
redakce
Aktuálně
Edvard Křenek a Jaroslav Hanych vozí ulicemi Brna cestující dlouhých 50 let. Vedení Dopravního podniku města Brna jim včera za jejich práci poděkovalo a předalo ocenění. Oba řidiči se shodují, že...
12.05.2021 - 08:46
Brněnští skauti a skautky dnes vyrazili hromadně darovat krev. Bylo jich dokonce tolik, že na dopoledne obsadili transfuzní stanici ve FN Brno. Na odběr jich dorazilo 46 a ti, kteří byli připuštění k...
11.05.2021 - 17:19
A je to tu! Po nucené pauze jsme pro vás znovu otevřeli náš autosalon, a navíc jsme k této příležitosti připravili i něco navíc.
11.05.2021 - 14:34
Brněnská zoologická zahrada spustila na svých webových stránkách rezervaci na prázdninové lesní kluby určené pro děti od 7 do 13 let.
11.05.2021 - 07:57
Snaha využít každý metr zemědělské půdy vedla k rozorání cest, vykácení remízů, vysušení mokřadů. Krajina ztrácí schopnost zadržet vodu a postrádá rozmanitost. Obec Sivice vrací do krajiny přírodní...
10.05.2021 - 15:38
Na muže sedícího přímo uprostřed vozovky na náměstí 28. října v pátek večer upozornil náhodný kolemjdoucí prostřednictvím linky 156.
10.05.2021 - 08:12
Komentáře