Reklama
reklama

Na mostech a zábradlích v Brně zmizí reklama

V Brně bude méně vizuálního smogu. Rada města Brna totiž na svém zasedání odhlasovala vypovězení všech nájemních smluv, které byly v působnosti Odboru dopravy. Typicky se jednalo o pronajímání městského majetku pro reklamní účely. Zhruba na stovce míst tak budou reklamní bannery a upoutávky odstraněny.

„Chceme v Brně omezovat vizuální smog, proto jsme se rozhodli pro razantní řešení. Brno má nyní 96 aktivních smluv, skrze které je pronajímán městský majetek pro reklamní účely. Často se jedná o plochy kolem dopravní infrastruktury, jako jsou mosty nebo zábradlí kolem komunikací. Všechny tyto smlouvy vypovíme. Nechceme nadále přispívat k vizuálnímu smogu. Chceme, aby prostředí, ve kterém se Brňané pohybují, bylo příjemné a nemuseli v něm čelit agresivním reklamám na každém rohu,“ uvedl 1. náměstek primátorky Petr Hladík.

Odbor dopravy byl pověřen vypovídat smlouvy bezodkladně. Ihned po vypovězení smluv, tak bude možné začít odstraňovat konkrétní reklamy. 

TZ

Autor: 
redakce
Aktuálně
V noci na pondělí přemohla únava osmadvacetiletého mladíka v brněnském parku nad ulicí Bašty.
21.09.2021 - 13:39
21. září si připomínáme Mezinárodní den Alzheimerovy nemoci. Tohle degenerativní onemocnění mozku se obvykle začíná projevovat po pětašedesátém roku života, postihuje ale i mladší ročníky. Centrum...
20.09.2021 - 19:25
Fembot   Foto: Michal Večeřa
Nový průzkum zahrnující 1200 účastníků odhaluje některé zajímavé myšlenky o robotech včetně toho, jak by mohla vypadat budoucnost lidského sexu.
20.09.2021 - 13:00
S nožem v ruce prý v pátek odpoledne před obličeji několika dětí šermoval neznámý muž nedaleko Kovářské ulice.
20.09.2021 - 10:36
Divadlo Radost otevírá svou divadelní loď těm nejmenším divákům – a to dětem do tří let a jejich pra/rodičům. V bývalém Muzeu loutek se tak hraje po dlouhé odmlce první představení pro nejmenší, a to...
18.09.2021 - 08:20
Opilého řidiče zadržel ve středu odpoledne kolemjdoucí na Konečného náměstí.
17.09.2021 - 18:47
Komentáře