Reklama
reklama

Nové nástrahy pro řidiče. Na dalších jihomoravských silnicích se bude pracovat

Seznam šestadvaceti akcí na silnicích II. a III. třídy s odhadovanými náklady převyšujícími 317 milionů korun představil Jihomoravský kraj. Patří mezi ně rekonstrukce mostů a úseků silnic či sanace svahu narušeného kvůli velké vodě. K realizaci kraj využije příspěvek Státního fondu dopravní infrastruktury (SFDI).

„Jsem velmi rád, že stát i v letošním roce přispěje krajům na opravy silnic II. a III. tříd. SFDI uvolní pro všechny regiony 4 miliardy korun a na jižní Moravu z této částky připadne téměř 280 milionů,“ popsal náměstek hejtmana Jihomoravského kraje Roman Hanák.

Na jihomoravských silnicích je v plánu 26 akcí, které budou zahájeny ještě letos. „Některé z nich se nám podaří tento rok i dokončit, jiné, náročnější, částečně přesáhnou i do roku 2021. Jsme tedy připraveni příspěvek SFDI bezezbytku okamžitě využít,“ dodal Hanák.

S pracemi v některých vybraných lokalitách se již počítalo v letošním programu výstavby, jiné byly zařazeny mezi dlouhodobě potřebné stavební akce. „Tento seznam bude muset projít mimo jiné i schválením Centrální komise Ministerstva dopravy. Každá z navrhovaných akcí je však potřebná a výrazně zlepší stav naší silniční infrastruktury. Mezi největší stavby patří například rekonstrukce silnice u Staroviček, Rakvic a Břeclavi s odhadovanými náklady téměř 30 milionů korun bez DPH. Další náročné akce jsou například rekonstrukce Boršovské ulice u I/54 v Kyjově, oprava Rakšické ulice v Moravském Krumlově, 4. etapa oprav silnice od Štítarů k hranicím kraje, nebo třeba rekonstrukce mostu ve Velkých Němčicích,“ vysvětlil Hanák.

Nutné je také likvidovat škody po letošních povodních. Finance na opravy těchto škod ve výši cca 4,4 milionu využije kraj například na sanaci sesuvu na silnici mezi Vřesovicemi a Koryčany. „Jedná se o stavbu s odhadovanými náklady přibližně 2,9 milionu korun,“ dokončil Roman Hanák.

Autor: 
Lenka Gregorová
Aktuálně
Očkovací centra začnou fungovat od března a denně v každém z nich naočkují až tisícovku lidí.
18.01.2021 - 05:19
Počasí s teplotami kolem bodu mrazu mohou lákat návštěvníky k pozvolna zamrzajícím vodním plochám.
17.01.2021 - 10:51
Navýšení skládkovacích poplatků, k němuž došlo od ledna tohoto roku v souvislosti s novým zákonem o odpadech, se Brňanů týkat nebude. Podle nové legislativy se poplatek za komunální odpad, ukládaný...
15.01.2021 - 10:14
Trasa kolem lesíka poblíž medlánecké chatové oblasti se v úterý odpoledne mohla stát osudnou pro čtyřiačtyřicetiletého muže.
14.01.2021 - 12:51
Ke kostelu svatého Tomáše na Moravské náměstí vyjížděli v neděli dopoledne brněnští strážníci kvůli muži, který tam údajně dorážel na kolemjdoucí a choval se velmi hlučně.
13.01.2021 - 09:35
Vysoké školy pošlou dobrovolníky, poskytnou zázemí a pomůžou s přípravou a organizací.
12.01.2021 - 10:09
Komentáře