Muž vyhodil starou ledničku do houští. Hrozí mu až stotisícová pokuta
Svůj náklad muž údajně cíleně vyložil v houští nedaleko tratě a s prázdným vozíkem odtud zase odešel. To už ale jeho směrem mířili přivolaní strážníci a muže odpovídajícího popisu zastavili. Hlídce městské policie přiznal, že ledničku sem skutečně přivezl on. Strážníci mu proto vysvětlili, že tím porušil zákon o odpadech, za což mu hrozí až stotisícová pokuta. Pětatřicetiletého muže zároveň vybídli, aby se s nimi vrátil zpátky, a dohlédli na to, aby vyhozený spotřebič opět naložil na korbu přepravníku a odvezl ho odtud pryč. Poradili mu také, kam může nadbytečnou ledničku v souladu se zákonem umístit. Případ předali úředníkům.
Zdroj: MP Brno






























