Reklama
reklama

Finanční dar z Tchaj-wanu pro obce po tornádu

Darované peníze použijí obce poničené tornádem především na opravu infrastruktury a obecního i krajského majetku. Symbolický šek ve výši 6,5 milionu korun předal v Lužicích ve středu 8. září 2021 vedoucí Tchajpejské hospodářské a kulturní kanceláře Lian Ruey Ke jihomoravskému hejtmanovi Janu Grolichovi.

„Této pomoci si nesmírně vážím. Zasáhla nás katastrofa, kterou nikdo nečekal ani nemohl předvídat. A bude ještě dlouho trvat, než se s jejími následky vypořádáme. Jsem rád, že dokážeme držet při sobě a že ani lidem na druhé straně planety není jedno, co se tady děje. Nezapomeneme na to,“ sdělil hejtman Jan Grolich.

Cílem zdvořilostní návštěvy tchajwanská delegace, která navštívila také Mikulčice, Moravskou Novou Ves a Hrušky, bylo i jednání o budoucí spolupráci s Jihomoravským krajem. Ta se nabízí například v oblasti informačních technologií, inovací, vědy a výzkumu. „Finanční pomoc, kterou nám poskytli přátelé až z dalekého Tchai-wanu, je velkorysá a velmi si jí vážíme. Věřím, že se navíc stane startem užších vztahů Jihomoravského kraje s Tchaj-wanem, například v oblasti kulturní, či ještě ambiciózněji v hledání partnerství v high-tech průmyslu, vědě a výzkumu. V těchto oblastech je Tchaj-wan světovým lídrem například v polovodičové technice a náš region zase v optoelektronice a elektronové mikroskopii,“ konstatoval krajský radní pro oblast informatiky Jiří Hlavenka.

TZ: jmk

Autor: 
redakce
Aktuálně
V noci na pondělí přemohla únava osmadvacetiletého mladíka v brněnském parku nad ulicí Bašty.
21.09.2021 - 13:39
21. září si připomínáme Mezinárodní den Alzheimerovy nemoci. Tohle degenerativní onemocnění mozku se obvykle začíná projevovat po pětašedesátém roku života, postihuje ale i mladší ročníky. Centrum...
20.09.2021 - 19:25
Fembot   Foto: Michal Večeřa
Nový průzkum zahrnující 1200 účastníků odhaluje některé zajímavé myšlenky o robotech včetně toho, jak by mohla vypadat budoucnost lidského sexu.
20.09.2021 - 13:00
S nožem v ruce prý v pátek odpoledne před obličeji několika dětí šermoval neznámý muž nedaleko Kovářské ulice.
20.09.2021 - 10:36
Divadlo Radost otevírá svou divadelní loď těm nejmenším divákům – a to dětem do tří let a jejich pra/rodičům. V bývalém Muzeu loutek se tak hraje po dlouhé odmlce první představení pro nejmenší, a to...
18.09.2021 - 08:20
Opilého řidiče zadržel ve středu odpoledne kolemjdoucí na Konečného náměstí.
17.09.2021 - 18:47
Komentáře