Kometa porazila Vítkovice a postupuje do čtvrtfinále

Je to tady. Kometa se stala teprve čtvrtým celkem v historii play-off české extraligy, která dokázala otočit sérii z nepříznivých 0:2 na 3:2. O postupu rozhodla dnes v ostravské aréně, kde byla po celý zápas lepším týmem a závěr si zkušeně pohlídala. Po brankách Valského, Muellera a Zaťoviče vítězí 3:1 a postupuje do čtvrtfinále, kde narazí na Třinec.

Kometa nastoupila do rozhodujícího zápasu této série aktivně a již v první minutě dokázala udeřit. Rákos poslal přesný pas na Vincoura, jehož dvě střely ještě Dolejš pokryl, ale na pokus z otočky Jakuba Valského už nedokázal reagovat - 0:1. Brňané hýřili pohybem, byli lepší a blízko dalšímu gól byl Šoustal, znovu Rákos a pak také Šoustal. Stav se však neměnil ani po Bondrově dělovce, kterou Dolejš chytil svou maskou a musel jít na ošetřovnu. Na pět minut jej vystřídal náhradník Peksa a i ten musel pochytat několik slibných pokusů. Vítkovice prakticky nic neměly, přesto se necelé tři minuty před koncem třetiny radovaly. Petr Fridrich prakticky z mrtvého úhlu nahodil na Vejmelku a puk zapadl na jeho zadní tyč - 1:1. Za tohoto stavu se odcházelo do kabin.

Druhá část byla vyrovnanější. Lépe do ní vstoupili domácí, ale Karel Vejmelka chytal spolehlivě a vyčapal několik střel. Na druhé straně Brno hrozilo v přesilovkách a jednu využilo. Peter Mueller si hledal svou pozici na střelu, počkal si a přes clonícího Rákose prostřelil Dolejše - 1:2. Zajímavou možnost měl i Schneider, jehož rána skončila v lapačce vítkovického brankáře. Kometa byla po druhé třetině spokojenější a do závěrečné periody si přenesla náskok.

Kometa hrála ve třetí části hodně obezřetně. Soustředila se na defenzivu a soupeře prakticky do ničeho nepouštěla. Hrála velmi takticky a zkušeně. Byť na Vejmelku letělo několik střel, brněnský mág si vše pohlídal a s pomocí celého týmu nakonec urval vítězství. Domácí zkusili ještě v závěru utkání power-play, ale definitivní pojistku postupu dal minutu před koncem Martin Zaťovič - 1:3. Je to jasné, Kometa dokonala velký obrat a postupuje do čtvrtifinále play-off. V něm narazí na Třinec. Série startuje v sobotu.

Branky a nahrávky: 18. Fridrich (Dej, Werbik) – 1. Valský (Vincour, Rákos), 38. Mueller (Zámorský), 59. Zaťovič (Mueller, Holík). Rozhodčí: Pešina, Hejduk – Ondráček, Špůr. Vyloučení: 3:2. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 0. Střely na branku: 36:28. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:3. Stav série: 2:3.

Zdroj: HC Kometa