Reklama
reklama

Energetici z Dukovan na víkend připravili speciální tvořivý vánoční program pro rodiny s dětmi

Poslat dopis Ježíškovi, vyrobit vánoční ozdoby nebo se podívat na pohádkový příběh mohou už o tomto víkendu děti v Infocentru Jaderné elektrárny Dukovany. Třetí adventní víkend tak bude v infocentru opět patřit dětem i jejich rodičům, pro které energetici připravili pestrý program plný vánoční atmosféry a energie.

V rámci speciálního víkendového programu budou pro návštěvníky o třetím adventním víkendu připraveny tvořivé dílny, ve kterých si budou moci děti společně s rodiči vyrobit vánoční svícen nebo ozdobu na stromeček, vytvořit si vlastního anděla nebo přáníčko. Vánoční atmosféru doplní toužebná přání dětí, která budou moci napsat a poslat Ježíškovou poštou.

V kinosále pak budou moci návštěvníci shlédnout vánoční příběh v podání Dřevěného divadla Jana Hrubce a taky vyzkoušet novinku infocentra – 3D brýle, které je virtuálně přenesou na reaktorový sál nebo třeba na 125 metrů vysokou chladicí věž.

Infocentrum je možné v průběhu vánočního období navštívit každý den mimo vánočních svátků. Vedle skupinových prohlídek se mohou zájemci zaregistrovat i na on-line prohlídky nejen jaderných elektráren, ale také vodních, větrných či solárních elektráren, novinkou letošního roku je „Cesta elektřiny distribuční soustavou“, vše najdete na Virtuálně v elektrárně | Skupina ČEZ - O Společnosti (cez.cz).

Zdroj: JED

Autor: 
redakce
Aktuálně
Ženu s pořezaným a krvácejícím lýtkem ošetřovali dnes o půl páté ráno strážníci z pořádkové jednotky městské policie.
05.02.2023 - 14:29
Mnoho lidí má zdravotní potíže, za které může jejich profese a pracovní náplň. Mezi nejčastější nemoci z povolání patří syndrom karpálního tunelu, který postihuje zaměstnance od kancelářských pozic...
03.02.2023 - 17:43
Se svým záměrem pochlubit se vlastním tělem příliš neuspěla žena, která včera v centru města zastavovala návštěvníky luxusní restaurace.
03.02.2023 - 09:52
Dopravní podnik města Brna za loňský rok eviduje celkem 413 stížností cestujících na své služby. Jedná se o nejnižší číslo za dobu, kdy připomínky eviduje. Pouhá čtvrtina stížností je po jejich...
02.02.2023 - 17:24
Cestovatel Tomáš Vaňourek se po své výpravě do Asie, inspirované pány Hanzelkou a Zikmundem, tentokrát rozhodl zopakovat a také rozšířit první putování H + Z napříč Afrikou a Amerikou. S ročním...
02.02.2023 - 07:37
Záchrannou akci v bohunickém panelovém domě spustil v sobotu odpoledne naléhavý telefonát na tísňovou linku 156.
31.01.2023 - 13:10
Komentáře