Reklama
reklama

Kraj očekává růst dodávek vakcín a otevře další očkovací místa

Během února by se počet dodaných vakcín do Jihomoravského kraje měl postupně navyšovat. Koordinátor očkování a jeho tým se proto rozhodl pro takzvané očkování „na nulu“ - tedy bez odkládání rezerv na přeočkování. Z těchto důvodů bude nové termíny vyhlašovat před víkendem vždy jen na týden dopředu, aby je bylo možné přizpůsobit počtu vakcín, které skutečně dorazí.

„Všechna nová očkovací místa budou zpočátku používat vakcíny od firmy Pfizer BioNTech a přeočkovávat budou po 21 dnech. V praxi to znamená, že první tři týdny budou volné termíny. Další tři týdny se bude přeočkovávat a počet volných termínů se výrazně sníží. Tento scénář se nyní odehrává v očkovacích místech, která fungují už od ledna, upozornil krajský koordinátor pro očkování Lukáš Homola.

Protože registrační a rezervační systém očkování byl spuštěn v době, kdy některá očkovací místa v Jihomoravském kraji teprve vznikala, došlo k situaci, že mnoho zájemců o očkování stojí dlouhou frontu v několika málo očkovacích místech, zatímco jiná místa budou mít volnější kapacitu.

„Pokud někomu bude vyhovovat jiné očkovací místo s tzv. pomyslnou kratší frontou, může si ho klidně změnit a provede celou registraci znovu. Není třeba se obávat, že by tím ztratil místo ve frontě. Systém vybírá zájemce podle věku a pouští starší napřed bez ohledu na to, kdy se registrovali. Preferované očkovací místo lze měnit opakovaně, pokaždé je však potřeba provést celou registraci,“ upozornil Lukáš Homola.

V Jihomoravském kraji je v provozu 7 očkovacích center (kromě nemocnic), v příštím týdnu kraj plánuje otevřít dalších 6 míst. 

Poznámka: Očkovací místo a velkokapacitní očkovací centrum jsou dva odlišné pojmy. Očkovací MÍSTO je každé místo, na kterém se očkuje, tedy i nemocnice. Velkokapacitní CENTRA jsou ta, která kraj plánuje v 7 městech mimo areály nemocnic s propustností až 1000 lidí denně, ta budou v plném provozu až od března. 

TZ: Jmk

Autor: 
redakce
Aktuálně
Povinné nošení respirátorů a hlavně začátek povinného testování zaměstnanců ve firmách s sebou nese zvýšené množství tohoto odpadu a manipulace s ním. Ve snaze přispět k minimalizaci rizika nákazy a...
05.03.2021 - 11:12
Zaměstnanci Dopravního podniku města Brna se budou testovat na covid-19 přímo v areálech podniku. Testovací místo dopravce zvolil netradičně, ale stylově, využije pro něj i pivní tramvaj ŠalinaPub,...
04.03.2021 - 13:02
Brněnské Ústřední autobusové nádraží Zvonařka prošlo zásadní rekonstrukcí. Stojí za ní ateliér CHYBIK+KRISTOF, který opravu sám spoluinicioval. Provoz nádraží se už plně obnovil, pracovat se ale...
03.03.2021 - 09:35
Na vlastní porušení vládních nařízení v sobotu nezvyklým způsobem upozornil osmatřicetiletý muž.
02.03.2021 - 14:00
Hejtman Jan Grolich včera představil centra v ostrém provozu. Konkrétně v Hodoníně v kulturním domě ještě včera dostalo vakcínu 52 lidí.
02.03.2021 - 09:29
Blížící se zpřísnění mimořádných opatření přivedlo včera před sedmou hodinou ráno do Úrazové nemocnice pacienta, který se tam domáhal ošetření.
01.03.2021 - 08:38
Komentáře