Reklama
reklama

Nové byty v Brně? Kde se bude stavět

Polyfunkční dům, rezidence, ale i rodinné domy či kancelářské prostory s rozlohou necelých 250 tisíc metrů čtverečních. V bezprostředním centru Brna i vzdálenějších městských částech se bude stavět. Jaké stavební novinky na Brňany čekají?

Nové sady

Polyfunkční objekt vyroste v ulici Nové sady v centru jihomoravské metropole. Novostavba nazvaná Komplex Centropolis s půdorysem do písmene L se stane částí uzavřeného bloku. Ve dvou podzemních patrech tu vznikne 134 parkovacích stání, ale například i retenční nádrž, sklepy či sklady. Ty budou sloužit například obchodním jednotkám, které se budou nacházet v nadzemních podlažích. Těch bude celkem 8. Dále tu své místo najdou i kanceláře, ateliéry, bytové nebo ubytovací jednotky. Vedení města požaduje po soukromém investorovi uzavření smlouvy, která vyřeší související infrastrukturu. „Z hlediska Územního plánu města Brna je navrhovaný záměr umístěn na pozemky, které jsou součástí návrhové smíšené plochy jádrové. Podoba domu doznala úprav při posledních jednáních města i městské části s investorem. Nyní jsou již naše připomínky v zásadě zapracovány a vítáme, že dojde k postupné dostavbě proluk a zklidnění ulic na Nových sadech, což je v souladu s nově pořízenou Územní studií Jižní čtvrť,“ popsal Filip Chvátal, radní pro oblast územního plánování a rozvoje.

Královo Pole

Starý pivovar. Tak se bude jmenovat novinka v Králově Poli, která designově naváže na architektonické pojetí budovy starého klášterního pivovaru. Noví majitelé si tu budou moci vybírat ze 47 bytových jednotek různých dispozic, v krytých garážích tu vznikne 58 míst na parkování. Výhodou lokality Králova Pole je dobrá dopravní obslužnost a široká dostupnost služeb, v těsném sousedství novostavby se navíc nachází například i park s dětským hřištěm.

Zábrdovice

Stavět se bude i v rychle se rozvíjející čtvrti brněnských Zábrdovic. V plánované osmipatrové budově s názvem rezidence Stará vznikne 87 bytů, od startovacích 1+kk až po rozměrné rodinné apartmány s vlastní terasou ve vyšších podlažích bytu. K dispozici budou i dva komerční prostory umístěné v přízemí, 90 parkovacích míst či velkorysé společné prostory včetně kolárny a kočárkárny. V téže městské části v bezprostřední místnosti srdce Brna postaví stejný developer i další projekty. Více než 50 bytových jednotek včetně rozsáhlých 4+kk s lodžiemi bude umístěno ve dvou bytových domech Příční 12 a Příční 14. „Brněnská čtvrť Zábrdovice prochází velmi dynamickým rozvojem.Naše projekty se snaží respektovat své okolí, ale zároveň přinášet do celého prostoru nové a neotřelé koncepty a nabídnout tak unikátní bydlení jen pár kroků od centra města,” přiblížil Tomáš Vavřík, zakladatel společnosti Domplan.

Komín

Noví obyvatelé se budou moci stěhovat i do komínské lokality vymezené ulicemi Pastviny, Houškova a Uhlířova. Soukromý investor tu plánuje výstavbu 28 podsklepených domů se dvěma nadzemními podlažími, garáží a plochou střechou.

Autor: 
Lenka Gregorová
Aktuálně
Sdružení dopravních podniků ČR (SDP ČR) se už počtvrté spojilo s nadačním fondem Muži proti rakovině, který je organizátorem akce Movember v České republice. Tramvaje, trolejbusy a autobusy v...
27.10.2021 - 08:01
Ve čtvrtek 28. října 2021 je nejen Den vzniku samostatného československého státu, ale také svátek pro sportovní fandy. Od 15:20 se totiž v hale Vodova odehraje brněnské futsalové derby.
26.10.2021 - 13:49
Železniční nehoda včera večer zastavila provoz na trati v Rájci-Jestřebí na Blanensku.
26.10.2021 - 08:18
Zlato bylo vždy ozdobou a znamením elit. Zlato symbolizuje vznešenost, bohatství a moc, dává pocit hojnosti, lesku a bohatství.
25.10.2021 - 14:09
Na muže postávajícího v houští nedaleko školy upozornila strážníky v pátek odpoledne žena procházející jednou z komárovských ulic.
25.10.2021 - 08:18
Bagry, ale i stavební stroje a technika. Brňané se mohou v následujících měsících těšit v ulicích svého města na čilý ruch. Proměňovat se bude neustále Mendlovo náměstí, novinky čekají Staré Brno i...
24.10.2021 - 14:01
Komentáře