Reklama
reklama

Jihomoravský kraj nemůže očkovat s praktickými lékaři. Premiér se postavil proti plánu hejtmana

Vláda zakázala očkování seniorů 80+ u praktických lékařů. Vyplynulo to z dnešní on-line schůzky hejtmanů, premiéra a ministra zdravotnictví. Vládní strategie přitom s očkováním u praktických lékařů počítá.

Nechápu to a štve mě to. Premiér nám dnes ale na videokonferenci řekl, že pokud se praktici zapojí, tak až poté, co se naočkují prioritní skupiny. V prioritních skupinách jsou ale především senioři, pro které je to u jejich lékařů nejvhodnější. Je to úplně naruby a nedává to smysl,” komentuje změny vládní strategie hejtman Jan Grolich. 

Jihomoravský kraj představil už před 2 týdny systém očkování, které by umožnilo rychle naočkovat seniory v rizikové kategorii 80+, a to zejména v menších a odlehlejších obcích. Bez pro ně složité elektronické registrace a přímo u praktického lékaře, kterého znají a důvěřují mu. Minulý týden začalo ministerstvo požadovat, že vše musí jít přes registrační systém. Jihomoravskému kraji se i tak podařilo najít řešení, jak tomuto požadavku vyhovět. Přesto dnes z úst premiéra Andreje Babiše hejtman Jan Grolich slyšel, že nakonec seniory v rizikové skupině očkovat praktičtí lékaři nebudou.
Pro seniory, kteří nebydlí u velkých očkovacích center a nemocnic je očkování u praktických lékařů nejlepší varianta. Nemusí nikam jezdit a svého praktika znají a důvěřují mu. Víme to. Máme vyzkoušené, že to funguje,” vysvětluje hejtman Grolich. 

Vakcína společnosti AstraZeneca, která by díky nižší skladovací náročnosti byla pro očkování u praktických lékařů ideální, má přitom dorazit v příštích týdnech. 

Zdroj: Jmk

Autor: 
redakce
Aktuálně
Povinné nošení respirátorů a hlavně začátek povinného testování zaměstnanců ve firmách s sebou nese zvýšené množství tohoto odpadu a manipulace s ním. Ve snaze přispět k minimalizaci rizika nákazy a...
05.03.2021 - 11:12
Zaměstnanci Dopravního podniku města Brna se budou testovat na covid-19 přímo v areálech podniku. Testovací místo dopravce zvolil netradičně, ale stylově, využije pro něj i pivní tramvaj ŠalinaPub,...
04.03.2021 - 13:02
Brněnské Ústřední autobusové nádraží Zvonařka prošlo zásadní rekonstrukcí. Stojí za ní ateliér CHYBIK+KRISTOF, který opravu sám spoluinicioval. Provoz nádraží se už plně obnovil, pracovat se ale...
03.03.2021 - 09:35
Na vlastní porušení vládních nařízení v sobotu nezvyklým způsobem upozornil osmatřicetiletý muž.
02.03.2021 - 14:00
Hejtman Jan Grolich včera představil centra v ostrém provozu. Konkrétně v Hodoníně v kulturním domě ještě včera dostalo vakcínu 52 lidí.
02.03.2021 - 09:29
Blížící se zpřísnění mimořádných opatření přivedlo včera před sedmou hodinou ráno do Úrazové nemocnice pacienta, který se tam domáhal ošetření.
01.03.2021 - 08:38
Komentáře