Reklama
reklama

Krizové situace Jaderné elektrárny Dukovany se budou řešit v Brně

ČEZ zřídil v Brně nové havarijní informační středisko a tiskové centrum, které budou sloužit v případě mimořádné krizové události v Jaderné elektrárně Dukovany. Pomůže zrychlit předávání důležitých informací veřejnosti i komunikaci mezi pracovníky elektrárny a hasiči.
Tiskový mluvčí elektrárny Jiří Bezděk
Ředitel elektrárny Miloš Štěpanovský Foto: Centrum news/Tomáš Varga
Místnost pro výuku Foto: Centrum news/Tomáš Varga
Pavla Pražáková představuje výukový program Foto: Centrum news/Tomáš Varga
Tiskové centrum v hotelu Continental Foto: Centrum news/Tomáš Varga
Představitelé elektrárny představují postup při krizové situaci Foto: Centrum news/Tomáš Varga

Havarijní informační středisko se nachází v hasičské stanici na Lidické ulici v Brně. Tam také zasedá krizový štáb Jihomoravského kraje. „To, že jsou blízko sebe, je velkou výhodou. Můžeme si tak rychle předávat informace a koordinovat postupy a tím naši sílu znásobit,“ řekl náměstek ředitele jihomoravských hasičů Václav Špéra.

Tiskové centrum je umístněné v nedalekém hotelu Continental, kde v případě potřeby předají zástupci elektrárny informace veřejnosti. „Je potřeba vědět, jak zabránit panice, jakým způsobem sdělit situaci veřejnosti nebo jak dávat vědět, co nás čeká a jakým postupem situaci řešíme,“ uvedl ředitel elektrárny Miloš Štěpanovský.

Krizová situace nemusí nastat uvnitř elektrárny. „Je více pravděpodobné, že silný vítr shodí dráty a tím se přeruší dodávání elektřiny,“ dodal Špéra.

V hasičské stanici na Lidické ulici vznikla také za finanční podpory skupiny ČEZ interaktivní učebna. Tam se mohou děti i dospělí dozvědět, jak postupovat v případě mimořádné krizové situace. Vzdělávací program naučí děti třeba to, co si s sebou zabalit do batohu v případě evakuace. „Při úkolu se někdy zapotí i dospělí,“ řekla za Oddělení ochrany a krizového řízení Pavla Pražáková.

Potřebné vybavení stálo 250 tisíc korun. Na jižní Moravě je to první interaktivní učebna zaměřená na vzdělávání v krizových situacích. Podobná existuje třeba v Jihočeském kraji nebo na Vysočině.

 

Autor: 
Petra Slavíková
Aktuálně
Ve spolupráci s praktickými lékaři začalo očkování seniorů 80+.
20.01.2021 - 14:49
Křikem a sprškou nadávek na sebe v pátek navečer upozornila pětice dívek na Mendlově náměstí po vystoupení z tramvaje číslo jedna.
19.01.2021 - 09:16
Dnes začalo po sedmé hodině ranní ve Fakultní nemocnici u sv. Anny v Brně očkování registrovaných seniorů. Všechny termíny, uvolněné zatím do konce příštího týdne, jsou plné.
18.01.2021 - 13:55
Očkovací centra začnou fungovat od března a denně v každém z nich naočkují až tisícovku lidí.
18.01.2021 - 05:19
Počasí s teplotami kolem bodu mrazu mohou lákat návštěvníky k pozvolna zamrzajícím vodním plochám.
17.01.2021 - 10:51
Navýšení skládkovacích poplatků, k němuž došlo od ledna tohoto roku v souvislosti s novým zákonem o odpadech, se Brňanů týkat nebude. Podle nové legislativy se poplatek za komunální odpad, ukládaný...
15.01.2021 - 10:14
Komentáře