Reklama
reklama

Kometa veze z Třince po prodloužení jeden bod

Návrat odchovance klubu do sestavy po třech letech nebo první extraligový start. Řeč je o Filipu Královi a Danielu Kowalczykovi. Zatímco prvně zmíněný už extraligové zkušenosti má, druhý pak okusil nejvyšší soutěž poprvé v životě. Na ledě Třince podala Kometa dobrý výkon a ačkoliv prohrávala o tři góly, nezabalila to a zaslouženě vyrovnala. Devět vteřin před koncem zaúřadoval dvougólový Tomáš Vincour. V prodloužení si druhý bod připsali domácí.

Úvod utkání patřil rozehranějším Ocelářům, na kterých bylo vidět, že většinu nucené přestávky trénovali v Polsku. V prvním dějství měli lepší pohyb a také víc šancí. Dobře chytající Vejmelka však několik tutovek včetně té největší Marcinka pochytal. Kometa se do hry dostávala pozvolna, ale nutno dodat, že se s první třetinou popasovala výborně. Nehrála komplikovaně, pokud byla možnost, ihned pálila, případně jednoduše vyhodila puk z třetiny. V přesilovce zahrozila nebezpečně Zaťovičem, možnost měl i rakouský útočník Schneider. 

Brňané nasadili do hry také své dva mladé odchovance, obránce draftovaného Torontem Filipa Krále a Jakuba Brabence. Druhý jmenovaný naskočil rovnou do první lajny při absenci Muellera a Holíka. První třetina sice herně vyzněla lépe pro Třinec, ale výsledek byl nerozhodný 0:0.

Druhá část hry začala přesilovkou Komety, ve které zahrozil nejprve Schneider a poté po Freibergsově pumelici i Vincour. Ten z ostrého úhlu těsně minul Štěpánkovu bránu. Početní výhodu hosté nevyužili a naopak Slezané měli k dispozici svou přesilovku. V ní vypálil Hrňa a orazítkoval tyč brněnské klece. Třinec se gólu dočkal na začátku 27. minuty. Obránce Kundrátek vypálil od modré a tečující Aron Chmielewski s pomocí tyče dostal puk do sítě - 1:0. Těsně za polovinou utkání přišla druhá domácí branka a zase po teči. Musilovu střelu dostal do sítě Petr Vrána - 2:0.

Uběhly sotva dvě minuty a Třinec využil svou přesilovku. Filip Zadina zachytil puk ve středním pásmu a pelášil sám na Vejmelku, kterého překonal mezi betony - 3:0. Kometa se však nezvdala a z těžkých direktů se dokázala vyhrabat. Pláškova střela z mezikruží propadla do branoviště, v něm se zorientoval Vojtěch Střondala, jenž nadvakrát dostal puk za Štěpánkova záda - 3:1. O šestatřicet vteřin později bylo v brněnském táboře ještě veseleji. Zaťovič poslal puk na bránu a před ní stál zcela osamocený Tomáš Vincour, který dostal Kometu zpátky do zápasu 3:2.

Třetí třetina byla rozkouskována vyloučeními na obou stranách. Žádné šance se v nestandardním počtu hráčů ovšem neujaly. Co je potřeba ale zdůraznit, Kometa bojovala o každý metr ledu a měla i více ze hry. Byla aktivní a chtěla minimálně vyrovnat. Za výkon by si to i zasloužila. V závěru si vzala oddechový čas a hrála v šesti. Kýženého ovoce se dočkala. Devět vteřin před koncem napálil touš Zbořil a všudybyl Tomáš Vincour svou druhou trefou v zápase vyrovnal - 3:3.

Prodloužení trvalo lehce přes minutu. Mladé brněnské pušky - Plášek, Střondala, Horký sice dlouhou dobu motaly soupeře, ale ten z prvního útoku udeřil. Matěj Stránský si najel na pravý kruh a přesnou střelou nedal Vejmelkovi šanci. Kometa ale může být vzhledem k průběhu utkání spokojená, z Třince si odváží cenný bod.

Branky a nahrávky: 27. Chmielewski (Kundrátek, Jaroměřský), 31. P. Vrána (D. Musil, M. Stránský), 33. Zadina, 62. Stránský (Zadina, Gernát) – 37. Střondala (Plášek, F. Král), 38. Vincour (Zaťovič, O. Němec), 60. Vincour (Zbořil, Klepiš). Rozhodčí: Šír, Sýkora – Ondráček, Špůr. Vyloučení: 5:6. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 0. Střely na branku: 35:20. Průběh utkání: 3:0, 3:3, 4:3.

Zdroj: HC Kometa

Autor: 
redakce
Aktuálně
Dotační program města Zeleň střechám bude v letošním roce vypsán už potřetí. Na různých místech v Brně se tak již objevují první realizace financované z toho programu. Téměř půl milionu korun...
26.01.2021 - 08:13
Na travnatém středovém pásu v ulici Petra Křivky uvízla v sobotu dopoledne dodávka rozvážkové služby.
25.01.2021 - 07:30
Velkokapacitní očkovací místo ve Znojmě bude jen jedno a bude ve sportovní hale na Dvořákově ulici. Shodl se na tom Jihomoravský kraj jako zřizovatel očkovacího centra, Nemocnice Znojmo jako jeho...
22.01.2021 - 15:41
V únoru proběhne již devátý ročník tradiční kampaně, která pomáhá široké veřejnosti prověřit její vztah k alkoholu a změnit zaběhlé návyky. Loňského ročníku se podle průzkumů zúčastnilo až 9 %...
22.01.2021 - 10:49
Ani série chladnějších dnů příliš nevylepšila situaci na zamrzajících vodních plochách v Brně.
21.01.2021 - 07:49
Ve spolupráci s praktickými lékaři začalo očkování seniorů 80+.
20.01.2021 - 14:49
Komentáře