Reklama
reklama

Měl sen doplout až k moři. Tak ukradl loď na Baťově kanále

Muž ukradl ve Strážnici menší loď, kterou chtěl podle jeho slov doplout až k moři. Jeho sen mu ale překazila voda, která do vody natekla. Za krádež muži hrozí až pět let za mřížemi.
Ukradená loď Foto: PČR JMK
Ukradená loď Foto: PČR JMK

Policisté zadrželi dvaačtyřicetiletého muže, kterého podezřívají z krádeže lodě. K události došlo ve Strážnici na Baťově kanále. Muž tam ukradl zakotvené malé plavidlo a touto lodí se pak plavil, dokud mu to nešlo. Poté loď z vody vytlačil k říčce Velička. Při překonávání jezu se však do lodě dostala voda a tak ji zanechal ponořenou pod jezem.

"Odcizením a následnému poškození lodě vznikla majiteli škoda za desítky tisíc korun. O krádeži byli vyrozuměni policisté místního oddělení, kteří se hned dali do pátrání po ukradení lodi i po zloději," uvedl policejní mluvčí Petr Zámečník.

Policisté po malé chvíli nalezli jak potopenou loď, tak i muže, který se pohyboval opodál. Následně vyšlo najevo, že právě on má krádež na svědomí. V době zadržení měl podle dechové zkoušky 3, 5 promile. Při výslechu uvedl, že měl v hlavě dávný sen, kdy na lodi dopluje až k moři, tak si ho chtěl zkusit uskutečnit. "Policisté mu to překazili a teď ho navíc podezřívají z trestného činu Krádeže. V případě odsouzení mu hrozí až pět let odnětí svobody," dodal Zámečník.

 

Autor: 
Petra Slavíková
Aktuálně
Ve spolupráci s praktickými lékaři začalo očkování seniorů 80+.
20.01.2021 - 14:49
Křikem a sprškou nadávek na sebe v pátek navečer upozornila pětice dívek na Mendlově náměstí po vystoupení z tramvaje číslo jedna.
19.01.2021 - 09:16
Dnes začalo po sedmé hodině ranní ve Fakultní nemocnici u sv. Anny v Brně očkování registrovaných seniorů. Všechny termíny, uvolněné zatím do konce příštího týdne, jsou plné.
18.01.2021 - 13:55
Očkovací centra začnou fungovat od března a denně v každém z nich naočkují až tisícovku lidí.
18.01.2021 - 05:19
Počasí s teplotami kolem bodu mrazu mohou lákat návštěvníky k pozvolna zamrzajícím vodním plochám.
17.01.2021 - 10:51
Navýšení skládkovacích poplatků, k němuž došlo od ledna tohoto roku v souvislosti s novým zákonem o odpadech, se Brňanů týkat nebude. Podle nové legislativy se poplatek za komunální odpad, ukládaný...
15.01.2021 - 10:14
Komentáře