Reklama
reklama

Kuličky na Jakubáku odstartují v poslední srpnový den novou sezonu Divadla Bolka Polívky

Divadlo Bolka Polívky zve diváky zpátky do svého domovského hlediště za kostelem sv. Jakuba, kde vstoupí již do 29. sezony. Opona půjde vzhůru po dvou měsících letních scén pod hvězdnou oblohou poprvé hned 1. září.

Ovšem než se tak stane, nenechte si ujít 6. ročník turnaje ve stolních kuličkách a happening Jakubák Open 2022 aneb Neboj se a cvrnkni si! Oblíbená akce se po dvouleté covidové pauze odehraje ve středu 31. srpna od 16 hodin na Jakubském náměstí v centru Brna. Součástí „kuličkového“ odpoledne bude i zábava pro děti, příjemná hudba a občerstvení. Zahraje kapela VeHiBa, k ochutnání bude třeba zmrzlina ze „Zmrzkola“ Čokoládovny Minach.

Úvod nové sezony v Divadle Bolka Polívky patří 1. září představení Šašek a syn, ve kterém se na jevišti sejdou Bolek a Vladimír Polívkovi. Hereckou exhibici Bolka Polívky a Cyrila Drozdy nabídne 5. a 9. září jeden z novějších titulů Kdo sestřelil anděla (Voli slzy nepijí). Činoherně-klaunská inscenace okouzluje rovněž svým dramatickým jazykem, který je plný slovních hříček i narážek a dvojsmyslů.

Vedle osvědčených titulů samozřejmě v nastávající sezoně nebudou chybět ani premiéry. Na leden příštího roku Pavol Seriš připravuje autorskou inscenaci DADA Revue. Očekávanou událostí bude určitě následující březnová premiéra hry Martina McDonagha Kati v režii Ondřeje Sokola. Dále Bolek Polívka připravuje novou hru Výsluní a monodrama Nejsem svůj pes s Pavlem Zedníčkem.

Novinkou v programu Divadla Bolka Polívky se stane i jiskřivá talk show Adély Elbel a jejích hostů se stručným názvem S Adélou. Od října, vždy jednou měsíčně, populární stand-up komička a moderátorka pozve muže a ženu, aby s lehkostí a humorem rozprávěli o vztazích, o tom, co nás spojuje i rozděluje, o mužském a ženském pohledu na život a na svět. Která z dvojic nejvíc zazáří? A mezi kterou to bude jiskřit? Nebo to jen zadoutná? Poprvé na scéně Divadla Bolka Polívky 4. října se zpěvačkou Martou Jandovou a fotbalistou Petrem Švancarou!

Foyer Divadla Bolka Polívky bude během nové sezony opět patřit výtvarnému umění. Neformální vernisáž 8. září v 16 hodin zahájí výstavu velkoformátových akrylových portrétů Joe Pisttona nazvanou Ensamble. Průkopník stylu zvaného kartonismus se již od mládí věnuje portrétu a obrazy pro výstavu Ensamble, zachycující tváře herců účinkujících v Divadle Bolka Polívky, začaly vznikat před třemi roky. Obrazy na kartónu odkazují na venkovní tvorbu zasazenou do prostoru vnitřního. Pro autora specifická technika komiksového popisu portrétu určitě stojí za zhlédnutí.

A i když je to ještě daleko, vítanou zprávou pro všechny příznivce intenzivních divadelních zážitků je také záměr Divadla Bolka Polívky po letošním vydařeném ročníku pokračovat nadále v pořádání svých úspěšných Letních scén na brněnské Kraví hoře, ve Slavkově i v Mikulově.

Zdroj: DBP

 

Autor: 
redakce
Aktuálně
Ženu s pořezaným a krvácejícím lýtkem ošetřovali dnes o půl páté ráno strážníci z pořádkové jednotky městské policie.
05.02.2023 - 14:29
Mnoho lidí má zdravotní potíže, za které může jejich profese a pracovní náplň. Mezi nejčastější nemoci z povolání patří syndrom karpálního tunelu, který postihuje zaměstnance od kancelářských pozic...
03.02.2023 - 17:43
Se svým záměrem pochlubit se vlastním tělem příliš neuspěla žena, která včera v centru města zastavovala návštěvníky luxusní restaurace.
03.02.2023 - 09:52
Dopravní podnik města Brna za loňský rok eviduje celkem 413 stížností cestujících na své služby. Jedná se o nejnižší číslo za dobu, kdy připomínky eviduje. Pouhá čtvrtina stížností je po jejich...
02.02.2023 - 17:24
Cestovatel Tomáš Vaňourek se po své výpravě do Asie, inspirované pány Hanzelkou a Zikmundem, tentokrát rozhodl zopakovat a také rozšířit první putování H + Z napříč Afrikou a Amerikou. S ročním...
02.02.2023 - 07:37
Záchrannou akci v bohunickém panelovém domě spustil v sobotu odpoledne naléhavý telefonát na tísňovou linku 156.
31.01.2023 - 13:10
Komentáře