Reklama
reklama

Kometa přestřílela v moravském derby Zlín

Začalo to výborně! Již ve druhé minutě šla Kometa do vedení díky využité přesilové hře. A vůbec početní výhody byly hlavním faktorem vítězství brněnské Komety v utkání proti Zlínu. Brňané využili ještě další dvě a postupně si vytvořili náskok 4:0. Zlín nesložil zbraně a postupně začal náskok domácích stahovat, hokejisté Komety však dokázali ubojovat tři body i díky pojišťovací brance Süsse do prázdné branky. Premiéra nového složeného trenérského štábu tak vyšla, Jan Zachrla může oslavit první extraligový zápas na střídačce třemi body.

Kometa vstoupila do utkání výborně, již po pár sekundách hry si vynutila přesilovou hru. V ní měl nejprve obrovskou šanci Petr Holík po přihrávce Muellera, nicméně tuto možnost hostující Kašík ještě bravůrně zastavil. Ve 2. minutě už ale tlaku Brňanů neodolal, po závaru před brankou poslal svým důrazem puk za brankovou čáru Peter Schneider. Zlínští hokejisté měli také pár dobrých příležitostí, nabito před brankoviště dostal Herman, ale Klimeš zareagoval dostatečně rychle a vyrazil. Brněnští hokejisté znovu udeřili v desáté minutě a podruhé v přesilové hře. Po rychlé kombinaci využil přihrávku Zaťoviče ránou do prázdné branky Peter Mueller a otevřel si tak střelecký účet v letošní sezoně. Ještě lepší příležitost měla Kometa při přesilové hře pět na tři a v pokračující klasické početní výhodě, neboť Köhler byl vyloučen do konce utkání za sekání. Skóre se však už do konce první periody neměnilo.

Ze začátku druhé třetiny byl více zaměstnaný Klimeš, který několika zákroky podržel brněnskou Kometu, a to platilo i při přesilové hře Zlína. Berani snížit nedokázali, což byla voda na mlýn pro Kometu, která udeřila potřetí v přesilové hře. Ve 27. minutě našel Holík před bránou Martina Zaťoviče a ten u bližší tyče našel místo, jak dostat puk za Kašíkova záda. O čtyři minuty později zastavil puk na útočné modré čáře Michal Gulaši, pohotově ho poslal na Petera Muellera, který střelou mezi betony poslal Kašíka z branky. Prakticky v dalším střídání Zlín snížil. Přihrávku z rohu totiž využil Daniel Gazda, jenž z první mezi kruhy krásně trefil horní roh Klimešovy branky. Ve 33. minutě výrazně podržel Kometu gólman Klimeš, který zastavil už v leže dorážku do prázdné branky z hole Hermana. K páté brance Komety měl blízko Luboš Horký, který prokázal svoji rychlost, objel obranu soupeře a jen natažený beton střídajícího Hufa zachránil zlinské hráče od dalšího inkasování.

Berani nastoupili do třetí třetiny v početní výhodě a i oni ji dokázali využít ve svůj prospěch. Odražený kotouč k pravému kruhu neměl problém za ležícího Klimeše dopravit do odkryté sítě Antonín Honejsek. Zlín měl rázem na hokejkách větší klid, domácí brankář však předvedl několik dalších důležitých zásahů. Na druhé straně se ukázal i Huf, který předvedl fantastický zákrok proti Zaťovičovi, který zakončoval z první. V 54. minutě přišla pro Kometu velká komplikace. Po rychlé kombinaci hostů usměrnil puk za bezmocného Klimeše Pavel Kubiš a Zlín byl pokropen živou vodou. Berani se mohli odrazit od skvělého výkonu Hufa, který předvedl další famózní zákrok proti Schneiderovi. V závěrečné minutě si Berani dokázali vytvořit nebezpečný tlak a několik ošemetných situací musel řešit Klimeš. Nakonec utkání uklidnil Jan Süss, který vyvezl puk z vlastního pásma a poté trefil odkrytou branku. Pro mladého útočníka a odchovance klubu to byl druhý gól v extralize.

Hlavní kouč Komety Libor Zábranský spolu s trenéry Jiřím Horáčkem a novicem na extraligové lavičce Janem Zachrlou na závěr zápasu nasadil mladíky a ti vedení ubránili, ba co víc, po přihrávce Kunce skóroval Süss a Kometa tak může slavit výhru 5:3.

Branky a nahrávky: 2. Schneider (Mueller, O. Němec), 10. Mueller (Zaťovič, Schneider), 27. Zaťovič (P. Holík, O. Němec), 31. Mueller (Gulaši), 60. Süss (Kunc) – 31. Gazda (Žižka), 41. Honejsek (Okál, Karafiát), 55. Kubiš (Honejsek, Šlahař). Rozhodčí: Pešina, Lacina – Gerát, Axman. Vyloučení: 4:8, navíc Köhler 5+DKU. Využití: 3:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 0. Střely na branku: 33:31 (12:4, 12:16, 9:11). Průběh utkání: 4:0, 4:3.

Zdroj: HC Kometa

Autor: 
redakce
Aktuálně
Dotační program města Zeleň střechám bude v letošním roce vypsán už potřetí. Na různých místech v Brně se tak již objevují první realizace financované z toho programu. Téměř půl milionu korun...
26.01.2021 - 08:13
Na travnatém středovém pásu v ulici Petra Křivky uvízla v sobotu dopoledne dodávka rozvážkové služby.
25.01.2021 - 07:30
Velkokapacitní očkovací místo ve Znojmě bude jen jedno a bude ve sportovní hale na Dvořákově ulici. Shodl se na tom Jihomoravský kraj jako zřizovatel očkovacího centra, Nemocnice Znojmo jako jeho...
22.01.2021 - 15:41
V únoru proběhne již devátý ročník tradiční kampaně, která pomáhá široké veřejnosti prověřit její vztah k alkoholu a změnit zaběhlé návyky. Loňského ročníku se podle průzkumů zúčastnilo až 9 %...
22.01.2021 - 10:49
Ani série chladnějších dnů příliš nevylepšila situaci na zamrzajících vodních plochách v Brně.
21.01.2021 - 07:49
Ve spolupráci s praktickými lékaři začalo očkování seniorů 80+.
20.01.2021 - 14:49
Komentáře