Reklama
reklama

Nejslavnější multiplayerová hra League of Legends poprvé v kině

Existuje jen málo lidí, kteří by neznali nebo alespoň neslyšeli o online počítačové hře s názvem League of Legends (LoL). Není se také čemu divit, jelikož má na svém kontu více než 150 miliónů registrovaných uživatelů po celém světě. I v České republice je ohromná základna fanoušků této videohry a nejen těch, co doma hrají jen tak pro zábavu. Někteří ji dokonce hrají na profesionální úrovni. Lolko patří totiž, jako i spousta dalších her, do sféry Esportu.

Esport je soutěžní klání hráčů počítačových her. V naší zemi je rok od roku populárnější a dostává se do povědomí více lidí. Tomu napomáhají především zahraniční turnaje ale i profesionální hráči, kteří své úspěchy sdílí třeba na sociálních sítích a radí fanouškům, jak správně hrát. Profesionální hráče League of Legends máme ale i u nás v Čechách a jejich utkání můžete zažít doslova na vlastní oči. V pátek 31. března 2023 se koná finále jarní sezóny oblíbené národní Mastercard Hitpoint Masters ligy, kde se proti sobě utkají nejlepší domácí týmy o slavný pohár a 100 000 korun. A jak si tento významný večer užít jinak než v kině? Ano, vidíte správně, v kině! Poprvé v historii českého e-sportu se bude celé utkání promítat na velkém plátně v brněnském Cinema City Velký Špalíček, kde budou u počítačů přímo přítomné soutěžící týmy. Neseďte doma u malých monitorů a připojte se k fandění a dalšími nadšenci přímo z kinosálu, kde vám díky rozměrům kino plátna neunikne žádný detail zápasu. Uvidíte každý zářez, každé použité kouzlo, každou zdolaný Nexus a ještě si k tomu vychutnáte oblíbený popcorn nebo nachos.

League of Legends je počítačová hra žánru MOBA (multiplayer online battle arena) a byla spuštěna v roce 2009. V každém zápase se proti sobě utkají dva týmy po pěti hráčích. Celkem tedy hraje 10 hráčů. Každý z nich ovládá pouze svou postavu, která má specifické schopnosti a svou úlohu ve hře a v boji. Postavy ve hře se nazývají „šampioni“ a každý jeden z nich má jiné dovednosti a vlastnosti pro boj. Někteří bojují na dálku, jiný zblízka a další třeba jen pomáhají a lečí své spoluhráče. Cílem hry je zničit protivníkův tzv. Nexus, což je velká stavba u základny protihráčů. Zápasy trvají zpravidla v rozmezí 20-60 minut.

Vstupenky a více informací naleznete na oficiálním webu kin www.cinemacity.cz nebo přímo v aplikaci Cinema City, která je dostupná v App Storu i na Google Play.

TZ 

Autor: 
redakce
Aktuálně
Dopravní nehodu předávali strážníci k prošetření v pondělí v podvečer. Poblíž zastávky městské hromadné dopravy na brněnských Vinohradech dle svědka řidič kamionu při couvání přejel přívěsem přes...
07.06.2023 - 07:56
Od 5.června se do systému rezidentního parkování připojila oblast 1-24 Jílová. Bude patřit do návštěvnické zóny C. Pro abonenty a rezidenty platí stejná pravidla jako v ostatních oblastech.
06.06.2023 - 08:53
V sobotu nad ránem byl přistižen řidič motorového vozidla při řízení pod vlivem alkoholu. Hlídka řidiče zajistila v Kohoutovicích.
05.06.2023 - 08:36
Brněnský big band Cotatcha Orchestra oslaví 100 let od narození amerického trumpetisty Thada Jonese a 110 let od narození amerického jazzového klarinetisty Woodyho Hermana speciálním koncertem 5....
03.06.2023 - 10:38
Kardiologové z elektrofyziologické skupiny I. interní kardioangiologické kliniky Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně a LF MU provedli první přímý přenos ablačního výkonu pomocí technologie PFA se...
03.06.2023 - 09:15
Kolemjdoucí, strážníci, záchranáři i lékaři postupně pomohli téměř devadesátileté ženě, která ve středu upadla v severní části Brna na ulici. Ochotná svědkyně ženu zvedla, z blízkého rodinného domu...
02.06.2023 - 14:56
Komentáře