Reklama
reklama

Kometa po bojovném výkonu vydřela tři body

V úterní podvečer se v brněnské DRFG areně odehrálo velké drama. Na branky nepříliš bohaté utkání nabídlo nespočet zajímavých momentů. Jedním z nich byla i vůbec první extraligová branka šestnáctiletého Jakuba Brabence, který nastoupil do svého prvního utkání v nejvyšší soutěži. Ačkoliv na jeho vedoucí trefu dokázal Hradec Králové reagovat, na rychlý gól z kraje druhé třetiny již nikoliv. Skvělý a zodpovědný výkon celého týmu směrem dozadu, jištěný Markem Čiliakem v brance zajistil Kometě tři body a rázný krok k první šestce.

Pár úvodních střídání bylo z obou stran poněkud opatrných, nicméně Hradec Králové doplácel především na nedisciplinovanost. Během úvodních deseti minut si totiž Kometa hned třikrát vyzkoušela početní výhodu. Tu největší šanci měl zřejmě Zaťovič, který dostal puk k pravé tyči a zkusil ho pohotovým zakončením zamést mezi betony Mazance, který ale dostatečně rychle zareagoval.

Velký moment nastal ve dvanácté minutě, kdy se přes obranu Mountfieldu protáhl Rákos a poté naservíroval kotouč mezi kruhy na hůl teprve šestnáctiletého Jakuba Brabence, jenž si během své premiéry v extralize zároveň v nejvyšší tuzemské soutěži otevřel krásnou trefou do horního rohu střelecký účet. Zatímco Kometa ani svou čtvrtou přesilovou hru nezužitkovala, Hradec Králové zhodnotil hned první příležitost. Lev si všiml rozhozeného Čiliaka, přihrál na pravý kruh Lukáši Žejdlovi a ten poslal puk bez větších problémů do prázdné branky.

Do druhého dějství nastoupila Kometa přímo skvěle. Hned po patnácti sekundách nastřelil kotouč na branku od modré čáry Baranka a na druhý pokus se ho podařilo dostat za beton Mazance Tomáši Plekancovi. Povedený vstup dodal brněnským hokejistům sebevědomí, další šanci si připravil Mueller, který baseballovým způsobem ani nadvakrát Mazance nepřekonal. Velmi zajímavý byl přelom 33. minuty, kdy měl po kombinaci Mountfieldu otevřený prostor před Čiliakem Koukal, ale domácí brankář Kometu výrazně podržel. Prakticky hned po vhazování se do brejku vydal Vincour, který hledal v přečíslení dva na jednoho Stránského, ale Mazanec se v brankovišti natáhl a puk zastavil. Závěr druhé třetiny byl z obou stran velmi vyhecovaný a emoce ještě více rozvířila po siréně menší potyčka Rákose se Lvem.

Hned z kraje třetího dějství sehrál Mountfield velmi pohlednou kombinaci, na jejímž konci byl Perret. Čiliak sice nebyl v ideálním postavení, ale naštěstí pro Kometu hostující útočník poloprázdnou branku netrefil. Velmi dusno bylo v brankovišti Komety ve 46. minutě, když měl nejprve velkou šanci Lev a k další nebezpečné dorážce se dostal znovu Perret, ale ani tentokrát nedokázal propasírovat kotouč za ležícího Čiliaka a nápomocnou obranu.

Kometa měla sedm minut před koncem základní hrací doby výhodu dvojnásobné přesilové hry a v ní se Mazanec pořádně zapotil. Dvakrát pálil po rychlé kombinaci nebezpečně Mueller i Němec, ale hradecký brankář udržel hosty ve hře. Mountfield měl dobrou příležitost srovnat v přesilové hře, ve které tři minuty před závěrečnou sirénou odvolal Mazance. Obrana Komety sice byla pod tlakem, ale bojovností podpořenou skvělým výkonem Marka Čiliaka udržela jednobrankové vedení na své straně.

Branky a nahrávky: 12. Brabenec (Rákos), 21. Plekanec (Zaťovič, Baranka) – 19. Žejdl (Lev). Rozhodčí: Šír, Kika – Pešek, Malý. Vyloučení: 5:7. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 7049. Střely na branku: 29:27 (16:10, 8:8, 5:9). Průběh utkání: 1:1, 2:1. Nejlepší hráči: Marek Čiliak - Marek Mazanec.

Zdroj: HC Kometa

 

Autor: 
redakce
Aktuálně
Velké vyřezávané marionety, loutky javajkového typu, originální maňásci ve spojení s herci na scéně, působivá scénografie využívající vitráže, zpěv tradičních koled i nových vánočních písní a...
07.12.2021 - 10:12
Rychlým skrčením mezi vozy zaparkované v Kuldově ulici zareagoval dnes kolem jedné hodiny ráno osmnáctiletý mladík na blížící se autohlídku městské policie.
06.12.2021 - 18:23
Koncem prosince to bude rok, co ve Fakultní nemocnici u sv. Anny začali zdravotníci očkovat proti nemoci COVID-19. První dávky byly podány přesně 27. prosince 2020, doteď jich celkem bylo zhruba 210...
06.12.2021 - 10:33
Značka Starobrno se rozhodla zpříjemnit pivařům v celé České republice letošní advent. Na trh proto posílá novinku – adventní speciál Červený ležák.
04.12.2021 - 09:37
V těchto dnech začíná v Brně praktická realizace projektu solární elektrárny na střechách brněnských domů. Prvních 88 fotovoltaických panelů nechává SAKO Brno instalovat na bytové komplexy Vojtova 7...
03.12.2021 - 08:57
Muzeum města Brna rozsvítí dnes 2.12. v 17 hodin na hradě Špilberku nejvyšší vánoční strom.
02.12.2021 - 09:33
Komentáře