Reklama
reklama

Divoká Gaia Mesiah na Flédě pokřtí novou desku

Nespoutaná Gaia Mesiah patří k nejvýraznějším rockovým kapelám na domácí scéně. Nyní vyráží na rozsáhlé jarní klubové turné k nové desce VLN♾️BYTÍ.

Nespoutaná a ze tří čtvrtin ženská kapela Gaia Mesiah patří ke stálicím na české hudební scéně. Marka Rybin, Santa Morella, Míša a Josh Stewart dokáží na koncertech vytvořit nezapomenutelnou show. Kapela běžně sklízí úspěchy v tuzemských klubech, ale také podiích velkých rockových festivalů.

Desátého března Gaia vydala nové album s názvem “Vlnobytí”, které doprovodí rozsáhlé turné, které navštíví dvě desítky měst. Oficiální křest proběhne v pražské Roxy a 27. dubna na brněnské Flédě. Rodině, přátelům a nejvěrnějším fanouškům kapela novinku představila během exkluzivní listening party, která proběhla v pražské Cargo Gallery.

Nová deska obsahuje dvanáct písní s prvky heavy rocku, metalu, ale také country, folku nebo popu. „S kapelou jsme se dostali na úroveň vzájemného napojení, jaké jsme ještě nezažili, můžete tomu říkat vyšší vyspělost. Kapela stylově zůstává tam, kde nás lidé nejlépe znají, ale zároveň ve svém hudebním prostoru zkoumáme různé emoce a nuance,” zmiňuje o novém albu Josh. Mastering si na starost vzal držitel Grammy, australský producent William „King Willy“ Bowden.

Příběh kapely se začal psát v roce 2001, kdy se potkaly zakládající členky Santa Morella a Míša M. Ty později doplnila Marka Rybin a australan Josh Stewart. Jejich samonákladová prvotina “Gaia Mesiah” vyšla v roce 2003, první studiová nahrávka “Ocean” vznikla o dva roky později pod vydavatelstvím Universal Music. V roce 2008 kapelu opustila Marka a Gaia po několika velmi úspěšných letech oznámila přerušení činnosti. Po dlouhé jedenáctileté pauze vyšla deska “Excellent Mistake” (2019). Už předtím ale velkolepý návrat kapely v původním obsazení předznamenaly dvě comebackové turné v roce 2016 a 2017. Některé starší skladby se dočkaly nového kabátu na albu “Refresh in Golden Hive” (2020). Marka dlouhou dobu zpívala zároveň také v kapele Skyline, kterou však v roce 2022 opustila, aby se mohla naplno věnovat znovuobnovené Gaia Mesiah.

 Gaia Mesiah I Fléda I 27.4. 2023 - FACEBOOK UDÁLOST

Zdroj: Fléda

Autor: 
redakce
Aktuálně
Dopravní nehodu předávali strážníci k prošetření v pondělí v podvečer. Poblíž zastávky městské hromadné dopravy na brněnských Vinohradech dle svědka řidič kamionu při couvání přejel přívěsem přes...
07.06.2023 - 07:56
Od 5.června se do systému rezidentního parkování připojila oblast 1-24 Jílová. Bude patřit do návštěvnické zóny C. Pro abonenty a rezidenty platí stejná pravidla jako v ostatních oblastech.
06.06.2023 - 08:53
V sobotu nad ránem byl přistižen řidič motorového vozidla při řízení pod vlivem alkoholu. Hlídka řidiče zajistila v Kohoutovicích.
05.06.2023 - 08:36
Brněnský big band Cotatcha Orchestra oslaví 100 let od narození amerického trumpetisty Thada Jonese a 110 let od narození amerického jazzového klarinetisty Woodyho Hermana speciálním koncertem 5....
03.06.2023 - 10:38
Kardiologové z elektrofyziologické skupiny I. interní kardioangiologické kliniky Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně a LF MU provedli první přímý přenos ablačního výkonu pomocí technologie PFA se...
03.06.2023 - 09:15
Kolemjdoucí, strážníci, záchranáři i lékaři postupně pomohli téměř devadesátileté ženě, která ve středu upadla v severní části Brna na ulici. Ochotná svědkyně ženu zvedla, z blízkého rodinného domu...
02.06.2023 - 14:56
Komentáře