Reklama
reklama

Jeskyně Moravského krasu rozezní Čarovné tóny Macochy

Cyklus pěti koncertů Čarovné tóny Macochy rozezní od 8. do 12. června 2022 jeskyně Moravského krasu na Blanensku. Odložený 23. ročník divácky oblíbené akce se koná po dvouleté pauze. „Po vynuceném pandemickém přerušení si budou moci hudební fanoušci znovu vychutnat úžasnou akustiku podzemních krasových prostor i hru světel v nich,“ říká ředitel Správy jeskyní České republiky (SJ ČR) Lubomír Přibyl.

Jako první přivezou do Eliščiny síně Sloupsko-šošůvských jeskyní ve středu 8. června zpěvačka Lenka Nová (www.lenkanova.cz) a klavírista Petr Malásek program To co postrádám, předposlední koncert Ve dvou tour. „V písních, které Lenka prezentuje, se prolínají příběhy ženy, která prožívá životní radosti a starosti všedních dnů,“ přibližuje Josef Matoušek z pořádající agentury FCT.

Další dva koncerty bude hostit Jindřichův koncertní sál jeskyně Výpustek u Křtin. Dan Bárta a Illustratosphere (danbarta.cz) pod názvem Zvířený prach představí ve čtvrtek 9. června průřez širokým rejstříkem žánrů za více než dvacetiletou hudební kariéru, umocněný neobvyklým prostředím.

Preludium v pátek 10. června je originální projekt čtyř violoncellistů s bubeníkem Arrhythmia (www.arrhythmia.cz), specializující se na propojení různých hudebních žánrů.

Kateřinská jeskyně u Skalního mlýna nabídne své rozlehlé prostory v sobotu 11. června programu Hollywood Medley, který čtyřicetičlenný chlapecký sbor Boni Pueri (www.bonipueri.cz) sestavil z hudby nejslavnějších klasických a filmových melodií.

Koncerty začínají v 18:00.

Závěr Čarovných tónů Macochy obstarají v neděli 12. června hned dvakrát – v 18:00 a 20:00 – houslista Jaroslav Svěcený (www.sveceny.cz) a klavíristka Lucie Tóth. Symbolicky u macošského jezírka v Punkevních jeskyních. „V romantickém recitálu Naděje zazní známé neznámé skladby a příběhy romantických skladatelů,“ dodává Matoušek.

Více informací o programu a možnostech koupě vstupenek zájemci najdou na webu www.carovnetonymacochy.cz. Součástí koncertů je pro zájemce i zkrácená prohlídka jeskyní.

O aktuálním dění nejen v podzemí SJ ČR informuje na webu www.caves.cz i sociálních sítích facebook.com/jeskynecr, instagram.com/jeskynecr a youtube.com/c/JeskynevCR.

TZ: caves.cz

Autor: 
redakce
Aktuálně
Druhé čtvrtletí přineslo výrazný propad v počtu prodaných bytů v Brně. Kupce našlo pouze 161 nových bytů, nejméně od začátku roku 2018. Průměrná nabídková cena za metr čtvereční přitom oproti...
05.07.2022 - 06:32
Rány šířící se od zastávky hromadné dopravy přetrhly v sobotu brzy ráno spánek obyvatelům Bohunic a obrátili se na městskou policii.
04.07.2022 - 11:09
K létu neodmyslitelně patří sladké ovoce, zmrzlina a co nejvíce času tráveného venku na čerstvém vzduchu. A samozřejmě také koupání. Jaké možnosti mají letos milovníci vodních radovánek v...
03.07.2022 - 10:26
Sednout do auta, zajet do obchodu pořídit si mouku, máslo, vejce a ovoce, poté opět nažhavit motor a doma při rozsvíceném světle upéct koláč v plynové troubě. V dřívějších dobách ne příliš kreativní...
02.07.2022 - 08:23
Netypický náklad si minulé pondělí odvážel cyklista setmělou Mlýnskou ulicí.
01.07.2022 - 10:40
První česká jaderná elektrárna se na prázdniny připravuje na návštěvu tisíců návštěvníků. Vedle návštěvy výstavní expozice Infocentra energetici navíc připravili speciální prohlídky pro malé skupiny...
30.06.2022 - 13:07
Komentáře