Reklama
reklama

Duhový svět pro nejmenší děti zahajuje sezónu

Zábavní park pro nejmenší děti Duhový svět v Oslavanech u Brna otevírá novou návštěvnickou sezónu tuto sobotu 21.5.2022. Pro děti bude mezi 10 a 13 hod. připraven zábavný program. Taneční lektorka Lenka s dětmi procvičí Permíniny duhové tanečky, chybět nebude barevné malování na obličej. Samotné setkání s vílou Permínou je pro děti velkým zážitkem. Na všechny malé návštěvníky čeká dárek a ve 13 hod. proběhne losování o prázdninovou rodinnou vstupenku do Duhového světa.

„Mám osobně velikou radost, že jsme se za naši organizaci O děti postaráno stali partnery Permonia. Posíláme k vám skvělou kolegyni Lenku Kroupovou - baletku Janáčkova divadla, zkušenou dětskou lektorku, která si pro děti připravila zábavné dílničky s tanečky víly Permíny. Těším se, že se potkáme“, říká Veronika Senciová, předsedkyně spolku.

Park Duhový svět je připraven nabídnout rodinám především s menšími dětmi zábavu a relaxaci na originálních aktivitách jako jsou kouzelné tůňky a začarované jezírko - brouzdaliště se stavidly a vodní fontánou, mlhovníček k osvěžení, nebo interaktivní pohádkové leporelo, vyprávějící příběh s tématikou zaměřenou na ochranu životního prostředí. V šesti permonických slojích děti najdou dokonalý úkryt. Houpánky a válečková dráha Valinka patří mezi oblíbené kynetické aktivity. V prvním patře vodní věže se nachází koukáliště - výhled nejen do oslavanského údolí, ale také stanoviště malých pozorovatelů. Dolů vede rychlý tobogán.  Oblíbené aktivity završuje Lanoloď s lanovými překážkami a Písečník v podobě průzkumné lodi s hračkami.

Návštěvníci si můžou zahrát pohádkovou hru Duhová kapka. Barevné kapky umístěné po parku děti postupně zavedou k bráně tajemné jeskyně, kde prostřednictví barev duhy mohou vysvobodit vílu Permínu a získat tak její speciální medaili.

Zábavní park Duhový svět pro nejmenší je druhá část zábavně-naučného parku Permonium® a nachází se na území bývalého černouhelného dolu KUKLA v Oslavanech u Brna. Příběh parku je postaven na příběhu šesti oslavanských permonů, po kterých jsou také pojmenovány okolní kopce.

Z kulturní památky těžní věže KUKLA, z výšky 38 m je možný výhled po okolí i citlivě zrekonstruovaný brownfield bývalého černouhelného dolu KUKLA. Těžní věž tvoří srdce zábavního parku Permonium, do nejvyššího patra je možné dostat se panoramatickým výtahem, nebo původním železobetonovým schodištěm. Spojení zábavního parku  Permonium s unikátní interaktivní hrou Magic Permon láká návštěvníky všech věkových kategorií. Platforma moderních informačních technologií, příběhy jednotlivých tajemných permonů  a zajímavá výhra  stojí  návštěvníkům za to překonávat  nejrůznější nástrahy, u kterých je potřeba nejen myslet, vědět, umět, sportovat, ale také se nebát neznámých věcí.

Parky Permonium a Duhový svět jsou pro návštěvníky otevřeny do konce června každý víkend od 10 do 18 hod. a o letních prázdninách každý den od 9.30 do 18.30 hod. Parkoviště pro návštěvníky je zdarma. Více informací na  www.permonium.cz.

TZ: Permonium

Autor: 
redakce
Aktuálně
Od 5.června se do systému rezidentního parkování připojila oblast 1-24 Jílová. Bude patřit do návštěvnické zóny C. Pro abonenty a rezidenty platí stejná pravidla jako v ostatních oblastech.
06.06.2023 - 08:53
V sobotu nad ránem byl přistižen řidič motorového vozidla při řízení pod vlivem alkoholu. Hlídka řidiče zajistila v Kohoutovicích.
05.06.2023 - 08:36
Brněnský big band Cotatcha Orchestra oslaví 100 let od narození amerického trumpetisty Thada Jonese a 110 let od narození amerického jazzového klarinetisty Woodyho Hermana speciálním koncertem 5....
03.06.2023 - 10:38
Kardiologové z elektrofyziologické skupiny I. interní kardioangiologické kliniky Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně a LF MU provedli první přímý přenos ablačního výkonu pomocí technologie PFA se...
03.06.2023 - 09:15
Kolemjdoucí, strážníci, záchranáři i lékaři postupně pomohli téměř devadesátileté ženě, která ve středu upadla v severní části Brna na ulici. Ochotná svědkyně ženu zvedla, z blízkého rodinného domu...
02.06.2023 - 14:56
Anytime carsharing aktuálně rozšiřuje své působení a přichází s 50 sdílenými vozy Toyota do Brna. Brňané tak získávají novou možnost využívat sdílené hybridní Toyoty Anytime kdykoliv je potřebují....
01.06.2023 - 13:56
Komentáře