Reklama
reklama

Dopřejte si letos pořádný Skicirkus v rakouském Leogangu!

Čekají na vás tady hned tři lyžařské areály, 408 kilometrů perfektně upravovaných sjezdovek, 121 lanovek a vleků a největší lyžařský okruh v Alpách nazvaný příhodně The Challenge. K tomu přidejte přímo božské zážitky v prašanu, procházky v romantické zimní krajině a bohatý program i mimo sjezdovky. O čem, že je řeč? O zimní dovolené v rakouském Leogangu!
Puradies resort.    Foto: puradies.com

Tím největším lákadlem, proč sem vyrazit, je slavný Skicircus Saalbach Hinterglemm Leogang Fieberbrunn. Jedná se o největší rakouský lyžařský region s 270 kilometry sjezdovek. Na 70 moderních lanovek a vleků zde propojuje střediska Saalbach a Hinterglemm v údolí Glemmtal, Leogang v údolí Leoganger Tal a tyrolský Fieberbrunn. Pro celý region přitom platí jeden skipas, který si nově můžete předem objednat online a nechat si jej poslat poštou.

Další novinkou, která zde lyžařům i snowboardistům ještě více zpříjemní pobyt, je aplikace ALPIN CARD NAVIGATOR. Slouží k rychlé orientaci a snadné navigaci a přezdívá se jí „The app is the map“ (aplikace je mapa). Najdete v ní síť sjezdovek, lanovek, chat i autobusových spojení mezi všemi středisky. Je k dispozici pro IOS a Android a je zdarma.

Pokud toužíte po skutečné lyžařské výzvě, vydejte se na The Chalenge, největší okruh v Alpách. Ten má slogan „Ski your limit“ a nutno říct, že ho charakterizuje dokonale: na této lyžařské výzvě je pro zdatné sjezdaře připraveno 65 kilometrů sjezdovek, 32 lanovek a vleků a vše se odehrává na 12 400 metrech převýšení! Minimálně sedmihodinová jízda plná adrenalinu může začít...

Kromě lyžování zde ale samozřejmě myslí také na příjemný odpočinek a občerstvení, které si můžete dopřát ve více než 60 originálních osvěžovnách a restauracích.

Ráj pro freeridery, běžkaře i milovníky sněžnic

Milovníci prašanu a freerideři, kteří dávají přednost neupraveným sjezdovkám, se mohou vydat k Backcountry-Spots, kde na ně čekají rozsáhlé svahy s hlubokým sněhem. Ostatně spojení Leogangu se sousedním tyrolským Fieberbrunnen učinilo z tohoto regionu pro vyznavače freeridu absolutní jedničku. Každý rok v březnu se zde pak schází špička v tomto sportu na mezinárodním závodu Freeride World Tour ve Fieberbrunnu.

Neskutečným zážitkem už je ovšem i pouhé poznávání zdejší úchvatné zimní krajiny – pěšky nebo třeba na sněžnicích! Zimní turisté tady mohou zamířit na některou z celkem 140 kilometrových stezek a společníkem jim bude jen krásná zasněžená příroda a nekonečný klid.

U jezera Ritzensee v Saalfeldenu se učí malí i velcí začátečníci běžkařskému umění ve Fun & Snow Parku (a děti se tady zabaví při mnoha dalších činnostech). Pro běžkaře vede krásně upravená stopa kolem jezera – a pozor: je kouzelně osvětlena i v noci! Kolem Leogangu pak najdou dalších na 150 kilometrů upravených stop. Anebo tady můžete nazout brusle a rozjet svou krasobruslařskou kariéru...

Horám na dosah, i když odpočíváte

Po všem tom sportování rozhodně oceníte základnu, kde se o vaše tělo postarají s maximální péčí. Romanticky vypadající resort Puradies stojí přímo mezi dvěma lanovkami vedoucími do lyžařského ráje a nabízí také půjčovnu lyží, běžek, sjezdovek a dalšího vybavení (o ty vaše se pak postarají zkušení servismani). Puradies je navíc partnerem lyžařské školy pro dospělé i pro děti, takže rodiče mohou lyžovat nebo odpočívat v luxusním wellness světě, zatímco o jejich ratolesti se postarají zkušení lyžařští instruktoři. Po lyžování si tady můžete dopřát speciální masáž, která uleví namoženým svalům, a zájemci se mohou naučit správnou techniku populárního tejpování.

