Reklama
reklama

Návštěvníci mikulovského zámku zažijí během Muzejní noci šlechtické slavnosti

Doba keltských osadníků, středověk a pohanské tradice nebo prostředí císařského dvora. To vše a mnohem víc zažijí na vlastní kůži během jediného večera návštěvníci zámku v Mikulově. V pátek 20. května se tu uskuteční oblíbená Muzejní noc.

Letošní sezóna se na mikulovském zámku ponese v duchu šlechtických slavností. Není proto překvapením, že stejné téma ovládne i jednu z největších akcí letošního roku, Muzejní noc. Ta zdejším návštěvníkům přiblíží dobovou atmosféru událostí, které ve svých časech udávaly rytmus života nejen jeho obyvatel, ale mnohdy se i významně promítly do chodu celého města. V jeden večer se tak lidé přenesou do slavností a tradic hned několika období a stejně jako kdysi se jim dostane uvolnění starostí každodenního života.

Co na návštěvníky třetí květnový pátek čeká? Prezentace keltských řemesel připomene časy keltských osadníků a interaktivní formou rozšíří hlavní sezónní výstavu Keltové pod Pálavou, středověké a pohanské tradice přiblíží koncert hudební skupiny Deloraine a zkrátka nepřijdou ani milovníci zámecké noblesy a života u císařského dvora. Zaujme je totiž ukázka a výuka renesančních tanců souboru Alla Danza. O zakončení nezapomenutelného večera, kterým všechny přítomné provede zámecké panstvo v dobových kostýmech, se postará ohňová show v podání Knock Knock.

To ale stále není vše. Bohatý doprovodný program pro děti i dospělé ovládne 20. května také stálé muzejní expozice. Připraveny jsou různé rodinné workshopy a drobné aktivity. Nejmenší návštěvníci si zkusí různé hry, kterými se bavila šlechtická dítka, o spokojené žaludky a veselou mysl se postarají místní gastronomické podniky. A protože jsme na jižní Moravě, dokreslí celý večer tóny cimbálové muziky.

Všechny výstavní prostory mikulovského zámku budou přístupné volně, sbírkotvornou činnost muzea navíc zájemcům přiblíží výstava nejzajímavějších přírůstků do muzejních depozitářů za období posledních tří let.

Veškeré informace k akci i podrobný program je zájemcům dostupný na www.rmm.cz, na pokladně zámku či v Turistickém informačním centru Mikulov.

V rámci 18. ročníku Festivalu muzejních nocí navíc letos ožijí i další pobočky Regionálního muzea v Mikulově. V sobotu 28. května přivítá od 14 hodin návštěvníky také Památník Bratří Mrštíků v Divákách a od 18 hodin Archeopark Pavlov.

 

 

Autor: 
PR
Aktuálně
Druhé čtvrtletí přineslo výrazný propad v počtu prodaných bytů v Brně. Kupce našlo pouze 161 nových bytů, nejméně od začátku roku 2018. Průměrná nabídková cena za metr čtvereční přitom oproti...
05.07.2022 - 06:32
Rány šířící se od zastávky hromadné dopravy přetrhly v sobotu brzy ráno spánek obyvatelům Bohunic a obrátili se na městskou policii.
04.07.2022 - 11:09
K létu neodmyslitelně patří sladké ovoce, zmrzlina a co nejvíce času tráveného venku na čerstvém vzduchu. A samozřejmě také koupání. Jaké možnosti mají letos milovníci vodních radovánek v...
03.07.2022 - 10:26
Sednout do auta, zajet do obchodu pořídit si mouku, máslo, vejce a ovoce, poté opět nažhavit motor a doma při rozsvíceném světle upéct koláč v plynové troubě. V dřívějších dobách ne příliš kreativní...
02.07.2022 - 08:23
Netypický náklad si minulé pondělí odvážel cyklista setmělou Mlýnskou ulicí.
01.07.2022 - 10:40
První česká jaderná elektrárna se na prázdniny připravuje na návštěvu tisíců návštěvníků. Vedle návštěvy výstavní expozice Infocentra energetici navíc připravili speciální prohlídky pro malé skupiny...
30.06.2022 - 13:07
Komentáře