Reklama
reklama

Dopravní podnik pustil do prodeje deskovou hru Brno Šalinou

Lidé mohou opět křižovat Brno městskou hromadnou dopravou z pohodlí domova. V prodeji je totiž druhé vydání hry Brno Šalinou, která byla hitem loňských Vánoc. Společenská hra, jejímž autorem je brněnský dopravní podnik, přináší oproti první verzi několik vylepšení.

Podstatou hry, která má nejenom bavit, ale i popularizovat městskou hromadnou dopravu, je přepravit se v co nejkratším čase z jednoho místa na druhé. Cestu hráčům mohou urychlit nebo prodloužit různé faktory, čekají na ně zpoždění i expresní linky, výluky i posilové vozy, kapsáři, zapomenuté tašky nebo maminky s kočárky. Hra je určena pro 2–6 hráčů starších 10 let.

Dopravní podnik do hry zapracoval nápady a připomínky, které hráči na základě svých zkušeností zaslali. „Největší změnou jsou rozpracovanější pravidla. Leták je oproti prvnímu vydání dvakrát větší, psaný větším písmem, návod je daleko podrobnější, obsahuje také obrázky a fotky, aby byl názornější. Vyladili jsme i barevnost herní desky, aby více vynikly kontrasty. Pravidla hry však zůstávají stejná. Ti, kteří si hru koupili loni, si mohou z našeho webu stáhnout nový rozšířený návod,“ upřesnil autor hry a grafik Dopravního podniku města Brna Milan Vocílka.

Hra je v prodeji od 12. října 2020 v Informační kanceláři DPMB na Novobranské 18 nebo v eshopu dopravního podniku. Cena je 444,- Kč.

Zdroj: DPMB

Autor: 
redakce
Aktuálně
Ve spolupráci s praktickými lékaři začalo očkování seniorů 80+.
20.01.2021 - 14:49
Křikem a sprškou nadávek na sebe v pátek navečer upozornila pětice dívek na Mendlově náměstí po vystoupení z tramvaje číslo jedna.
19.01.2021 - 09:16
Dnes začalo po sedmé hodině ranní ve Fakultní nemocnici u sv. Anny v Brně očkování registrovaných seniorů. Všechny termíny, uvolněné zatím do konce příštího týdne, jsou plné.
18.01.2021 - 13:55
Očkovací centra začnou fungovat od března a denně v každém z nich naočkují až tisícovku lidí.
18.01.2021 - 05:19
Počasí s teplotami kolem bodu mrazu mohou lákat návštěvníky k pozvolna zamrzajícím vodním plochám.
17.01.2021 - 10:51
Navýšení skládkovacích poplatků, k němuž došlo od ledna tohoto roku v souvislosti s novým zákonem o odpadech, se Brňanů týkat nebude. Podle nové legislativy se poplatek za komunální odpad, ukládaný...
15.01.2021 - 10:14
Komentáře