Reklama
reklama

Kraj řeší regionální očkovací centra. Hejtman vyrazil do okresů

Očkovací centra začnou fungovat od března a denně v každém z nich naočkují až tisícovku lidí.

Břeclav pro očkovací centrum vybrala sál v takzvaném Domě školství. Prostory v centru patří městu, za budovou je velké parkoviště a nedaleko zastávka hromadné dopravy. Hejtman Jan Grolich, který v minulém týdnu navštívil  Břeclav předpokládá, že by očkovací centrum mělo denně odbavit přibližně 600 lidí, v případě potřeby by mělo být možné tuto kapacitu zvýšit až na 1000 lidí za den. „Břeclav zareagovala velmi rychle. Teď tady probíhají stavební úpravy, nejpozději do konce února jsme tady očkovací centrum schopni bez problémů zařídit,“ upřesnil Jan Grolich.

Další centrum vznikne v Hodoníně. Na místě, kde obvykle bruslí hokejisté, je vhodné zázemí (tedy i toalety či přístup k internetu) a dost místa pro podobný počet očkovaných, jako v Břeclavi. Zimní stadion bude pro tyto potřeby pochopitelně bez ledu, vytopený na 22-23 stupňů.

Grolich doplnil, že podle zkušeností z brněnského očkovacího centra v záložní nemocnici na výstavišti je k naočkování 600 lidí za den zapotřebí čtyř lékařů a tří zdravotních sester, při zvýšení počtu o dva lékaře a jednu sestru pak kapacita stoupá právě na 1000 naočkovaných za den. "Bude třeba samozřejmě i personál administrativní, ale ten seženeme," dodal hejtman.

V Kyjově si hejtman na závěr cesty po regionu prohlédl i další možné očkovací centrum. Přestože není Kyjov okresním městem, je důležitým regionálním centrem. Tady město nabídlo prostory bývalé banky nedaleko radnice. Podle hejtmana by ale bylo vhodnější Městské kulturní středisku. Tam by bylo možné naočkovat, podobně jako v Hodoníně a Břeclavi, stovky lidí denně. Vše ale taky záleží na počtu vakcín, které Jihomoravský kraj v příštích měsících dostane.

Při budování očkovacích center se hodlá hejtman Jan Grolich inspirovat zkušenostmi z provozu velkokapacitního centra na Brněnském výstavišti. S organizací a logistikou pomůžou taky odborníci z VUT a Masarykovy univerzity. K administrativě a další pomoci se už hlásí i další dobrovolníci.

Zdroj: Jmk

Autor: 
redakce
Aktuálně
Povinné nošení respirátorů a hlavně začátek povinného testování zaměstnanců ve firmách s sebou nese zvýšené množství tohoto odpadu a manipulace s ním. Ve snaze přispět k minimalizaci rizika nákazy a...
05.03.2021 - 11:12
Zaměstnanci Dopravního podniku města Brna se budou testovat na covid-19 přímo v areálech podniku. Testovací místo dopravce zvolil netradičně, ale stylově, využije pro něj i pivní tramvaj ŠalinaPub,...
04.03.2021 - 13:02
Brněnské Ústřední autobusové nádraží Zvonařka prošlo zásadní rekonstrukcí. Stojí za ní ateliér CHYBIK+KRISTOF, který opravu sám spoluinicioval. Provoz nádraží se už plně obnovil, pracovat se ale...
03.03.2021 - 09:35
Na vlastní porušení vládních nařízení v sobotu nezvyklým způsobem upozornil osmatřicetiletý muž.
02.03.2021 - 14:00
Hejtman Jan Grolich včera představil centra v ostrém provozu. Konkrétně v Hodoníně v kulturním domě ještě včera dostalo vakcínu 52 lidí.
02.03.2021 - 09:29
Blížící se zpřísnění mimořádných opatření přivedlo včera před sedmou hodinou ráno do Úrazové nemocnice pacienta, který se tam domáhal ošetření.
01.03.2021 - 08:38
Komentáře