Reklama
reklama

Na závěr roku vítězí Kometa ve Vítkovicích

Těžká bitva, vyrovnané utkání plné soubojů a šancí, ale také výtečných výkonů obou gólmanů. Kometa duel zvládla a stačilo ji k tomu jediné - v přesilovce zakončit Martinem Zaťovičem. Těsné vedení dokázala Kometa udržel i díky bojovnosti a Karlu Vejmelkovi, jenž pochytal všech šestadvacet střel soupeře. Brňané tak na závěr roku berou důležitou výhru za tři body.

Opatrná první třetina mnoho vzruchu nepřinesla. Kometa byla mírně aktivnější a soupeř se delší dobu pouze bránil. Brňané několikrát slušně zahrozili, do dobrých pokusů se dostal Valský a také mladý Brabenec, ale v obou případech si gólman Svoboda poradil. Neujala se ani první brněnská přesilovka, když od modré pálil Král. Domácí zkoušeli štěstí Hruškou, ovšem i Vejmelka chytal velmi spolehlivě.

Druhé dějství pokračovalo v podobném duchu. Hrál se vyrovnaný hokej a spoléhalo se spíše na obrany. Dobrou možnost měl hned v začátku Bondra, jehož dělovku ostravský mág vyrazil betony. Následovala největší tutovka Komety. Ve 24. minutě po Muellerově přihrávce trefil brněnský štírek Petr Holík tyč vítkovické svatyně. Poté přišla chyba v hostující obraně a nebezpečně pálil Lakatoš, leč Vejmelka zaklapl v pravý moment své betony. 

Hrálo se vysokém tempu, komeťáci byli střelecky o něco aktivnější, nicméně na gól se stále čekalo. Kometa se konečně dočkala za polovinou utkání. Na trestné seděl ve 34. minutě obránce Polák a hosté hráli přesilovku. Královu dělovku od modré Svoboda pouze vyrazil před sebe a pohotový Martin Zaťovič dopravil kotouč do sítě - 0:1. 

Největší šanci Vítkovic v celém zápase měl až minutu před koncem druhé periody Alex Mallet, jehož pumelice z levého kruhu orazítkovala břevno Vejmelkovy brány. Těsné vedení se Kometě však podařilo udržet a svůj náskok si přenesla do posledního dějství. V něm hned na začátku měli Brňané přesilovku a obrovskou šanci měl Holík, kterého Svoboda vychytal. Posléze byla blízko brance dvojice Brabenec - Horký, Kometa měla i kopec smůly, obě šance volaly po gólu.

Také Vítkovice si připsaly dvě početní výhody, ale výtečně chytající Vejmelka svůj tým výrazně podržel. Naopak v oslabení málem zavěsil pronikající Bondra, jehož ránu Svoboda vyrazil těsně nad bránu. Velmi smolný moment prožil osm minut před koncem zápasu Peter Schneider, který narazil v souboji ramenem do mantinelu, poté se nepříjemně narazil i Bondra. Prvně jmenovaný to ještě chtěl zkusit při jednom střídání, ale nešlo to, Bondra toto náročné a tvrdé utkání dohrál. 

Vítkovice zkusily v závěru hru bez brankáře a možnost vyrovnat měl Hruška, ale zákrokem večera se prezentoval Karel Vejmelka, který se famózně přesunul ke své bližší tyči a svého bývalého spoluhráče vychytal. Kometa si tak připsala těsnou, ale o to cennější výhru.

Branky a nahrávky: 34. Zaťovič (Král, Mueller). Rozhodčí: Pešina, Šindel - Brejcha, Gerát. Vyloučení: 4:2, navíc Koch 10. minut OT. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 0. Střely na branku: 26:24. Průběh utkání: 0:1.

Zdroj: HC Kometa

Autor: 
redakce
Aktuálně
Nestandardní jízda řidiče nákladního automobilu mobilizovala v neděli večer kolemjdoucí, kteří tak upozornili na tísňovou linku brněnské policisty.
21.04.2021 - 09:46
Potřebu výtvarně se vyjádřit měli v noci na pondělí dva muži, kteří stříbrnou barvou posprejovali skleněnou výplň a obklad schodiště v podchodu u hlavního nádraží.
20.04.2021 - 08:23
Novou alej jabloní, hrušní a švestek včera vysadili energetici k podpoře zdravého životního prostředí v těsné blízkosti Jaderné elektrárny Dukovany. Samotné výsadby se ujal spolek JARO pro Dukovany...
18.04.2021 - 14:52
V zajetí městského ruchu se ve čtvrtek odpoledne ocitla kachna s několika mláďaty.
17.04.2021 - 14:52
Od včerejšího dne startuje proces vracení peněz za nevyužité vstupenky, které byly prodány na loňský ročník závodu série MotoGP v Brně na Masarykově okruhu. TIC BRNO zahájil přípravu vracení ihned po...
17.04.2021 - 12:50
Dvě poškozená auta našli ve středu odpoledne brněnští strážníci v Černých Polích po telefonátu svědků na linku 156.
16.04.2021 - 09:56
Komentáře