Reklama
reklama

Brno by v tomto roce mělo začít stavět atletickou halu, rozmístit tisíc hnědých kontejnerů a podporovat fotovoltaiku

Brno v roce 2021 zahájí realizaci několika významných projektů. Jednou z největších investičních akcí by měla být dlouhodobě plánovaná výstavba atletické haly u bohunického kampusu nebo realizace prvních třech kilometrů protipovodňových opatření na řece Svratce. Dojde také k rozšíření sběru bioodpadu ve městě, podpoře fotovoltaiky a také k druhému veřejnému projednání územního plánu. Brněnští lidovci představili hlavní projekty, které v tomto roce budou mít na starost.

„V tomto roce začneme budovat protipovodňová opatření na řece Svratce. Úpravy se dočkají první tři kilometry v úseku mezi Riviérou a mostem Uhelná. Postupně zde vzniknou klidové zóny, kavárny či cyklostezky. Stavba podle návrhu architekta Ivana Rullera by měla být dokončena v roce 2023,“ uvedl 1. náměstek brněnské primátorky Petr Hladík (KDU-ČSL).

V oblasti životního prostředí bude nejzásadnějším krokem rozmístění tisíce hnědých sběrných nádob určených na bioodpad. Ten se doposud v Brně sbíral pouze ve sběrných střediscích. Brno začne také instalovat fotovoltaické technologie na objekty města a městských firem.

Brněnští radní plánují v tomto roce opět investovat více než 200 milionů korun do rekonstrukce škol a školek. Zahájení výstavby se pak dočkají některé sportovní projekty.

„Těší mě, že bychom letos konečně měli začít s výstavbou atletické haly. Připravujeme žádost o dotaci k Národní sportovní agentuře, pokud dotace vyjde, můžeme začít okamžitě stavět. Kromě sportovní haly také zahájíme v prvním čtvrtletí výstavbu nového plaveckého bazénu v areálu za Lužánkami, zde momentálně vybíráme zhotovitele. V oblasti školství se nám podařilo opět prosadit 200 milionů korun na rekonstrukce. Postavíme novou mateřskou školu v Žebětíně a zahájíme stavbu atria ve Waldorfské mateřské a základní škole,“ přiblížil radní pro oblast školství a sportu Jaroslav Suchý (KDU-ČSL).

V oblasti územního plánování a rozvoje města se připravuje druhé veřejné projednání návrhu územního plánu a chystají se revitalizace některých brněnských brownfieldů.

„Dokončujeme vypořádání více než 30 tisíc jednotlivých připomínek, které byly podány k návrhu nového územního plánu. Snažíme se vyhovět připomínkám občanů. Během jara by měla Kancelář architekta města překreslit návrh nového územního plánu. Intenzivně řešíme navýšení procenta zeleně nebo zahrádek. Směřujeme k druhému veřejnému projednání, které by mělo být v červnu,“ uvedl radní pro územní plánování a rozvoj města Filip Chvátal.

„Co se týče revitalizace brownfieldů, intenzivní práce probíhají na projektu chytré čtvrti Špitálka mezi ulicí Cejl a Křenovou. Nyní dokončujeme územní studii a změnu územního plánu, která umožní kvalitní bytovou výstavbu, pracovní příležitostí i obnovu zeleně. Podobně je tomu i ve Zbrojovce, Jaselských kasárnách, či v areálu bývalého Krasu na Starém Brně. Budou hotovy také práce na územních studiích Sadová, Bosonohy a Žlutý kopec, které se propíší i do nového územního plánu,“ doplnil Chvátal.

V tomto roce také dojde k zahájení rekonstrukce Arnoldovy vily, rozšíření soběšického hřbitova či vybudování nových pavilónů pro žirafy a šimpanze v brněnské ZOO. V oblasti zdravotnictví pak dojde k zahájení rekonstrukce zdravotnického střediska Bílý dům a dalším opravám na poliklinice Lesná. Připravovat se také bude projektová dokumentace na sociálně-zdravotnický komplex na Červeném kopci.

TZ: 

 

Autor: 
redakce
Aktuálně
Dva muže, kteří údajně rybařili tam, kde to není povoleno, zpozoroval v neděli odpoledne náhodný svědek u Rakovecké zátoky.
15.06.2021 - 20:35
Šedesátka dnes v podstatě není žádný věk a lidé, které označujeme jako seniory, jsou mnohem aktivnější, než tomu bylo v minulosti. Současným trendem pak je, že se chtějí cíleně věnovat pohybu, aby...
15.06.2021 - 10:38
Od 14. června začíná platit regulace vjezdů v osmi vnitroblocích v městské části Brno-střed. Požadavek na úpravu vznesla městská část na základě požadavků jejich obyvatel.
14.06.2021 - 17:51
Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně vychází vstříc zájemcům o preventivní neinvazivní „žvýkací“ PCR testy a otevřela pro ně další testovací místo ve svém areálu. Testování je určeno pouze pro...
14.06.2021 - 17:23
Dopravní podnik města Brna s cestujícími komunikuje pomocí dalšího informačního kanálu. Jako první dopravce v republice začne využívat službu Mobilní Rozhlas, která slouží pro jednodušší komunikaci...
13.06.2021 - 07:08
V úterý odpoledne se na linku 156 ozvala rozrušená žena a uvedla, že z okna řečkovického domu vidí hořící strom.
11.06.2021 - 08:32
Komentáře