Reklama
reklama

Co přináší letošní Brněnské Vánoce?

Bez rozsvícení vánočního stromu by nemohly Brněnské Vánoce začít. Na náměstí Svobody se v pátek 25. listopadu rozsvítí už po osmadevadesáté. Co přináší letošní zahájení, jaké novinky budou v průběhu trhů, a jak se v tom všem vyznat?

Slavnostní rozsvícení Vánočního stromu republiky proběhne v pátek 25. 11. v 17.00 za účasti představitelů města, Biskupství brněnského a dalších partnerů. Program začíná již od 16.00hod., kdy zazpívá sbor Kantiléna a Brno Gospel Choir, a poté v rámci večera zazní také swing a jazz v podání brněnského Swing Kong Dance Orchestra. Několik let po sobě se po rozsvícení stromu konal videomapping, letos se však můžete těšit na zcela jiné překvapení.

Bohatý program bude po celých 29 dní konání vánočních trhů. Během nich se na úplně všech pódiích vystřídá přes 150 různých vystoupení. Náměstí Svobody bude každé odpoledne a večer patřit nejméně dvěma koncertům. Bude slyšet folklor, folk, country, jazz, swing, pop i rock, a samozřejmě vánoční písně, chybět ani letos nebude oblíbené Česko zpívá koledy. Zato novinkou budou každou neděli vystoupení pěveckých sborů, které zaštítila Kancelář pro Brno město hudby UNESCO. Na Zelném trhu se bude hrát a zpívat vždy od středy do neděle v podobně různorodém, ale poněkud klidnějším duchu. O víkendech se komorními koncerty rozezní i Dominikánské náměstí. Prostor zde dostanou i děti, ať již v pasáži Jalta, kde budou probíhat tvořivé dílny, nebo na náměstí, kde kromě dřevěného betlému a Ježíškovy pošty uvidí dětská představení a pohádky.

Na romantickém nádvoří Staré radnice, vyzdobeném dřevěnou hrající hvězdou od studia Visualove a velkým svítícím nápisem BRNO, se budou každé pondělí a úterý troubit koledy.  Nádvoří bude letos podruhé patřit December Design Days. Tyto stylové trhy přilákají milovníky lokální tvorby. Návštěvníci zde najdou originální dárky, přáníčka i ručně vázané věnce a další výzdobu. Celkem zde bude 6 stánků, ve kterých se budou prodejci po týdnu měnit. Na náměstí Svobody bude 49 prodejních stánků, na Zelném trhu 110, na Dominikánském náměstí 10 a na Moravském náměstí u Jošta 8 a k tomu velký kruhový bar. Stánky bude možno navštívit ve všední dny od 10.00 hod. (kromě Moraváku, kde otevírají v 11.00 hod.) do 20.00 hod., na Svoboďáku a Dominkánském náměstí budou otevřeny až do 21.45 hod.

TZ: TIC Brno

Autor: 
redakce
Aktuálně
Od 5.června se do systému rezidentního parkování připojila oblast 1-24 Jílová. Bude patřit do návštěvnické zóny C. Pro abonenty a rezidenty platí stejná pravidla jako v ostatních oblastech.
06.06.2023 - 08:53
V sobotu nad ránem byl přistižen řidič motorového vozidla při řízení pod vlivem alkoholu. Hlídka řidiče zajistila v Kohoutovicích.
05.06.2023 - 08:36
Brněnský big band Cotatcha Orchestra oslaví 100 let od narození amerického trumpetisty Thada Jonese a 110 let od narození amerického jazzového klarinetisty Woodyho Hermana speciálním koncertem 5....
03.06.2023 - 10:38
Kardiologové z elektrofyziologické skupiny I. interní kardioangiologické kliniky Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně a LF MU provedli první přímý přenos ablačního výkonu pomocí technologie PFA se...
03.06.2023 - 09:15
Kolemjdoucí, strážníci, záchranáři i lékaři postupně pomohli téměř devadesátileté ženě, která ve středu upadla v severní části Brna na ulici. Ochotná svědkyně ženu zvedla, z blízkého rodinného domu...
02.06.2023 - 14:56
Anytime carsharing aktuálně rozšiřuje své působení a přichází s 50 sdílenými vozy Toyota do Brna. Brňané tak získávají novou možnost využívat sdílené hybridní Toyoty Anytime kdykoliv je potřebují....
01.06.2023 - 13:56
Komentáře