Náplavka v Brně dostane novou atmosféru. Přibudou kavárny, snídaňová bistra i lokální gastronomie
Brněnská náplavka se připravuje na další výrazné oživení. Městská část Brno-střed vybrala nové provozovatele tří obchodních jednotek na kolonádě Rullerova nábřeží a už během června by se zde mohly poprvé otevřít podniky, které mají z prostoru vytvořit živé místo pro setkávání, odpočinek i letní gastronomii. Město přitom vsadilo na pestrost nabídky. Radnice ve výběrovém řízení předem neurčila konkrétní sortiment a nechala prostor různým konceptům. Výsledkem je kombinace moderní kavárenské kultury, lehké gastronomie a lokálních produktů.
„Chtěli jsme dát příležitost co nejvíce zájemcům a vybírat z co nejširší nabídky. Celkem jsme obdrželi 49 nabídek,“ uvedla 1. místostarostka Brna-středu Ludmila Oulehlová. Podle ní mají vybrané podniky kvalitní koncept a přirozeně zapadnou do charakteru náplavky. První provozovna směrem k Renneské třídě nabídne snídaňové menu, lehké obědy, domácí pečivo i sladké dezerty. Chybět nebude ani točená zmrzlina, piva z menších pivovarů, vína z jižní Moravy nebo letní drinky. Další podnik se zaměří především na současnou kavárenskou gastronomii a výběrovou kávu. Myslí ale také na sportovce nebo pejskaře, pro které připravuje speciální nabídku.
Třetí provozovna bude fungovat jako moderní kavárna založená na čerstvých surovinách a spolupráci s místními dodavateli. Nabídnout chce snídaně, svačiny i široký výběr nápojů pro děti i dospělé. Součástí všech jednotek budou venkovní zahrádky, které mají během teplých měsíců vytvořit příjemnou atmosféru přímo u řeky Svratky. Radnice zároveň pokračuje také v dalších úpravách celého prostoru. V minulých měsících zde otevřela veřejné toalety nebo zřídila místa pro stánkový prodej občerstvení.
Do budoucna se počítá i s větší kavárnou s výhledem na řeku. V horním patře objektu u ulice Poříčí vznikne prostor pro šedesát hostů a navazující terasa pro dalších padesát návštěvníků. Ve spodní části přímo u náplavky bude bar s výčepem. Obě podlaží propojí schodiště i venkovní výtah pro handicapované. Starosta Brna-středu Vojtěch Mencl uvedl, že městská část aktuálně dokončuje projekt i potřebná povolení. Kavárna by se mohla otevřít během druhé poloviny letošního roku.
Zdroj:TZ,Brno-střed






























