Reklama
reklama

Kam jít za lokálními potravinami? Na Zelný trh

Slow Food. Tak se jmenuje akce, která Brňanům umožní ochutnat nejrůznější zahradnické a zemědělské produkty z jižní Moravy. Událost se koná na Zelném trhu vždy v tři určené dny každý měsíc od června do října. Cílem Slow Food je seznámit širokou veřejnost s prací místních zemědělců, jejich produkcí nebo následným zpracováním lokálních surovin.

První ochutnávky se uskuteční od 20. do 22. června. Následující měsíc se na „Zelňák“ zemědělci sjedou od 18. do 20. července, v srpnu pak 22. až 24. srpna. Po konci prázdnin se akce bude konat od 5. do 7. září a 3. až 5. října. „Cílem projektu je představit činnost jihomoravských farmářů. Na Zelném trhu a v Tržnici bude v příštích týdnech připravený program, při kterém se budou prezentovat rozmanité druhy ovoce a zeleniny, uskuteční se workshopy o vaření nebo školní farmářský trh,“ uvedla brněnská primátorka Markéta Vaňková.

Součástí Slow Food bude také semínková burza, na které budou mít návštěvníci možnost výměny semen na tradiční i méně obvyklé druhy zeleniny a bylin. Pro děti i dospělé budou v prostoru Tržnice připravené dílny. Na nich si účastníci vyzkouší techniky tradičního lokálního vaření, přípravy jídla a konzervace potravin. Výstavu doprovodí praktické dílny pro děti a veřejnost v prostorách Tržnice Brno, které ukáží a naučí techniky tradičního lokálního vaření, přípravy jídla a konzervace potravin.

Zdroj: Brno.cz

Autor: 
návštěvník
Aktuálně
Ve spolupráci s praktickými lékaři začalo očkování seniorů 80+.
20.01.2021 - 14:49
Křikem a sprškou nadávek na sebe v pátek navečer upozornila pětice dívek na Mendlově náměstí po vystoupení z tramvaje číslo jedna.
19.01.2021 - 09:16
Dnes začalo po sedmé hodině ranní ve Fakultní nemocnici u sv. Anny v Brně očkování registrovaných seniorů. Všechny termíny, uvolněné zatím do konce příštího týdne, jsou plné.
18.01.2021 - 13:55
Očkovací centra začnou fungovat od března a denně v každém z nich naočkují až tisícovku lidí.
18.01.2021 - 05:19
Počasí s teplotami kolem bodu mrazu mohou lákat návštěvníky k pozvolna zamrzajícím vodním plochám.
17.01.2021 - 10:51
Navýšení skládkovacích poplatků, k němuž došlo od ledna tohoto roku v souvislosti s novým zákonem o odpadech, se Brňanů týkat nebude. Podle nové legislativy se poplatek za komunální odpad, ukládaný...
15.01.2021 - 10:14
Komentáře