Reklama
reklama

Kometa z vyrovnaného zápasu bere bod

V nedělní podvečer sehrála Kometa s Plzní velmi atraktivní a pohledný duel. Brňané začali výborně, dvakrát během první třetiny vedli a nadále si vytvářeli šance. Ty však končily na výborném Pavlátovi a tak se i Škodovka dostala do hry a srovnala. Utkání i přes velký počet šancí dospělo do prodloužení. To rozhodl po rychlé akci hostů Petr Kodýtek. Kometa se však nemusí stydět, z posledních deseti zápasů nebodovala pouze jednou.

Skóre utkání se měnilo již v páté minutě, kdy Kometa dokázala využít přesilovou hru. Holík připravil kotouč na pravý kruh pro Petra Zámorského, který se opřel do puku a z první za pomoci teče Martina Zaťoviče prostřelil Pavláta. Vedení Brňanů vydrželo jen 43 sekund. Zpoza branky totiž šikovnou zadovkou překvapil Eberle jak obranu domácích, tak i Vejmelku a Petr Straka jednoduše poslal puk do prázdné klece. Brankové hody pokračovaly, neboť brněnští hokejisté si vzali své vedení zpět již v 8. minutě. Mueller vybojoval kotouč u útočné modré čáry, našel křižným pasem u levého mantinelu Petra Holíka a ten mířil přesně ke vzdálenější tyči. I nadále se Kometa prezentovala sympatickým výkonem. Šikovně se například do nebezpečné šance proháčkoval Bondra, ale střelu mezi betony si Pavlát pohlídal.

Záhy po úvodu druhé třetiny dostala Škodovka k dispozici početní výhodu. V ní si ovšem Kometa počínala skvěle a prakticky nepustila nebezpečné komando hostí k šanci. Brněnští i nadále ovládali díky svému rychlému pohybu a kombinaci ledovou plochu. Dobré šance ke skórování měl Mueller, Bondra a Holík, ale Pavlát Plzeň výrazně podržel. Ovšem i hosté dokázali zahrozit. Velmi nebezpečně pálil Straka, ale Vejmelka betonem vyrazil. Škodovka se radovala z vyrovnání ve 32. minutě. V přesilové hře dostal nabito na modrou čáru David Jiříček, jenž prostřelil vše co mu stálo v cestě. Kometa málem odpověděla hned po vhazování, kdy si velkou šanci vypracoval Zaťovič, ale Pavlát tak jako i proti dalším šancím domácích odolal.

I ve třetí třetině pokračoval festival šancí. Vejmelka musel řešit několik nepříjemných střel od hostů, ale vždy byl připraven. Na druhé straně se v nadějné možnosti objevil Šoustal, když se dostal k odraženému puku přímo před Pavláta, ale ten jeho střelu betonem vyrazil. Po několika šancích na obou stranách se hra trochu víc uklidnila a oba týmy se soustředily vzhledem k vyrovnanému stavu na obranu. Tři minuty před koncem třetí třetiny byl faulovaný Král a Kometa si zahrála přesilovou hru. V ní měl dvě velké šanci při zakončení z levého kruhu Holík, ale obrana Plzně i s Pavlátem nepropustila kotouč. Situace byla pro domácí ještě příznivější 104 sekund před sirénou, neboť brněnské hokejisty čekala přesilovka pět na tři. V ní se ovšem Kometě nedařilo vytvořit si potřebnou šanci k rozhodnutí, naopak musel dvakrát po brejku hostů zasahovat Vejmelka. Utkání nakonec dospělo do prodloužení.

I v nastaveném čase se hrál svižný hokej nahoru a dolů. Do dobré střelecké pozice se dostal po přihrávce od mantinelu Suchý, ale Vejmelka mu vypíchl kotouč. Na druhé straně se do střelecké pozice prosadil Bondra. Nakonec celý zápas rozhodl po postrčení puku za obranu Gulaše střelou nad beton Vejmelky Petr Kodýtek.

Branky a nahrávky: 5. Zaťovič (Zámorský, P. Holík), 9. P. Holík (Mueller, Zaťovič) – 6. Straka (Eberle, Suchý), 32. Jiříček (Suchý, Gulaš), 64. Kodýtek (Gulaš). Rozhodčí: Hejduk, Obadal – Kis, Lučan. Vyloučení: 4:5. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 0. Střely na branku: 25:26 (9:8, 8:5, 6:11 - 2:1). Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 2:3.

Zdroj: HC Kometa

Autor: 
redakce
Aktuálně
Edvard Křenek a Jaroslav Hanych vozí ulicemi Brna cestující dlouhých 50 let. Vedení Dopravního podniku města Brna jim včera za jejich práci poděkovalo a předalo ocenění. Oba řidiči se shodují, že...
12.05.2021 - 08:46
Brněnští skauti a skautky dnes vyrazili hromadně darovat krev. Bylo jich dokonce tolik, že na dopoledne obsadili transfuzní stanici ve FN Brno. Na odběr jich dorazilo 46 a ti, kteří byli připuštění k...
11.05.2021 - 17:19
A je to tu! Po nucené pauze jsme pro vás znovu otevřeli náš autosalon, a navíc jsme k této příležitosti připravili i něco navíc.
11.05.2021 - 14:34
Brněnská zoologická zahrada spustila na svých webových stránkách rezervaci na prázdninové lesní kluby určené pro děti od 7 do 13 let.
11.05.2021 - 07:57
Snaha využít každý metr zemědělské půdy vedla k rozorání cest, vykácení remízů, vysušení mokřadů. Krajina ztrácí schopnost zadržet vodu a postrádá rozmanitost. Obec Sivice vrací do krajiny přírodní...
10.05.2021 - 15:38
Na muže sedícího přímo uprostřed vozovky na náměstí 28. října v pátek večer upozornil náhodný kolemjdoucí prostřednictvím linky 156.
10.05.2021 - 08:12
Komentáře