Reklama
reklama

Kam jít v Brně oslavit Mezinárodní den dětí? Sedm tipů

V parku, na opeře nebo sportem. Oslavte Den dětí podle svého gusta. Pro ty, kteří na volnočasové aktivity nemají prostor ve všední dny, je pár akcí v nabídce i o nadcházejícím víkendu.

Hned dvě události na jednom místě zvládnete, navštívíte-li v inkriminovaný čtvrtek 1. června nejstarší brněnský park – Lužánky. Veřejná zeleň města Brna pořádá dětský den u hřiště při ulici Pionýrské. „Ve 14 hodin povozí děti po parku koníci, od 14.30 přijde na řadu rockování s Liborem a od 15 hodin dílničky a hry pro děti. Připraveno bude i malé občerstvení,“ zvou organizátoři na svém Facebooku.

Na divadlo, skákací hrad i řádění s autíčky na dálkové ovládání láká místní podnik Ponava. I akce v jeho režii startuje ve 14 hodin.

Dobrodružný program čeká návštěvníky Björnsonova sadu. „Na interaktivní divadelní procházce doprovodíte prince Ludvíka na jeho cestě za princeznou. Bude totiž potřebovat pomoc nejen od Dlouhého, Širokého a Bystrozrakého, ale hlavně od vás,“ uvádí v anotaci Divadlo Polárka. Procházky začínají ve 13.30 a v 16 hodin, akci zakončí derniéra Tančírny (tanečních hodin pro malé a ještě menší ve věku 2+) v 17.30. Po celou dobu bude na místě přístupný skákací hrad a výtvarný workshop z Moravské galerie, děti se také mohou zapojit do divadelní bojovky po celém parku.

Vlastní akci si připravila i logopedická klinika na Vsetínské ulici. Přímo na parkovišti kliniky na Vsetínské 20 se mezi 15. a 19. hodinou odehraje divadelní představení, autorské čtení, tvořivé dílny a další aktivity.

Od 13 do 16 hodin ožije piazzeta Janáčkova divadla, kam zve diváky od 4 let operní soubor Národního divadla Brno. Dětský den zakončí v 18 hodin operní představení Ferda Mravenec. Ferdovi kamarádi se ale o vystoupení postarají už během odpoledne, chybět nebude ani tvoření a zpívání a nakonec vzácná návštěva Spejbla s Hurvínkem, kteří si na brněnských prknech zahrají v příští sezoně.

Opožděné oslavy jsou v plánu v sobotu

Sobotní odpoledne zpestří oslavy Dne dětí v Modřicích, které pořádá rodinné centrum Dubové lístky v přírodním areálu Pod Kaštany. Malí oslavenci si užijí stanoviště se zábavnými úkoly, tvořivé dílničky, ale také taneční workshopy.

Celodenní sportovní radovánky čekají na příchozí u workoutového hřiště v bystrckém Údolí oddechu. V 11.30 odstartuje Sportovní den dětí představení O kůzlátkách v podání Divadla Kejkle a v 18.30 jej zakončí diskotéka pro děti, které si mezitím odpoledne vyzkouší chůzi na chůdách, střelbu na branku či na terč, opičí dráhu a další.

Vstup na všechny výše uvedené akce je zdarma (s výjimkou samotného operního představení Ferda Mravenec). U sportovního odpoledne je možné u některých částí programu dobrovolně přispět (například na startovné nebo na divadlo).

Zdroj: MMB

Autor: 
redakce
Aktuálně
Ve středu v podvečer bylo živo v brněnské MHD na křižovatce ulic Nádražní a Hybešova. K násilí se tu odhodlala jedna z cestujících. Strážníky po aktivaci tísňového tlačítka v kabině pro řidiče...
22.09.2023 - 16:09
Seznámit se s tuzemskými, ale i exotickými dřevinami a zároveň strávit čas na čerstvém vzduchu umožní lidem naučná stezka Chvála stromů. Ta začíná na náměstí ve Křtinách a končí v nedalekém křtinském...
19.09.2023 - 08:32
Novým modrým čárám letos ještě neodzvonilo. Městská rada odsouhlasila úpravu nařízení, díky které už nic nebrání říjnovému rozšíření lokalit placeného stání o oblast 1-26 Pšeník. Modré zóny přibydou...
17.09.2023 - 12:16
Nepříjemný zážitek si odnesli v úterý večer návštěvníci ze Zamilovaného hájku. Nedaleko tamního dětského hřiště seděla alkoholem totálně zmožená žena. Pohled byl o to znepokojující, že vedle ní...
15.09.2023 - 08:13
Kardiologie brněnské fakultní nemocnice je jedním z předních pracovišť nejen v rámci České republiky, ale i v mezinárodním měřítku. V rámci modernizace byly na Pracovišti invazivní a intervenční...
14.09.2023 - 09:17
Jízdní kola, která jejich majitelé již nevyužívají, dostanou šanci na druhý život, a to až ve vzdálené Gambii. Díky projektu Kola pro Afriku navíc pomůžou místním dětem. Do sbírky, která bude...
12.09.2023 - 12:37
Komentáře