Reklama
reklama

Kometa proti Dynamu vyšla na prázdno

I přes více než třicet střeleckých pokusů Komety nevedlo ke gólovému efektu. Brankář Vladař výrazně podržel hosty a připsal si čisté konto. Dynamo se dostalo do vedení v přesilové hře a Kometa se nedokázala přes obranný val hostů prosadit. Brněnští hokejisté se o body znovu poperou v neděli na domácím ledě proti Třinci.

Kometa se snažila od prvních minut co nejčastěji ohrožovat Vladaře, navíc jí k tomu napomohla přesilová hra. Tu sice brněnští hokejisté nevyužili, velkou šanci měl po jejím skončení Horký, jenž dostal skvělý pas ke vzdálenější tyči od Holíka. Domácímu útočníkovi puk přeskočil hůl a nedokázal ho usměrnit do sítě. Oba aktéři hráli roli i v další velké šanci, když tentokrát přihrávkou zpoza branky našel Holík volnou hůl před brankovištěm Horkého a tentokrát jeho ránu z voleje zastavil Vladař. 

Podobná situace se odehrála i na druhé straně. Po zisku kotouče našel přihrávkou zpoza branky Claireaux volného Kousala, jenž z mezikruží prostřelil Vejmelku mezi ruku a tělo, ovšem puk propadl těsně vedle pravé tyčky. Početní výhodu si v závěru prvního dějství vyzkoušely i Pardubice, ale závažnější šanci si nevytvořily.

Chvíli to na začátku druhé třetiny trvalo, než se obrany obou celků zkonsolidovaly. Jak domácí Vejmelka, tak i Vladař řešili několik střeleckých pokusů. Oba brankáři však dlouho drželi bezbrankový stav. Poté bylo k vidění několik minut, které byly na zajímavé momenty před brankami chudší. Další práci měl Vejmelka až při přesilové hře Dynama. Hostující zamkli brněské hokejisty, všechny šance však končily na připraveném domácím brankáři. 

Největší příležitost otevřít skóre měl v další početní výhodě Dynama Kusý, jenž pálil z první z pravého kruhu, ale puk zastavilo břevno. O několik sekund později dostal Denis Kusý šanci na reparát a tentokrát se nemýlil a z voleje propálil Vejmelku. Krátce před odchodem do kabin se dostal ke kotouči Juraj Mikuš, jenž využil zakrytý výhled Vejmelky a také jemnou teč obránce, která změnila drobně směr. 

Hned z kraje třetího dějství byl velmi blízko kontaktní branky Mueller, jehož našel střílenou přihrávkou u vzdálenější tyče Freibergs, nastavená hůl však nasměrovala kotouč jen do výstroje Vladaře. Na hráčích Komety byla vidět velká snaha, často si vytvářeli tlak před hostující brankou, do velkých šancí je ale obrana Dynama domácí nepouštěla. Naopak na druhé straně měl velkou šanci Nakládal, jenž střílel od pravého kruhu z první a jen těsně minul vzdálenější tyč. Ještě v tomtéž střídání dostal nabito na modrou čáru znovu Jakub Nakládal a z první propálil Vejmelku mezi lapačku a beton. Na vedení Dynama už Kometa nedokázala reagovat a vyšla tak střelecky na prázdno.

Branky a nahrávky: 34. Kusý (Camara, R. Kousal), 40. Mikuš, 56. Nakládal (R. Kousal). Rozhodčí: Pešina, Šindel – Rampír, Špringl. Vyloučení: 3:1. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 0. Střely na branku: 30:29 (12:9, 11:10, 7:10). Průběh utkání: 0:3.

Zdroj: HC Kometa

 

Autor: 
redakce
Aktuálně
Nestandardní jízda řidiče nákladního automobilu mobilizovala v neděli večer kolemjdoucí, kteří tak upozornili na tísňovou linku brněnské policisty.
21.04.2021 - 09:46
Potřebu výtvarně se vyjádřit měli v noci na pondělí dva muži, kteří stříbrnou barvou posprejovali skleněnou výplň a obklad schodiště v podchodu u hlavního nádraží.
20.04.2021 - 08:23
Novou alej jabloní, hrušní a švestek včera vysadili energetici k podpoře zdravého životního prostředí v těsné blízkosti Jaderné elektrárny Dukovany. Samotné výsadby se ujal spolek JARO pro Dukovany...
18.04.2021 - 14:52
V zajetí městského ruchu se ve čtvrtek odpoledne ocitla kachna s několika mláďaty.
17.04.2021 - 14:52
Od včerejšího dne startuje proces vracení peněz za nevyužité vstupenky, které byly prodány na loňský ročník závodu série MotoGP v Brně na Masarykově okruhu. TIC BRNO zahájil přípravu vracení ihned po...
17.04.2021 - 12:50
Dvě poškozená auta našli ve středu odpoledne brněnští strážníci v Černých Polích po telefonátu svědků na linku 156.
16.04.2021 - 09:56
Komentáře