Reklama
reklama

Kometa v Litvínově zvítězila až po nájezdech

Neskutečné drama a gólová smršť se strhla v pondělním duelu mezi Litvínovem a Kometou. Na obou stranách padlo po 65. minutách šest gólů, k vidění bylo mnoho dalších šancí, jedna neuznaná branka a tutovky v prodloužení. Utkání nakonec muselo jít do nájezdů, ve kterém byla Kometa stoprocentní. Trefili se Klepiš, Král a Schneider, všichni blafáky pod víko. První duel ze dvou na ZS Ivana Hlinky tak skončil 7:6 pro modrobílé. Pokračuje se v úterý od 17:30.

V Litvínově se odehrála neuvěřitelná první třetina, která se musela divákům u monitorů líbit. Každý z týmů vystřelil hned patnáctkrát a třikrát na každé straně se vlnila síť za zády gólmanů. Vezmeme to však postupně. Nejprve v 8. minutě dostala Verva možnost přesilové hry a tu využil nájezdem mezi kruhy Janis Balinskis - 1:0. Ve 12. minutě bylo ovšem srovnáno a také z přesilovky, byť v netradiční čtyři na tři. Filip Král si taktéž ukázově najel mezi kruhy a parádní trefou do šibenice překonal Godlu - 1:1. O padesát vteřin později opět pálil Král, toho litvínovský gólman sice vychytal, ale pak se do toho opřel Martin Zaťovič a otočka byla na světě - 1:2.

Jenže gólové dostihy dál pokračovaly. Uběhlo pětačtyřicet vteřin a z pravého kruhu napřáhl směrem k zadní tyči Jiří Fronk a Klimeš neměl šanci - 2:2. Potřetí šla Kometa do vedení v 16. minutě, kdy Gulašiho bombu těsně před Godlou tečoval navrátilec z hostování v Olomouci Silvester Kusko - 2:3. Za čtyřicet šest sekund byla znovu vyrovnáno, z levého kruhu vypálil nestárnoucí Viktor Hübl a za tohoto stavu se šlo do kabin. A nutno dodat, že oba týmy měly i další množství slibných příležitostí a výsledek mohl být s nadsázkou řečeno ještě zajímavější.

Kdo si myslel, že střelecké hody ve druhé třetině skončí, byl na omylu. Nejdřív sice Klepiš orazítkoval tyč Godlovy brány, ale pak už to začalo zase padat. V čase 23:54 šli Chemici do krátkého čtyřiceti vteřinového vedení, když se jim podařilo kompletně vyšachovat brněnskou obranu a Patrik Zdráhal zakončoval prakticky do prázdné - 4:3. A jak už bylo řečeno, za krátko bylo srovnáno, další z navrátilců Jakub Valský se dostal osamocený před bránu a procpal kotouč do sítě - 4:4. 

K obratu zavelel ve 27. minutě v přesně končící přesilovce Luboš Horký, který stál v předbrankovém prostoru a dorazil střelu Pláška - 4:5. To ale nebyl rozhodně konec. Za polovinou utkání bylo zase srovnáno, Aaron Irving vypustil z mezikruží nechytatelnou dělovku a Klimeš nemohl nic dělat. Střely na bránu po dvou třetinách 25:25 a skóre 5:5.

Poslední část začala, jak jinak, gólem. Hübl poslal puk před bránu, kde jej šťastně trefil bruslí František Lukeš. Jeho trefu potvrdil i videorozhodčí - 6:5. Třetí bod v zápase si ale o minutu a půl později připsal Filip Král, jenž vyslal do samostatné akce Petera Muellera. A gólu v bláznivém mači se dočkal i americký bombarďák, který chladnokredně bekhendem zakončil a vyrovnal na 6:6.

V 50. minutě hrála Kometa přesilovku a vypadalo to, že se bude radovat z gólu po Králově střele. Zaťovič projel před brankovištěm a Godla se skácel k zemi. Rozhodčí ihned signalizoval faul a poslal brněnského kapitána na trestnou. Situace se však zkoumala po trenérské výzvě a sudí ukázali gestem na střed hřiště. Jenže místo sedmého gólu Brna a radosti fanoušků u televize, se hrálo dál za nerozhodného stavu. Duel tak dospěl do prodloužení, ve kterém měl velkou šanci Bartejs a na druhé straně Jarůšek, drama ale muselo vygradovat v samostatných nájezdech. V nich uspěla trojice Klepiš, Král a Schneider a Kometa bere dva body.

Zdroj: HC Kometa

Autor: 
redakce
Aktuálně
V noci na pondělí přemohla únava osmadvacetiletého mladíka v brněnském parku nad ulicí Bašty.
21.09.2021 - 13:39
21. září si připomínáme Mezinárodní den Alzheimerovy nemoci. Tohle degenerativní onemocnění mozku se obvykle začíná projevovat po pětašedesátém roku života, postihuje ale i mladší ročníky. Centrum...
20.09.2021 - 19:25
Fembot   Foto: Michal Večeřa
Nový průzkum zahrnující 1200 účastníků odhaluje některé zajímavé myšlenky o robotech včetně toho, jak by mohla vypadat budoucnost lidského sexu.
20.09.2021 - 13:00
S nožem v ruce prý v pátek odpoledne před obličeji několika dětí šermoval neznámý muž nedaleko Kovářské ulice.
20.09.2021 - 10:36
Divadlo Radost otevírá svou divadelní loď těm nejmenším divákům – a to dětem do tří let a jejich pra/rodičům. V bývalém Muzeu loutek se tak hraje po dlouhé odmlce první představení pro nejmenší, a to...
18.09.2021 - 08:20
Opilého řidiče zadržel ve středu odpoledne kolemjdoucí na Konečného náměstí.
17.09.2021 - 18:47
Komentáře