Reklama
reklama

Nekonečné opravy D1. Co je v plánu nyní?

Cesta z jihomoravské metropole po dálnici ve směru na Olomouc? Řidiči se musí obrnit pevnými nervy, kromě obří stavby na Tomkově náměstí a zásadní opravy mostu Otakara Ševčíka, která začala 16. ledna, na ně nástrahy budou čekat i na dálnici D1. Ta se bude v úseku od Kývalky po Holubice rozšiřovat na šest pruhů, tři v každém směru. Přípravné práce na prvním úseku mezi sjezdy Brno centrum a Brno-jih již začaly.

„Aktuálně zde probíhá skrývka ornice. V nejbližší době bude zahájen archeologický průzkum a kácení dřevin,“ uvedla Lucie Trubelíková, tisková mluvčí Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD). Kácení bude v souladu s povolením hotovo nejpozději do konce března.

Na zhotovitele hlavních stavebních prací mezi 194. a 196. kilometrem aktuálně probíhá podle Trubelíkové stavební řízení. Se stavbou ŘSD plánuje začít ještě letos, hotovo by na nejvytíženějším úseku jihomoravských dálnic mělo být do tří let.

Práce v délce 30 kilometrů

Dálnice D1 v úseku kolem Brna čelí dlouhodobému náporu husté dopravy, stávající čtyřpruhové uspořádání již řidičům nestačí a často uvíznou v kolonách. „Velké křižovatky Brno centrum a Brno jih nevyhovují kapacitně svým uspořádáním. Ve špičkách klesá rychlost dopravy a dochází zde ke konfliktním situacím vzájemným omezením mezi účastníky silničního provozu,“ uvádí ŘSD.

Pracovat se proto bude na novém šestipruhovém uspořádání. „Rozšíření D1 u Brna tvoří úsek dálnice od Kývalky po Holubice v délce 30 kilometrů, který je rozdělen do sedmi staveb, které na sebe navzájem navazují,“ popsala Lucie Trubelíková. Výjimkou je připojení Černovické terasy.

Rok po začátku první stavby Brno centrum – Brno jih se počítá se startem přestavby křižovatky dálnic D1 a D2, tedy exitu 196 na dálnici D1. Práce tak budou podle Trubelíkové částečně probíhat současně. Přestavba mimoúrovňové křižovatky mezi oběma dálnicemi potrvá podle plánů čtyři roky.

Rozšíření dálnice si vyžádá mimo jiné přestavbu křižovatek na pěti exitech či několika mostů včetně těch přes řeky Svratka, Svitava nebo přes železniční koridor.

Díky výstavbě nových protihlukových stěn a novému povrchu poklesne hlukové zatížení obyvatel přilehlých obcí. Kromě příznivého dopadu na životní prostředí si silničáři od novinky slibují především snížení nehodovosti a bezproblémovou údržbu, což povede k zajištění větší bezpečnosti dopravy.

Řidiči se však musí připravit na komplikace, které budou v lokalitě trvat několik let. Během nadcházejících stavebních prací se tu například bude jezdit ve dvou zúžených pruzích v obou směrech.

Autor: 
Lenka Gregorová
Aktuálně
Chystáte se letos víc věnovat svému osobnímu rozvoji? Investovat nejen do duševní, ale i fyzické odolnosti? Naučit se „správně spát“? Správně běhat, vyzkoušet triatlon? Nebo si třeba rozšířit obzory...
29.03.2023 - 18:11
Od ČKD v Blansku souběžně s motoristy frekventovanou silnicí II tř. 379 až po odbočku pod Novým hradem u Adamova vznikne nová cyklostezka. Zadávací řízení na příslušnou projektovou dokumentaci pro...
29.03.2023 - 11:40
Existuje jen málo lidí, kteří by neznali nebo alespoň neslyšeli o online počítačové hře s názvem League of Legends (LoL). Není se také čemu divit, jelikož má na svém kontu více než 150 miliónů...
28.03.2023 - 10:58
Večerní cesta z Kohoutovic do Žebětína a naopak, bude možná v budoucnu snadnější a rychlejší. Nyní pro cestující znamená dlouhou cestu s přestupem, přestože jsou zastávky Kohoutovice, hájenka a...
27.03.2023 - 13:06
Lužánky se bortí. Řeč však není jen o špatném technickém stavu chátrajícího stadionu, nýbrž i o snech na jeho záchranu. Přestože projekt na vznik tréninkového centra mládeže Dejme Lužánkám Švanci...
26.03.2023 - 18:50
Brněnský realitní trh s nemovitostmi zamrzl. Potvrdil to i čtvrtý kvartál loňského roku. „Ačkoliv byl z tohoto pohledu o trochu úspěšnější než ten předchozí, návrat k číslům před vypuknutím konfliktu...
26.03.2023 - 06:00
Komentáře