Reklama
reklama

Mezi zbožím z ciziny našla žena v balíku i hada

S neskrývanými obavami se ve středu na tísňovou linku 156 obrátil personál firmy z jihu města.

Zaměstnankyně vybalující zásilku z ciziny tam kromě očekávaného obsahu uviděla i hnědošedého hada a vylekala se. Strážník odchytové služby městské policie si pro zhruba třiceticentimetrového tvora zanedlouho přijel, opatrně ho nabral do odchytové sítě a převezl ke specialistovi, aby zvíře prohlédl a zjistil, zda není zraněné nebo případně jinak nestrádá. Herpetolog Roman Zajíček upřesnil: „Šlo o přibližně dvouletou užovku podplamatou, která stejně jako všechny ostatní naše užovky není jedovatá. V České republice je poměrně vzácná, ale v Brně je rozšířená. Žije v blízkosti řek Svratky, Svitavy a také na Brněnské přehradě.“ Objasnil také zdánlivou záhadu, jak se užovka do zásilky dostala. „Určitě vylezla z nedaleké řeky Svitavy a hledala nějaké klidné místo k přezimování, které by mělo zhruba 6-8 stupňů Celsia. Teď už je vypuštěná zase zpátky u řeky a nepochybuji, že tam brzy najde nějaké vhodné zimoviště“, uzavřel Zajíček.

TZ: MP Brno

Autor: 
redakce
Aktuálně
Sdružení dopravních podniků ČR (SDP ČR) se už počtvrté spojilo s nadačním fondem Muži proti rakovině, který je organizátorem akce Movember v České republice. Tramvaje, trolejbusy a autobusy v...
27.10.2021 - 08:01
Ve čtvrtek 28. října 2021 je nejen Den vzniku samostatného československého státu, ale také svátek pro sportovní fandy. Od 15:20 se totiž v hale Vodova odehraje brněnské futsalové derby.
26.10.2021 - 13:49
Železniční nehoda včera večer zastavila provoz na trati v Rájci-Jestřebí na Blanensku.
26.10.2021 - 08:18
Zlato bylo vždy ozdobou a znamením elit. Zlato symbolizuje vznešenost, bohatství a moc, dává pocit hojnosti, lesku a bohatství.
25.10.2021 - 14:09
Na muže postávajícího v houští nedaleko školy upozornila strážníky v pátek odpoledne žena procházející jednou z komárovských ulic.
25.10.2021 - 08:18
Bagry, ale i stavební stroje a technika. Brňané se mohou v následujících měsících těšit v ulicích svého města na čilý ruch. Proměňovat se bude neustále Mendlovo náměstí, novinky čekají Staré Brno i...
24.10.2021 - 14:01
Komentáře