Reklama
reklama

Nový spolumajitel nebo změna domácí palubovky. Klub mmcité1 Basket Brno představil několik novinek

Brněnský basketbalový klub mmcité1 má nového spolumajitele. Stala se jím izraelská společnost True Player Group.
Tisková konference Foto: mmcité1 Basket Brno

Polovičním vlastníkem nového spolumajitele je rodina Davida Blatta. Tento muž se zvučným basketbalovým jménem je mistrem Evropy, vítězem Euroligy a také bývalým trenérem LeBrona Jamese. Druhá polovina společnosti patří Idanovi Avshalomovi. Ten působil také jako generální manažer Hapoelu Jeruzalém.

Podle generálního manažera klubu Michala Jimramovského, který novinku médiím představil na tiskové konferenci, probíhala jednání již od podzimu roku 2019. Společným cílem je podle nej postupnými kroky vytvořit z brněnského klubu dobrou značku a vrátit brněnský mužský basketbal zpět na přední příčky tuzemské ligy.

Společnost True Player Group se specializuje na rozvoj mladých hráčů a podle manažera Jimramovského hledala v Evropě vhodný klub, který působí ve větším městě. 

Od příští sezóny navíc klub mění domácí palubovku. Před fanoušky budou hráči nově nastupovat ve sportovní hale Vodova, která má kapacitu 3 000 diváků a nabízí tak větší komfort. V nové hale se představí i letošní první posila, rozehrávač se sedmi reprezentačními starty Viktor Půlpán. Ten se Brnu upsal na 3 roky.

Další novinkou je to, že se do jihomoravské metropole podařilo získat extraligu U19. Znamená to, že talentovaní hráči z Brna mohou hrát nejvyšší soutěž. Mládežnická mužstva budou nastupovat pod názvem Basket Brno.

Autor: 
Lenka Gregorová
Aktuálně
V noci na pondělí přemohla únava osmadvacetiletého mladíka v brněnském parku nad ulicí Bašty.
21.09.2021 - 13:39
21. září si připomínáme Mezinárodní den Alzheimerovy nemoci. Tohle degenerativní onemocnění mozku se obvykle začíná projevovat po pětašedesátém roku života, postihuje ale i mladší ročníky. Centrum...
20.09.2021 - 19:25
Fembot   Foto: Michal Večeřa
Nový průzkum zahrnující 1200 účastníků odhaluje některé zajímavé myšlenky o robotech včetně toho, jak by mohla vypadat budoucnost lidského sexu.
20.09.2021 - 13:00
S nožem v ruce prý v pátek odpoledne před obličeji několika dětí šermoval neznámý muž nedaleko Kovářské ulice.
20.09.2021 - 10:36
Divadlo Radost otevírá svou divadelní loď těm nejmenším divákům – a to dětem do tří let a jejich pra/rodičům. V bývalém Muzeu loutek se tak hraje po dlouhé odmlce první představení pro nejmenší, a to...
18.09.2021 - 08:20
Opilého řidiče zadržel ve středu odpoledne kolemjdoucí na Konečného náměstí.
17.09.2021 - 18:47
Komentáře