Reklama
reklama

Nový spolumajitel nebo změna domácí palubovky. Klub mmcité1 Basket Brno představil několik novinek

Brněnský basketbalový klub mmcité1 má nového spolumajitele. Stala se jím izraelská společnost True Player Group.
Tisková konference Foto: mmcité1 Basket Brno

Polovičním vlastníkem nového spolumajitele je rodina Davida Blatta. Tento muž se zvučným basketbalovým jménem je mistrem Evropy, vítězem Euroligy a také bývalým trenérem LeBrona Jamese. Druhá polovina společnosti patří Idanovi Avshalomovi. Ten působil také jako generální manažer Hapoelu Jeruzalém.

Podle generálního manažera klubu Michala Jimramovského, který novinku médiím představil na tiskové konferenci, probíhala jednání již od podzimu roku 2019. Společným cílem je podle nej postupnými kroky vytvořit z brněnského klubu dobrou značku a vrátit brněnský mužský basketbal zpět na přední příčky tuzemské ligy.

Společnost True Player Group se specializuje na rozvoj mladých hráčů a podle manažera Jimramovského hledala v Evropě vhodný klub, který působí ve větším městě. 

Od příští sezóny navíc klub mění domácí palubovku. Před fanoušky budou hráči nově nastupovat ve sportovní hale Vodova, která má kapacitu 3 000 diváků a nabízí tak větší komfort. V nové hale se představí i letošní první posila, rozehrávač se sedmi reprezentačními starty Viktor Půlpán. Ten se Brnu upsal na 3 roky.

Další novinkou je to, že se do jihomoravské metropole podařilo získat extraligu U19. Znamená to, že talentovaní hráči z Brna mohou hrát nejvyšší soutěž. Mládežnická mužstva budou nastupovat pod názvem Basket Brno.

Autor: 
Lenka Gregorová
Aktuálně
Dva muže, kteří údajně rybařili tam, kde to není povoleno, zpozoroval v neděli odpoledne náhodný svědek u Rakovecké zátoky.
15.06.2021 - 20:35
Šedesátka dnes v podstatě není žádný věk a lidé, které označujeme jako seniory, jsou mnohem aktivnější, než tomu bylo v minulosti. Současným trendem pak je, že se chtějí cíleně věnovat pohybu, aby...
15.06.2021 - 10:38
Od 14. června začíná platit regulace vjezdů v osmi vnitroblocích v městské části Brno-střed. Požadavek na úpravu vznesla městská část na základě požadavků jejich obyvatel.
14.06.2021 - 17:51
Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně vychází vstříc zájemcům o preventivní neinvazivní „žvýkací“ PCR testy a otevřela pro ně další testovací místo ve svém areálu. Testování je určeno pouze pro...
14.06.2021 - 17:23
Dopravní podnik města Brna s cestujícími komunikuje pomocí dalšího informačního kanálu. Jako první dopravce v republice začne využívat službu Mobilní Rozhlas, která slouží pro jednodušší komunikaci...
13.06.2021 - 07:08
V úterý odpoledne se na linku 156 ozvala rozrušená žena a uvedla, že z okna řečkovického domu vidí hořící strom.
11.06.2021 - 08:32
Komentáře