Reklama
reklama

Kuličky na Jakubáku odstartují v poslední srpnový den novou sezonu Divadla Bolka Polívky

Divadlo Bolka Polívky zve diváky zpátky do svého domovského hlediště za kostelem sv. Jakuba, kde vstoupí již do 29. sezony. Opona půjde vzhůru po dvou měsících letních scén pod hvězdnou oblohou poprvé hned 1. září.

Ovšem než se tak stane, nenechte si ujít 6. ročník turnaje ve stolních kuličkách a happening Jakubák Open 2022 aneb Neboj se a cvrnkni si! Oblíbená akce se po dvouleté covidové pauze odehraje ve středu 31. srpna od 16 hodin na Jakubském náměstí v centru Brna. Součástí „kuličkového“ odpoledne bude i zábava pro děti, příjemná hudba a občerstvení. Zahraje kapela VeHiBa, k ochutnání bude třeba zmrzlina ze „Zmrzkola“ Čokoládovny Minach.

Úvod nové sezony v Divadle Bolka Polívky patří 1. září představení Šašek a syn, ve kterém se na jevišti sejdou Bolek a Vladimír Polívkovi. Hereckou exhibici Bolka Polívky a Cyrila Drozdy nabídne 5. a 9. září jeden z novějších titulů Kdo sestřelil anděla (Voli slzy nepijí). Činoherně-klaunská inscenace okouzluje rovněž svým dramatickým jazykem, který je plný slovních hříček i narážek a dvojsmyslů.

Vedle osvědčených titulů samozřejmě v nastávající sezoně nebudou chybět ani premiéry. Na leden příštího roku Pavol Seriš připravuje autorskou inscenaci DADA Revue. Očekávanou událostí bude určitě následující březnová premiéra hry Martina McDonagha Kati v režii Ondřeje Sokola. Dále Bolek Polívka připravuje novou hru Výsluní a monodrama Nejsem svůj pes s Pavlem Zedníčkem.

Novinkou v programu Divadla Bolka Polívky se stane i jiskřivá talk show Adély Elbel a jejích hostů se stručným názvem S Adélou. Od října, vždy jednou měsíčně, populární stand-up komička a moderátorka pozve muže a ženu, aby s lehkostí a humorem rozprávěli o vztazích, o tom, co nás spojuje i rozděluje, o mužském a ženském pohledu na život a na svět. Která z dvojic nejvíc zazáří? A mezi kterou to bude jiskřit? Nebo to jen zadoutná? Poprvé na scéně Divadla Bolka Polívky 4. října se zpěvačkou Martou Jandovou a fotbalistou Petrem Švancarou!

Foyer Divadla Bolka Polívky bude během nové sezony opět patřit výtvarnému umění. Neformální vernisáž 8. září v 16 hodin zahájí výstavu velkoformátových akrylových portrétů Joe Pisttona nazvanou Ensamble. Průkopník stylu zvaného kartonismus se již od mládí věnuje portrétu a obrazy pro výstavu Ensamble, zachycující tváře herců účinkujících v Divadle Bolka Polívky, začaly vznikat před třemi roky. Obrazy na kartónu odkazují na venkovní tvorbu zasazenou do prostoru vnitřního. Pro autora specifická technika komiksového popisu portrétu určitě stojí za zhlédnutí.

A i když je to ještě daleko, vítanou zprávou pro všechny příznivce intenzivních divadelních zážitků je také záměr Divadla Bolka Polívky po letošním vydařeném ročníku pokračovat nadále v pořádání svých úspěšných Letních scén na brněnské Kraví hoře, ve Slavkově i v Mikulově.

Zdroj: DBP

 

Autor: 
redakce
Aktuálně
Uprostřed noci na sobotu si strážníci všimli řidiče škodovky, který projížděl Mendlovým náměstím pouze s denními světly a zadní část vozidla navíc nebyla osvětlená vůbec.
29.09.2022 - 16:33
Festival Film a architektura se láme do nové dekády a odhaluje letošní nabitý program. Jedenáctý ročník s názvem Body zlomů zavítá ve dnech 29. 9. – 4. 10. také do Brna. V prostorech Kina Art,...
29.09.2022 - 13:00
Opravy se na podzim dočká poslední větší kus tramvajové trati v ulici Táborská. Dopravní podnik zde vymění koleje na 296 metrů dlouhém úseku mezi křižovatkami s ulicemi Gajdošova a Otakara Ševčíka....
28.09.2022 - 06:40
Letošní brněnská Noc vědců se uskuteční v pátek 30. září. Na její přípravě se podílí dvanáct institucí a nabídne nevšední program na téma VŠEMI SMYSLY. Zájemci navštíví laboratoře a výzkumná...
26.09.2022 - 09:04
Ulevit řidičům od zdlouhavého hledání parkovacího místa v podvečerních hodinách od pondělí do pátku má systém modrých čar. Ty se již během srpna začaly objevovat v oblasti 4-04 Dukelská třída....
25.09.2022 - 07:06
Prestižní degustační soutěž České pivo zná své vítěze – a v kategorii 11% světlý ležák zvítězilo nejoblíbenější pivo z portfolia pivovaru Starobrno, jedenáctka Medium. Ceny se předávaly na...
23.09.2022 - 14:40
Komentáře