Důvod k využívání MHD se vždy najde. Potvrzují to i brněnské osobnosti v kampani dopravního podniku
Lékařka, sportovci, blogerka, ředitelé významných brněnských institucí či umělci. Dopravní podnik města Brna oslovil „známé“ Brňany, kteří využívají veřejnou dopravu, aby se stali tváří pokračující kampaně #JezdiMHD. „Podtitul kampaně zní „Důvod se vždy najde“ a je tomu opravdu tak. Nemusíte MHD využívat několikrát za den, ale pokud jsou naše vozy alternativou k autu, motorce či kolu, budeme vždy rádi, když se s námi svezete,“ popsal Miloš Havránek, generální ředitel DPMB.
Kampaň vznikla v uplynulých třech měsících. Tváře osobností mohou cestující vidět na letácích, ale i ve videích. „Chtěl bych všem účastníkům poděkovat. Focení a natáčení se účastnili ve svém volném čase a bez nároku na honorář či jinou odměnu,“ dodal Havránek.
Rychlost, cena nebo taky pohodlnost. To jsou hlavní důvody, které v kampani jako pozitiva MHD zaznívají. „Máme točnu přímo u domu, je pro nás časově i logisticky mnohem jednodušší, když jedeme s dětmi do centra, nasednout do šaliny, než se všichni balit do auta,“ prozradil Tomáš Bábek, dráhový cyklista. Městskou hromadnou dopravu také pravidelně využívá například Pavel Konzbul, diecézní biskup brněnský: „MHD jezdím rád. Je to rychlejší, je to levnější, člověk se také dostane mezi lidi. Navíc můžete v tramvaji nebo trolejbuse zažít i nějaká překvapení.“
Mezi dalšími osobnostmi, které jsou tvářemi kampaně najdete například moderátora Aleše Zbořila, Lenku Mekiňovou – lékařku Centra reprodukční medicíny, FN Brno a LFMU, Michaelu Salačovou – autorku blogu coolbrnoblog nebo písničkáře Pavla Čadka. O jejich důvodech, proč MHD využívají si, přečtete ve vozech MHD, hlavně v šalinách a taky na sociálních sítích podniku.
Zdroj: DPMB