Rozhodně ale oceníte i unikátní atmosféru tohoto místa. Zvenčí vypadá jako tradiční romantický horský hotel, uvnitř na vás čeká jedinečný interiér, který získal nejedno mezinárodní designérské ocenění. Na každém kroku tady pocítíte, že jste součástí impozantního světa zasněžených Alp, protože pokoje, odpočívárny i sauny jsou maximálně prosklené a svět horských velikánů tak máte téměř na dosah.

„Naším přáním je, aby byl hotel jakousi prodlouženou rukou bytí v přírodě. Proto je zde tolik obrovských prosklených ploch, ať už v restauracích, odpočívárnách nebo saunách. Všude v interiéru i exteriéru jsme maximálně využili místní materiály – dubové dřevo a přírodní kámen,“ vysvětluje Michael Madreiter, jeden z majitelů hotelu Puradies.

Ostatně hned u vstupu upoutá návštěvníky unikátní dvoupodlažní bar & lounge Freiraum z 16 000 dubových kostek! Jako jediný v Evropě zabírá plochu 500 m² a je skutečnou architektonickou chloubou. Nejen díky němu už hotel získal od svého otevření v roce 2016 mnohá ocenění za architektonické a designové pojetí.

A myslí tady i na děti, které se mohou – zatímco vy si dáte poklidnou gurmánskou večeři – vyřádit v prostorné a skvěle vybavené herně. A pozor: svůj prostor plný zábavy si tu najdou i teenageři.

Bezpečná pohostinnost

Rakouské hotely, gastronomická zařízení i lanovky se řídí propracovanými bezpečnostními předpisy, aby se hosté cítili v bezpečí. Návštěvníci mají povinnost předložit potvrzení o očkování proti COVID-19, prodělání nemoci nebo platný test. Ve všech uzavřených prostorách je nyní povinnost nosit respirátory FFP2 – tedy i v kabinových lanovkách (ne na vlecích).

Zdroj: AMAZE.MEDIA

Autor: 
redakce
Aktuálně
Nejstarší brněnská sauna na Drobného se svou velikostí řadí mezi ty menší, její kapacita je 12 osob a má jednu potírnu. Pravidelní návštěvníci chválí její domáckou atmosféru, místním tmelem byl i...
30.11.2022 - 08:30
Brňané si v dobročinných obchodech Nadace Veronica pořídili již více než 100 jedliček v květináči. Prodej přitom začal teprve v pondělí 21. listopadu. Celkem má nadace pro zájemce o ekologičtější...
29.11.2022 - 15:15
Výnos dobročinné aukce činí rovných 417 tis. korun, společně s dalšími příjmy z prodeje drobných výrobků a vstupného se výnos celého večera vyšplhal na úžasných 470 772 Kč. Již od prvních chvil bylo...
29.11.2022 - 09:57
Podpora rozvoje jaderné energetiky v Česku vzrostla za rok o sedm procent a je nejvyšší v historii měření od roku 2000. Za vysokou podporou je především válka na Ukrajině a energetická krize, jak...
28.11.2022 - 14:10
Od počátku příštího roku v Brně zdraží vodné a stočné. Po vyšších cenách za centrální dodávky tepla, které platí od letošního listopadu, jde o další zásah do peněženek Brňanů. Připlatit si navíc...
26.11.2022 - 06:15
Bez rozsvícení vánočního stromu by nemohly Brněnské Vánoce začít. Na náměstí Svobody se v pátek 25. listopadu rozsvítí už po osmadevadesáté. Co přináší letošní zahájení, jaké novinky budou v průběhu...
25.11.2022 - 07:51
Komentáře