Reklama
reklama

Letní scéna Divadla Bolka Polívky v amfiteátru Mikulov zve na pětici komedií se skvělými herci a herečkami

Malebný Mikulov bude od 5. do 9. července hostit 7. ročník Letních scén Divadla Bolka Polívky. V amfiteátru v parku pod kopcem Turold diváky pobaví 5 zdařilých komedií z repertoáru Divadla Bolka Polívky a jeho spřátelených souborů.

Anna a Bolek Polívkovi 5. července rozehrají na jevišti v amfiteátru Mikulov komedii s autobiografickými prvky nazvanou DNA. Divadelní zpracování generačního střetu otce a dcery je plné gagů, klaunských a divadelních výstupů, efektů, typické improvizace i charakteristického humoru Bolka Polívky, který půvabně osvěžuje jeho dcera Anna.

Čí je to milenka? Právě tuhle palčivou otázku budou 6. července řešit aktéři komedie Příbuzné si nevybíráme v podání Svatopluka Skopala, Martina Zahálky, Václava Vydry či Jana Čenského. Rodinný večírek totiž okoření příchod mladé sekretářky, která rozmařilým vyprávěním vyvolá u mužů paniku a podezření u jejich manželek.

Následující večer 7. července je na programu Sex pro pokročilé. Kanadská komedie o tom, jak získat návod k oživení dlouholetého manželství, se s úspěchem hraje po celém světě. V hlavních rolích manželského páru, který se pokouší znovu zažehnout jiskru vášně v pětadvacetiletém manželství, excelují Karel Roden a Jana Krausová.

Nestárnoucí komedii Brouk v hlavě do Mikulova 8. července přiveze divadlo Studio DVA divadlo. V rozpustilé frašce o domnělé nevěře v hotelu U Galantní kočičky se představí Filip Blažek, Jitka Schneiderová, Roman Štabrňák a další.

Čtyři herecké a pěvecké duety 9. července na jevišti ve hře Duety s chutí a šarmem vystřihnou Monika Absolonová a Filip Blažek.  

Program Letních scén Divadla Bolka Polívky 2022

Amfiteátr Mikulov

  1. 7., 20.00 – DNA / Divadlo Bolka Polívky / Hrají: Anna Polívková, Bolek Polívka, David Rotter, Miloslav Maršálek / Jaromír Barin Tichý
  2. 7., 20.00 – PŘÍBUZNÉ SI NEVYBÍRÁME / Agentura Harlekýn / Hrají: Svatopluk Skopal, Martin Zahálka, Václav Vydra / Jan Čenský, Simona Postlerová / Eva Režnarová, Eva Janoušková, Jana Boušková / Lenka Skopalová ad.
  3. 7., 20.00 – SEX PRO POKROČILÉ / Studio DVA divadlo / Hrají: Jana Krausová, Karel Roden
  4. 7., 20.00 – BROUK V HLAVĚ / Studio DVA divadlo / Hrají: Filip Blažek, Jitka Schneiderová, Roman Štabrňák, Michal Slaný, Lukáš Král, Lucie Pernetová / Anna Fixová, Petr Pěknic ad.
  5. 7., 20.00 – DUETY / Studio DVA divadlo / Hrají: Monika Absolonová, Filip Blažek

Vstupenky je možné zakoupit online na webu https://letniscena.divadlobolkapolivky.cz nebo v TIC Mikulov na mikulovském náměstí.

 Zdroj: Divadlo Bolka Polívky

Autor: 
redakce
Aktuálně
První nákladní automobil pro svoz odpadu plně na elektrický pohon má Brno. Jde o Volvo FE Electric, patří městské společnosti SAKO Brno a do brněnských ulic vyjede v druhé polovině srpna.
17.08.2022 - 14:08
Závěrečná srpnová šňůra unikátních open-air divadelních představení na nádvořích moravských a českých zámků a hradů Strašidlo cantervillské se rozjede v úterý 16. srpna na Slezskoostravském hradě,...
16.08.2022 - 14:47
Čerstvě rozbitou lavičku míjeli o víkendu návštěvníci Schreberových zahrádek.
15.08.2022 - 05:25
Místo horníků a dělníků v automobilkách se „nejrizikovějším“ zaměstnáním za loňský rok stala práce ve zdravotnictví a sociální péči, alespoň podle počtu uznaných nemocí z povolání. Skladbu osob...
14.08.2022 - 11:23
Jeden ze tří brněnských eko domečků představuje návštěvníkům, jak by mohlo vypadat bydlení budoucnosti a zároveň slouží jako zábavná vzdělávací pomůcka. Střecha dřevěného domku je osazena zeleným...
13.08.2022 - 13:41
Batch, největší dávka klubové hudby v brněnské historii, propojí ve dnech 30. 9. - 1. 10. třináct klubů pestrým nadžánrovým hudebním programem za jednotné vstupné. Akci pořádá BACH - Brněnská...
12.08.2022 - 13:46
Komentáře