Reklama
reklama

Kometa veze z Třince po prodloužení jeden bod

Návrat odchovance klubu do sestavy po třech letech nebo první extraligový start. Řeč je o Filipu Královi a Danielu Kowalczykovi. Zatímco prvně zmíněný už extraligové zkušenosti má, druhý pak okusil nejvyšší soutěž poprvé v životě. Na ledě Třince podala Kometa dobrý výkon a ačkoliv prohrávala o tři góly, nezabalila to a zaslouženě vyrovnala. Devět vteřin před koncem zaúřadoval dvougólový Tomáš Vincour. V prodloužení si druhý bod připsali domácí.

Úvod utkání patřil rozehranějším Ocelářům, na kterých bylo vidět, že většinu nucené přestávky trénovali v Polsku. V prvním dějství měli lepší pohyb a také víc šancí. Dobře chytající Vejmelka však několik tutovek včetně té největší Marcinka pochytal. Kometa se do hry dostávala pozvolna, ale nutno dodat, že se s první třetinou popasovala výborně. Nehrála komplikovaně, pokud byla možnost, ihned pálila, případně jednoduše vyhodila puk z třetiny. V přesilovce zahrozila nebezpečně Zaťovičem, možnost měl i rakouský útočník Schneider. 

Brňané nasadili do hry také své dva mladé odchovance, obránce draftovaného Torontem Filipa Krále a Jakuba Brabence. Druhý jmenovaný naskočil rovnou do první lajny při absenci Muellera a Holíka. První třetina sice herně vyzněla lépe pro Třinec, ale výsledek byl nerozhodný 0:0.

Druhá část hry začala přesilovkou Komety, ve které zahrozil nejprve Schneider a poté po Freibergsově pumelici i Vincour. Ten z ostrého úhlu těsně minul Štěpánkovu bránu. Početní výhodu hosté nevyužili a naopak Slezané měli k dispozici svou přesilovku. V ní vypálil Hrňa a orazítkoval tyč brněnské klece. Třinec se gólu dočkal na začátku 27. minuty. Obránce Kundrátek vypálil od modré a tečující Aron Chmielewski s pomocí tyče dostal puk do sítě - 1:0. Těsně za polovinou utkání přišla druhá domácí branka a zase po teči. Musilovu střelu dostal do sítě Petr Vrána - 2:0.

Uběhly sotva dvě minuty a Třinec využil svou přesilovku. Filip Zadina zachytil puk ve středním pásmu a pelášil sám na Vejmelku, kterého překonal mezi betony - 3:0. Kometa se však nezvdala a z těžkých direktů se dokázala vyhrabat. Pláškova střela z mezikruží propadla do branoviště, v něm se zorientoval Vojtěch Střondala, jenž nadvakrát dostal puk za Štěpánkova záda - 3:1. O šestatřicet vteřin později bylo v brněnském táboře ještě veseleji. Zaťovič poslal puk na bránu a před ní stál zcela osamocený Tomáš Vincour, který dostal Kometu zpátky do zápasu 3:2.

Třetí třetina byla rozkouskována vyloučeními na obou stranách. Žádné šance se v nestandardním počtu hráčů ovšem neujaly. Co je potřeba ale zdůraznit, Kometa bojovala o každý metr ledu a měla i více ze hry. Byla aktivní a chtěla minimálně vyrovnat. Za výkon by si to i zasloužila. V závěru si vzala oddechový čas a hrála v šesti. Kýženého ovoce se dočkala. Devět vteřin před koncem napálil touš Zbořil a všudybyl Tomáš Vincour svou druhou trefou v zápase vyrovnal - 3:3.

Prodloužení trvalo lehce přes minutu. Mladé brněnské pušky - Plášek, Střondala, Horký sice dlouhou dobu motaly soupeře, ale ten z prvního útoku udeřil. Matěj Stránský si najel na pravý kruh a přesnou střelou nedal Vejmelkovi šanci. Kometa ale může být vzhledem k průběhu utkání spokojená, z Třince si odváží cenný bod.

Branky a nahrávky: 27. Chmielewski (Kundrátek, Jaroměřský), 31. P. Vrána (D. Musil, M. Stránský), 33. Zadina, 62. Stránský (Zadina, Gernát) – 37. Střondala (Plášek, F. Král), 38. Vincour (Zaťovič, O. Němec), 60. Vincour (Zbořil, Klepiš). Rozhodčí: Šír, Sýkora – Ondráček, Špůr. Vyloučení: 5:6. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 0. Střely na branku: 35:20. Průběh utkání: 3:0, 3:3, 4:3.

Zdroj: HC Kometa

Autor: 
redakce
Aktuálně
Dva muže, kteří údajně rybařili tam, kde to není povoleno, zpozoroval v neděli odpoledne náhodný svědek u Rakovecké zátoky.
15.06.2021 - 20:35
Šedesátka dnes v podstatě není žádný věk a lidé, které označujeme jako seniory, jsou mnohem aktivnější, než tomu bylo v minulosti. Současným trendem pak je, že se chtějí cíleně věnovat pohybu, aby...
15.06.2021 - 10:38
Od 14. června začíná platit regulace vjezdů v osmi vnitroblocích v městské části Brno-střed. Požadavek na úpravu vznesla městská část na základě požadavků jejich obyvatel.
14.06.2021 - 17:51
Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně vychází vstříc zájemcům o preventivní neinvazivní „žvýkací“ PCR testy a otevřela pro ně další testovací místo ve svém areálu. Testování je určeno pouze pro...
14.06.2021 - 17:23
Dopravní podnik města Brna s cestujícími komunikuje pomocí dalšího informačního kanálu. Jako první dopravce v republice začne využívat službu Mobilní Rozhlas, která slouží pro jednodušší komunikaci...
13.06.2021 - 07:08
V úterý odpoledne se na linku 156 ozvala rozrušená žena a uvedla, že z okna řečkovického domu vidí hořící strom.
11.06.2021 - 08:32
Komentáře