Reklama
reklama

Brno by v tomto roce mělo začít stavět atletickou halu, rozmístit tisíc hnědých kontejnerů a podporovat fotovoltaiku

Brno v roce 2021 zahájí realizaci několika významných projektů. Jednou z největších investičních akcí by měla být dlouhodobě plánovaná výstavba atletické haly u bohunického kampusu nebo realizace prvních třech kilometrů protipovodňových opatření na řece Svratce. Dojde také k rozšíření sběru bioodpadu ve městě, podpoře fotovoltaiky a také k druhému veřejnému projednání územního plánu. Brněnští lidovci představili hlavní projekty, které v tomto roce budou mít na starost.

„V tomto roce začneme budovat protipovodňová opatření na řece Svratce. Úpravy se dočkají první tři kilometry v úseku mezi Riviérou a mostem Uhelná. Postupně zde vzniknou klidové zóny, kavárny či cyklostezky. Stavba podle návrhu architekta Ivana Rullera by měla být dokončena v roce 2023,“ uvedl 1. náměstek brněnské primátorky Petr Hladík (KDU-ČSL).

V oblasti životního prostředí bude nejzásadnějším krokem rozmístění tisíce hnědých sběrných nádob určených na bioodpad. Ten se doposud v Brně sbíral pouze ve sběrných střediscích. Brno začne také instalovat fotovoltaické technologie na objekty města a městských firem.

Brněnští radní plánují v tomto roce opět investovat více než 200 milionů korun do rekonstrukce škol a školek. Zahájení výstavby se pak dočkají některé sportovní projekty.

„Těší mě, že bychom letos konečně měli začít s výstavbou atletické haly. Připravujeme žádost o dotaci k Národní sportovní agentuře, pokud dotace vyjde, můžeme začít okamžitě stavět. Kromě sportovní haly také zahájíme v prvním čtvrtletí výstavbu nového plaveckého bazénu v areálu za Lužánkami, zde momentálně vybíráme zhotovitele. V oblasti školství se nám podařilo opět prosadit 200 milionů korun na rekonstrukce. Postavíme novou mateřskou školu v Žebětíně a zahájíme stavbu atria ve Waldorfské mateřské a základní škole,“ přiblížil radní pro oblast školství a sportu Jaroslav Suchý (KDU-ČSL).

V oblasti územního plánování a rozvoje města se připravuje druhé veřejné projednání návrhu územního plánu a chystají se revitalizace některých brněnských brownfieldů.

„Dokončujeme vypořádání více než 30 tisíc jednotlivých připomínek, které byly podány k návrhu nového územního plánu. Snažíme se vyhovět připomínkám občanů. Během jara by měla Kancelář architekta města překreslit návrh nového územního plánu. Intenzivně řešíme navýšení procenta zeleně nebo zahrádek. Směřujeme k druhému veřejnému projednání, které by mělo být v červnu,“ uvedl radní pro územní plánování a rozvoj města Filip Chvátal.

„Co se týče revitalizace brownfieldů, intenzivní práce probíhají na projektu chytré čtvrti Špitálka mezi ulicí Cejl a Křenovou. Nyní dokončujeme územní studii a změnu územního plánu, která umožní kvalitní bytovou výstavbu, pracovní příležitostí i obnovu zeleně. Podobně je tomu i ve Zbrojovce, Jaselských kasárnách, či v areálu bývalého Krasu na Starém Brně. Budou hotovy také práce na územních studiích Sadová, Bosonohy a Žlutý kopec, které se propíší i do nového územního plánu,“ doplnil Chvátal.

V tomto roce také dojde k zahájení rekonstrukce Arnoldovy vily, rozšíření soběšického hřbitova či vybudování nových pavilónů pro žirafy a šimpanze v brněnské ZOO. V oblasti zdravotnictví pak dojde k zahájení rekonstrukce zdravotnického střediska Bílý dům a dalším opravám na poliklinice Lesná. Připravovat se také bude projektová dokumentace na sociálně-zdravotnický komplex na Červeném kopci.

TZ: 

 

Autor: 
redakce
Aktuálně
Ani série chladnějších dnů příliš nevylepšila situaci na zamrzajících vodních plochách v Brně.
21.01.2021 - 07:49
Ve spolupráci s praktickými lékaři začalo očkování seniorů 80+.
20.01.2021 - 14:49
Křikem a sprškou nadávek na sebe v pátek navečer upozornila pětice dívek na Mendlově náměstí po vystoupení z tramvaje číslo jedna.
19.01.2021 - 09:16
Dnes začalo po sedmé hodině ranní ve Fakultní nemocnici u sv. Anny v Brně očkování registrovaných seniorů. Všechny termíny, uvolněné zatím do konce příštího týdne, jsou plné.
18.01.2021 - 13:55
Očkovací centra začnou fungovat od března a denně v každém z nich naočkují až tisícovku lidí.
18.01.2021 - 05:19
Počasí s teplotami kolem bodu mrazu mohou lákat návštěvníky k pozvolna zamrzajícím vodním plochám.
17.01.2021 - 10:51
Komentáře