Reklama
reklama

Největší brněnský open air festival pokračuje. Navštívit jej můžete v parku v Lužánkách do konce srpna

Začátek léta již popáté otevře PonavaFest – open air festival v největším brněnském parku v Lužánkách. Oproti minulým ročníkům, kdy se kulturní produkce soustředila do několika dnů, je tento ročník specifický. Kvůli koronavirové situaci a následným omezením z letošního jara, které zasáhly většinu pořadatelů kulturních akcí, je nyní festival koncipován do série menších, volně přístupných akcí, které probíhají pouze na jedné z pěti původně plánovaných stagí, a to od května až do konce srpna 2020.

Multižánrový festival navazuje na úspěch loňského roku, kdy jej navštívilo bezmála 4000 nadšených diváků a nabízí návštěvníkům možnost vybrat si z různých hudebních žánrů: od jazzu, alternativy, avantgardy, funky, free-jazzu, punk-jazzu či  soudobé hudby. Festival je stejně jako v loňských letech, bez plotů a bez vstupného.

K hvězdám festivalu bezesporu patří skupina Vertigo, která vystoupí společně s Futur Swing v pátek 3.7. v 19 hod. Tato hudební fúze originálních muzikantů nabízí požitek nejen příznivcům jazzu, ale i fanouškům improvizační hravosti, instrumentace a improvizace. Skupina Vertigo dvakrát získala cenu Zlatý anděl v kategorii Jazz & blues. O den později, 4.7., rozpálí stage další hudební legenda a “přírodní úkaz” Iva Bittová, která na poli hudby i herectví udělala pořádný vítr. Její renesanční osobnost se projevuje v mnohých podobách, jejími hlavními nástroji jsou ale housle a hlas. Ivina hudební paleta sahá za hory a doly, od vlastních interpretací lidových písní, přes experimentální jazz, rock až po operní zpěv. Večer vystoupí spolu s muzikanty Vladimírem Václavkem a česko-americkým skladatelem a pianistou (a synem Ivy Bittové) Antonínem Fajtem.

Z dalších programových delikates uveďme alespoň berlínskou free-jazz-punk-undergroundovou skupinu Z-Country Paradise, maďarské Borbély Mihály Polygon Trio, norsko-české kvarteto NOCZ s pěveckým sborem, kvarteto kolem španělské vycházející hvězdy Mar Vilasecy, Miroslava Tótha, či Jaromír Honzák Quintet, Odyseu Mariana Friedla, Janoušek-Wróblewski quartet nebo Hannover-Brno Trio.

Podrobnosti o jednotlivých akcích festivalu PonavaFest můžete sledovat na webu https://www.ponavafest.cz/

Zdroj: PonavaFest

Autor: 
redakce
Aktuálně
Dva muže, kteří údajně rybařili tam, kde to není povoleno, zpozoroval v neděli odpoledne náhodný svědek u Rakovecké zátoky.
15.06.2021 - 20:35
Šedesátka dnes v podstatě není žádný věk a lidé, které označujeme jako seniory, jsou mnohem aktivnější, než tomu bylo v minulosti. Současným trendem pak je, že se chtějí cíleně věnovat pohybu, aby...
15.06.2021 - 10:38
Od 14. června začíná platit regulace vjezdů v osmi vnitroblocích v městské části Brno-střed. Požadavek na úpravu vznesla městská část na základě požadavků jejich obyvatel.
14.06.2021 - 17:51
Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně vychází vstříc zájemcům o preventivní neinvazivní „žvýkací“ PCR testy a otevřela pro ně další testovací místo ve svém areálu. Testování je určeno pouze pro...
14.06.2021 - 17:23
Dopravní podnik města Brna s cestujícími komunikuje pomocí dalšího informačního kanálu. Jako první dopravce v republice začne využívat službu Mobilní Rozhlas, která slouží pro jednodušší komunikaci...
13.06.2021 - 07:08
V úterý odpoledne se na linku 156 ozvala rozrušená žena a uvedla, že z okna řečkovického domu vidí hořící strom.
11.06.2021 - 08:32
Komentáře