Reklama
reklama

Nový spolumajitel nebo změna domácí palubovky. Klub mmcité1 Basket Brno představil několik novinek

Brněnský basketbalový klub mmcité1 má nového spolumajitele. Stala se jím izraelská společnost True Player Group.
Tisková konference Foto: mmcité1 Basket Brno

Polovičním vlastníkem nového spolumajitele je rodina Davida Blatta. Tento muž se zvučným basketbalovým jménem je mistrem Evropy, vítězem Euroligy a také bývalým trenérem LeBrona Jamese. Druhá polovina společnosti patří Idanovi Avshalomovi. Ten působil také jako generální manažer Hapoelu Jeruzalém.

Podle generálního manažera klubu Michala Jimramovského, který novinku médiím představil na tiskové konferenci, probíhala jednání již od podzimu roku 2019. Společným cílem je podle nej postupnými kroky vytvořit z brněnského klubu dobrou značku a vrátit brněnský mužský basketbal zpět na přední příčky tuzemské ligy.

Společnost True Player Group se specializuje na rozvoj mladých hráčů a podle manažera Jimramovského hledala v Evropě vhodný klub, který působí ve větším městě. 

Od příští sezóny navíc klub mění domácí palubovku. Před fanoušky budou hráči nově nastupovat ve sportovní hale Vodova, která má kapacitu 3 000 diváků a nabízí tak větší komfort. V nové hale se představí i letošní první posila, rozehrávač se sedmi reprezentačními starty Viktor Půlpán. Ten se Brnu upsal na 3 roky.

Další novinkou je to, že se do jihomoravské metropole podařilo získat extraligu U19. Znamená to, že talentovaní hráči z Brna mohou hrát nejvyšší soutěž. Mládežnická mužstva budou nastupovat pod názvem Basket Brno.

Autor: 
Lenka Gregorová
Aktuálně
Ve spolupráci s praktickými lékaři začalo očkování seniorů 80+.
20.01.2021 - 14:49
Křikem a sprškou nadávek na sebe v pátek navečer upozornila pětice dívek na Mendlově náměstí po vystoupení z tramvaje číslo jedna.
19.01.2021 - 09:16
Dnes začalo po sedmé hodině ranní ve Fakultní nemocnici u sv. Anny v Brně očkování registrovaných seniorů. Všechny termíny, uvolněné zatím do konce příštího týdne, jsou plné.
18.01.2021 - 13:55
Očkovací centra začnou fungovat od března a denně v každém z nich naočkují až tisícovku lidí.
18.01.2021 - 05:19
Počasí s teplotami kolem bodu mrazu mohou lákat návštěvníky k pozvolna zamrzajícím vodním plochám.
17.01.2021 - 10:51
Navýšení skládkovacích poplatků, k němuž došlo od ledna tohoto roku v souvislosti s novým zákonem o odpadech, se Brňanů týkat nebude. Podle nové legislativy se poplatek za komunální odpad, ukládaný...
15.01.2021 - 10:14
Komentáře