Reklama
reklama

Kometa náskok Pardubic srovnat nedokázala

Kometa odehrála druhý zápas v řadě na venkovním hřišti, tentokrát v Pardubicích. A průběh byl velmi podobný jako ten ve Vítkovicích, když si soupeř vytvořil dvoubrankový náskok a Brňané museli dotahovat. Hostům se sice podařilo snížit zásluhou Zaťoviče, ovšem k vytouženému vyrovnání následný tlak nevedl i přes závěrečnou snahu v power-play.

Do sestavy Komety se vrátil Peter Mueller a byl to on, kdo jako první pořádně protáhl pardubického brankáře Kantora. Byla to ale spíše ojedinělá střelecká příležitost, začátek utkání byl z obou stran velmi opatrný. Bezbrankový stav měl šanci zlomit Poulíček, jenž dostal nabito mezi kruhy od hole Svačiny, ránu z první však betonem vychytal Vejmelka. Na druhé straně měl dobrou šanci při přečíslení tři na jednoho Filip Král, který nakonec zvolil střelu, ale jen lízl vzdálenější tyč. Kometa si v závěru prvního dějství zahrála i přesilovou hru, v ní nic složitého pardubický brankář řešit nemusel.

Do druhé třetiny nastoupilo Dynamo aktivněji, tlak si vytvořila čtvrtá útočná formace a na něj navázala i ta první. Odražený kotouč od zadního mantinelu neudržel Vejmelka pod lapačkou, čehož využil Vladimír Svačina a poslal puk za jeho záda. Srovnat mohl krátce poté Mueller, který pálil z pravého kruhu, bohužel jen do tyče domácí branky. Následně mohl dorazit puk Rákos, jenž měl před sebou poloprázdnou klec. Dynamo udeřilo znovu ve 28. minutě při přečíslení dva na jednoho, když přihrávku Camary využil střelou mezi betony Radoslav Tybor. Tentýž hráč dostal o pár minut později přihrávku do jízdy a natlačil se až před Vejmelku, ten byl ale v tomto případě úspěšnější. Tybor byl aktivní i v závěru druhé třetiny, když nebezpečně dvakrát pálil z mezikruží, obě situace ale brněnský gólman zvládl.

Kantor měl velmi dobře postavené tyče, protože potřetí v zápase ji na začátku třetí třetiny orazítkoval Schneider, když po závaru dorážel kotouč už za ležícího domácího brankáře. Kometa měla poté k dispozici přesilovou hru, v ní ale nijak výrazně Kantora neprověřila. To se nedalo říct o další individuální akci Tybora, který si nabruslil mezi kruhy a nebezpečně pálil na Vejmelku. 

Brňané se dočkali v 53. minutě, kdy rozehrávku Pardubic zachytil Holík, načež přesnou přihrávkou našel u pravé tyče volného Martina Zaťoviče, který z první poslal puk nad beton Kantora. V závěru si Kometa zahrála i přesilovou hru a nebezpečně při ni pálil Zbořil, puk však skončil na výstroji pardubického brankáře. Brňané zkusili hru bez brankáře a i přes to, že si vytvořili tlak v útočném pásmu, gólovou šanci k vyrovnání si nevytvořili.

Branky a nahrávky: 24. Svačina (Mandát), 28. Tybor (Camara, Claireaux) – 53. Zaťovič (P. Holík). Rozhodčí: Jeřábek, Obadal – Kajínek, Hynek. Vyloučení: 4:4. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 0. Střely na branku: 22:22 (5:6, 13:4, 4:12). Průběh utkání: 2:0, 2:1.

Zdroj: HC Kometa

Autor: 
redakce
Aktuálně
Galerijní tramvaj, charitativní projekt Dopravního podniku města Brna, propůjčí své vnitřní prostory neziskové organizaci Ratolest Brno a jejímu jedinečnému benefičnímu projektu Galerie Ratolest.
04.12.2020 - 09:12
Pouhých čtrnáct dní mělo nové vedení kraje na sestavení rozpočtu na příští rok. Jeho sestavování komplikuje nedávno schválený návrh daňových změn. Kraj bude mít celkově kvůli zrušení superhrubé mzdy...
03.12.2020 - 13:29
Do velmi nepříjemné situace se v pátek večer dostal muž v Denisových sadech, když chtěl své známé předvést svoje hudební vlohy.
02.12.2020 - 12:17
Od středy 2. prosince 2020 se vrací všechny tramvajové a trolejbusové linky v Brně do běžného provozu.
02.12.2020 - 11:11
Řidiči zaparkovaných vozidel na Vinohradech, zřejmě nebudou v dobrém vzpomínat na ženu, která pravděpodobně ve vzteku trhala autům stěrače.
01.12.2020 - 08:03
Zřejmě nedočkavost vedla ke zkratkovitému jednání mladé ženy v centru Brna.
29.11.2020 - 18:40
Komentáře