Reklama
reklama

Návštěvníci Letního auto/kina pod chladicími věžemi elektrárny přispěli 66 tisíc korun pro obce na Hodonínsku zasažené tornádem

Ani chladnější počasí, které provázelo poslední ze čtyř filmových víkendů, neodradilo milovníky českých komedií a pohádek od návštěvy závěrečného víkendového Letního kina a autokina pod chladicími věžemi Jaderné elektrárny Dukovany. Páteční komedie „Matky“ dokonce ještě překonala vysokou návštěvnost filmu „Gump – pes, který naučil lidi žít“ ze začátku srpna, a s počtem 260 aut se stala nejnavštěvovanějším filmem letošního autokina.

Letošní léto ukázalo všechny výhody dukovanského autokina v plném rozsahu. V důsledku neobvykle větrného a deštivého počasí, které provázelo projekci většiny filmů, by musely být při standardním vybavení některé projekce přerušeny nebo úplně zrušeny. Díky pohodlí vlastního auta a pevné projekční ploše, která je současně pravděpodobně největší promítací plochou u nás, mohlo dukovanské autokino fungovat i při tomto nepříznivém počasí. Další výhodou velikosti projekční plochy byla dobrá viditelnost i ze vzdálenějších částí parkoviště, a tedy i větší kapacita pro auta a diváky.

Pořadatelé si na závěrečnou projekci poslední srpnovou sobotu připravili pro návštěvníky překvapení v podobě promítání nejúspěšnější české komedie letošní sezóny, filmu Prvok, Šampón, Tečka a Karel, a to hned po tradiční pohádce pro děti. 

Na dobrovolném vstupném se vybralo 66 tisíc korun, které poputují prostřednictvím Konta Bariéry do obcí postižených červnovým tornádem na Hodonínsku.  Celkem si prázdninová dukovanská představení užilo přes 4000 místních obyvatel i návštěvníků z jiných regionů.

Zdroj: JED

Autor: 
redakce
Aktuálně
V noci na pondělí přemohla únava osmadvacetiletého mladíka v brněnském parku nad ulicí Bašty.
21.09.2021 - 13:39
21. září si připomínáme Mezinárodní den Alzheimerovy nemoci. Tohle degenerativní onemocnění mozku se obvykle začíná projevovat po pětašedesátém roku života, postihuje ale i mladší ročníky. Centrum...
20.09.2021 - 19:25
Fembot   Foto: Michal Večeřa
Nový průzkum zahrnující 1200 účastníků odhaluje některé zajímavé myšlenky o robotech včetně toho, jak by mohla vypadat budoucnost lidského sexu.
20.09.2021 - 13:00
S nožem v ruce prý v pátek odpoledne před obličeji několika dětí šermoval neznámý muž nedaleko Kovářské ulice.
20.09.2021 - 10:36
Divadlo Radost otevírá svou divadelní loď těm nejmenším divákům – a to dětem do tří let a jejich pra/rodičům. V bývalém Muzeu loutek se tak hraje po dlouhé odmlce první představení pro nejmenší, a to...
18.09.2021 - 08:20
Opilého řidiče zadržel ve středu odpoledne kolemjdoucí na Konečného náměstí.
17.09.2021 - 18:47
Komentáře