Reklama
reklama

Brno vytvořilo nové přírodní kluziště. Bruslit se dá v zamrzlém Zamilci

Bruslaři mohou vyrazit do Zamilovaného hájku k řece Ponávce, její retenční nádrž nechalo město částečně zatopit, aby tu v silných mrazech vzniklo kluziště. Nyní je led dostatečně silný.

„Protože bylo v Ponávce hodně vody, nechali jsme částečně zatopit suchý poldr v Zamilci, který je jinak určen pro zachytávání vody z Ponávky v případě povodní. V Řečkovicích tak vznikla přírodní bruslařská plocha asi o dvou hektarech. Bruslařům se tu tak nabízí zcela nový zážitek. O víkendu si sem našly cestu stovky lidí,” uvedl 1. náměstek primátorky Petr Hladík.

Suchý poldr má celkovou rozlohu deset hektarů. Jde o bývalý Dolní rybník, který má využití i během roku. Sportovci zde mají softballová hřiště a za freeride sjezdem se sem sjíždí cyklisté. Je to také oblíbené místo pro vycházky. Se zimním využitím poldru počítá město i do budoucna.  „Letos jsme si to vyzkoušeli a do příštího roku chceme vychytat všechny nedostatky. Pro úpravu ledu můžeme využít rolbu pořízenou z Participativního rozpočtu. Pro snadnější přezouvání a odpočinek sem chceme dodat lavičky,” doplnil Hladík. 

Bruslení v Zamilci si pochvalují i místní. Ti starší s nostalgií vzpomínají, jak se na bruslích v těchto místech proháněli na bývalém rybníku. „Je to již řada let, co se v Zamilovaném hájku naposledy bruslilo. Tuto pro Zamilec nostalgickou aktivitu jsem již delší dobu chtěl oživit a tím navázat na jednu krásnou řečkovickou tradici. Proto jsem rád podpořil myšlenku náměstka Petra Hladíka, který napuštění Zamilovaného hájku zařídil,” uvedl řečkovický zastupitel Petr Bořecký.

Vzhledem k tomu, že se nejedná o trvalou vodní plochu, chová se zamrzání hladiny jinak než na klasickém rybníku. "To nesnižuje jeho bezpečnost, ale ovlivňuje estetiku. Je potřeba dodržet určité postupy, aby led byl co nejhladší a nevznikaly na něm praskliny. V letošním roce jsme si ověřili, že je Zamilovaný hájek pro bruslení vhodným místem,” upřesnil Bořecký

Zdroj: KDU

Autor: 
redakce
Aktuálně
Povinné nošení respirátorů a hlavně začátek povinného testování zaměstnanců ve firmách s sebou nese zvýšené množství tohoto odpadu a manipulace s ním. Ve snaze přispět k minimalizaci rizika nákazy a...
05.03.2021 - 11:12
Zaměstnanci Dopravního podniku města Brna se budou testovat na covid-19 přímo v areálech podniku. Testovací místo dopravce zvolil netradičně, ale stylově, využije pro něj i pivní tramvaj ŠalinaPub,...
04.03.2021 - 13:02
Brněnské Ústřední autobusové nádraží Zvonařka prošlo zásadní rekonstrukcí. Stojí za ní ateliér CHYBIK+KRISTOF, který opravu sám spoluinicioval. Provoz nádraží se už plně obnovil, pracovat se ale...
03.03.2021 - 09:35
Na vlastní porušení vládních nařízení v sobotu nezvyklým způsobem upozornil osmatřicetiletý muž.
02.03.2021 - 14:00
Hejtman Jan Grolich včera představil centra v ostrém provozu. Konkrétně v Hodoníně v kulturním domě ještě včera dostalo vakcínu 52 lidí.
02.03.2021 - 09:29
Blížící se zpřísnění mimořádných opatření přivedlo včera před sedmou hodinou ráno do Úrazové nemocnice pacienta, který se tam domáhal ošetření.
01.03.2021 - 08:38
Komentáře