Kometa odstartovala rok vítězstvím

Ve svém prvním zápase roku 2021 přivítala Kometa karlovarskou Energii, pátý tým extraligové tabulky. Po bezbrankové první třetině otevřel skóre v úvodu té druhé Jakub Valský. Náskok Komety pak ve třetí části navýšili Peter Mueller a Silvester Kusko, Karel Vejmelka vychytal druhé čisté konto v řadě a tři body tak zůstaly v Brně. Debutant v modrobílém dresu Petr Zámorský si na úvod svého angažmá připsal první asistenci.

První třetina zápasu mezi brněnskou Kometou a karlovarskou Energií byla vyrovnaná, menší převahu měli však domácí. O tom vypovídají i statistiky, které tvrdí, že počet střel se po úvodních dvaceti minutách držel na čísle 9:7 ve prospěch Komety. Dobrou šanci měl ve třetí minutě hostující Redlich, ten ovšem nedokázal protlačit kotouč kolem betonu Vejmelky k tyči. Brňané vzápětí hráli přesilovou hru, žádnou pořádnou střeleckou pozici si v ní ale vytvořit nedokázali. Hra se i v dalších minutách přelévala ze strany na stranu. Otevřít skóre mohl Němec, střelou z kruhu však brankáře Novotného nepřekonal.

Největší šance pak přišla v patnácté minutě. Valského pokus od mantinelu totiž tečoval Horký a puk následně skákal brankovištěm až se nakonec odrazil od tyče. V závěru třetiny pak dostala Kometa k dispozici další početní výhodu, ovšem i tentokrát zapracovala karlovarská obrana správným způsobem. Do kabin se tak odcházelo za bezbrankového stavu.

Úvodní minuty druhé periody patřily Kometě. Mueller sice nejprve nevyužil skvělé přihrávky před bránu, o chvíli později ovšem zakončil znovu a tentokrát bekhendem. Novotný puk nedokázal udržet a důrazný Jakub Valský jej dorazil do sítě - 1:0. Další tutovku měl Luboš Horký, ten však povedený pas Klepiše nedokázal přeměnit ve druhý gól domácích. Na druhé straně pak obránce Šenkeřík objel bránu a posílal kotouč do ohně. Tam se nebezpečně odrazil od brusle směrem na Vejmelku. Brněnský gólman však na tuto teč dokázal zareagovat a puk zastavit. První přesilovou hru si zahráli hosté, až na střelu Koblasy z první doprostřed brány ovšem nic závratného nevymysleli. Kometa měla naopak několik velkých šancí. Objevoval se v nich zejména Peter Mueller, po dvou jehož ranách se puk otřel dokonce o tyč a Novotný tak měl štěstí, že v těchto případech neinkasoval.

Třetí dějství odstartovala Energie početní výhodou, obrana Komety si s převahou o jednoho muže v poli ale poradila a naopak udeřila na druhé straně kluziště. Petr Holík nabil na levý kruh Peteru Muellerovi a ten se výstavní ranou o vzdálenější tyč konečně dočkal přesného zásahu v zápase - 2:0. Podobná situace se opakovala ještě jednou jen s větším časovým rozestupem. Brňané ubránili další přesilovku a nepouštěli soupeře do šancí. Po střele Petra Zámorského a snaze Vincoura o dorážku se puk dostal před prázdnou bránu k Silvesteru Kuskovi a ten už měl před sebou jen jednoduchý úkol - 3:0. Ve zbytku zápasu už Brňané svůj náskok bez větších problémů uhlídali a získali tři body do tabulky. Karel Vejmelka si připsal druhou nulu v řadě, všechny formace hrály kompaktně a nezklamali ani mladíci v čele s Jakubem Brabencem. Zasloužené tři body pro Brno, které si připsalo páté vítězství z posledních sedmi zápasů.

Branky a nahrávky: 25. Valský (Mueller, L. Horký), 43. Mueller (P. Holík, Zaťovič), 50. Kusko (Vincour, Zámorský). Rozhodčí: Jeřábek, Pilný – Axman, Rožánek. Vyloučení: 5:6. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 39:28. Průběh utkání: 0:0, 3:0.

Zdroj: HC Kometa