Reklama
reklama

Nuda v Brně? V létě bude o zábavu postaráno

Ani během nejteplejších měsíců, kdy jsou brněnské ulice rozpálené slunečním svitem, nebude ve městě pod Špilberkem o zábavu nouze. Na své si v jihomoravské metropoli přijdou milovníci kultury i pohybu. O kterých možnostech, jak strávit aktivně svůj volný čas, jste možná nevěděli?

Za pohybem a péčí o zdraví na Lesnou

Na novinku se mohou těšit nejen obyvatelé brněnského sídliště Lesná. Jen pár minut chůze od tramvajové konečné zastávky Čertova rokle se ve stejnojmenné zalesněné oblasti nachází přírodní amfiteátr. V něm se sice návštěvníci mohli zúčastnit různých akcí i v dřívějších letech, nyní však dostal zrekonstruovanou podobu díky participativnímu rozpočtu Dáme na vás z roku 2017. Opraveny zde byly schody v hledišti, přibyly dřevěné plochy k sezení a došlo i k dalším úpravám.

Slavnostně byl prostor veřejnosti otevřen třetí červnovou neděli divadelním představením pro děti. „Jsem rád, že symbolicky šedesát let po započetí prací na budování sídliště Lesná je projekt na zvelebení tohoto prostoru oficiálně dokončený. Přírodní amfiteátr obklopený vysokými stromy v Čertově rokli, uprostřed sídliště pro dvacet tisíc obyvatel, to je sám o sobě fenomén a díky autorům tohoto projektu se posouvá možnost jeho užívání o další stupeň výš. Nezbývá než pozvat nejširší veřejnost na všechny akce, které jsou zde plánované, protože kouzlo tohoto místa se musí zažít na vlastní kůži,“ uvedl starosta městské části Brno-sever Martin Maleček.

Přestože sem byli obyvatelé zvyklí chodit například na letní promítání filmů, letos je zřejmě tato kratochvíle pravidelně nečeká. „Díky covid opatřením byla loni dost nízká návštěva. Vyčkáme, jak se bude situace vyvíjet. Alespoň jedno kino nebo stand-up bychom letos chtěli,“ vysvětlili organizátoři v komentáři na svém profilu na sociální síti. Přesto tu však aktivity neutichnou. Během celého léta tu totiž budou probíhat lekce jógy.

Naučná stezka

Všichni ti, kdo nechtějí ani během nejteplejších měsíců roku nechat zahálet své šedé buňky mozkové a zároveň rádi tráví aktivně volný čas, ocení novinku, která vznikla u řeky Svitavy. Zdejší industriální naučná stezka na jedenácti zastaveních přiblíží průmyslovou historii Brna od textilu, přes parní stroje až po zbraně. Stezka startuje u mostu přes Svitavu u ulice Křenová a končí na Svitavském nábřeží.

Za kulturou

V tomto roce poprvé se divákům otevře prostor amfiteátru na Kraví hoře. Svůj dočasný domov tu nalezne Divadlo Bolka Polívky se svou Letní scénou. Letošní šestý ročník na prknech, která znamenají svět, trvá až do 15. srpna.

Kultura během léta ovládne i prostory ve vznikajícím areálu Nové Zbrojovky v Židenicích. Přesídlila do nich umělecká platforma Industra STAGE. Místo ovládnou venkovní akce, jejichž dramaturgie je rozmanitá od činohry přes tanec a pohybové divadlo až po site-specific projekty. Hlavní sezóna tu probíhá až do září.

Autor: 
Lenka Gregorová
Aktuálně
Sdružení dopravních podniků ČR (SDP ČR) se už počtvrté spojilo s nadačním fondem Muži proti rakovině, který je organizátorem akce Movember v České republice. Tramvaje, trolejbusy a autobusy v...
27.10.2021 - 08:01
Ve čtvrtek 28. října 2021 je nejen Den vzniku samostatného československého státu, ale také svátek pro sportovní fandy. Od 15:20 se totiž v hale Vodova odehraje brněnské futsalové derby.
26.10.2021 - 13:49
Železniční nehoda včera večer zastavila provoz na trati v Rájci-Jestřebí na Blanensku.
26.10.2021 - 08:18
Zlato bylo vždy ozdobou a znamením elit. Zlato symbolizuje vznešenost, bohatství a moc, dává pocit hojnosti, lesku a bohatství.
25.10.2021 - 14:09
Na muže postávajícího v houští nedaleko školy upozornila strážníky v pátek odpoledne žena procházející jednou z komárovských ulic.
25.10.2021 - 08:18
Bagry, ale i stavební stroje a technika. Brňané se mohou v následujících měsících těšit v ulicích svého města na čilý ruch. Proměňovat se bude neustále Mendlovo náměstí, novinky čekají Staré Brno i...
24.10.2021 - 14:01
Komentáře