Reklama
reklama

Jednání krajského krizového štábu už budou bez složek IZS. Práce v terénu pokračují

Poslední „standardní“ jednání krizového štábu JMK za účasti složek IZS v souvislosti s řešením situace na Břeclavsku a Hodonínsku po nedávné živelní pohromě se uskutečnilo ve čtvrtek 22. července 2021 v Podivíně.

„Samozřejmě to neznamená, že končí veškeré práce a že se již nebudeme setkávat. Jsme domluveni se starosty a zástupci humanitárních organizací, že se přímo tady v terénu budeme potkávat každý týden, abychom mohli řešit všechny ty návazné problémy,“ vysvětluje další fungování hejtman Jan Grolich.

Jak následně dodal, potíže s dodávkami energií – elektřiny a plynu – by měly být vyřešeny do konce července. „Samozřejmě jde o to, aby byly nejdříve funkční přípojky ke standardním domácnostem, a teprve pak by se řešily i další objekty, v místech je například spousta vinných sklepů a podobně,“ řekl hejtman. Do 1. srpna by v těchto oblastech mělo také fungovat hromadné zásobování jídlem. „V dalších dnech budeme také řešit, co s velkými sklady, ať už v Břeclavi nebo Hodoníně, kde je obrovské množství zásob. Tyto sklady jsou samozřejmě stále otevřené, ale samozřejmě se celou dobu ukazuje, že je zde mnohem více věcí, než je a bude reálně potřeba. Budeme tuto problematiku řešit s různými organizacemi, které by je mohly převzít k dalšímu humanitárnímu využití,“ dodal hejtman.

Hejtman Jan Grolich vysekl poklonu všem složkám IZS a spolupracujícím organizacím. „Je potřeba jim všem poděkovat. Musím říct, že zde od prvních minut složky IZS fungovaly naprosto skvěle a bezchybně. Pokud tady byl na někoho absolutní spoleh, tak právě na ně,“ uvedl hejtman. Na místě byl přítomen také generální ředitel HZS ČR Vladimír Vlček, který poděkoval složkám Integrovaného záchranného systému, členům krizovému štábu a hejtmanovi kraje za profesionální a erudované vedení tohoto štábu. „Spolupráce všech složek IZS a dalších organizací při řešení této mimořádné situace byla opravdu příkladná. Myslím si, že je to velmi důležitý signál pro všechny občany České republiky,“ konstatoval Vladimír Vlček. Hasiči dokončili likvidační práce ve všech pěti určených sektorech. Dnes zasahovala poslední dvacítka příslušníků HZS při stěhování zázemí krizového štábu v Mikulčicích.

V postižených oblastech po odjezdu hasičů nadále zůstávají příslušníci armády a police, i když v nižších počtech. „Co se týká naší další činnosti, se starosty obcí jsme se dnes domluvili na konkrétním nasazení sil a prostředků v jednotlivých obcích,“ uvedl ředitel krajského ředitelství policie Leoš Tržil. „Policisté zde budou i nadále hlídkovat i přes noc, aby zde zajistili veřejný pořádek a ochranu majetku. Stavebního materiálu se do těchto míst naváží přece jen velké množství,“ odůvodnil přítomnost policejních hlídek Leoš Tržil.

Zdroj: JmK

Autor: 
redakce
Aktuálně
V noci na pondělí přemohla únava osmadvacetiletého mladíka v brněnském parku nad ulicí Bašty.
21.09.2021 - 13:39
21. září si připomínáme Mezinárodní den Alzheimerovy nemoci. Tohle degenerativní onemocnění mozku se obvykle začíná projevovat po pětašedesátém roku života, postihuje ale i mladší ročníky. Centrum...
20.09.2021 - 19:25
Fembot   Foto: Michal Večeřa
Nový průzkum zahrnující 1200 účastníků odhaluje některé zajímavé myšlenky o robotech včetně toho, jak by mohla vypadat budoucnost lidského sexu.
20.09.2021 - 13:00
S nožem v ruce prý v pátek odpoledne před obličeji několika dětí šermoval neznámý muž nedaleko Kovářské ulice.
20.09.2021 - 10:36
Divadlo Radost otevírá svou divadelní loď těm nejmenším divákům – a to dětem do tří let a jejich pra/rodičům. V bývalém Muzeu loutek se tak hraje po dlouhé odmlce první představení pro nejmenší, a to...
18.09.2021 - 08:20
Opilého řidiče zadržel ve středu odpoledne kolemjdoucí na Konečného náměstí.
17.09.2021 - 18:47
Komentáře