Reklama
reklama

Brno podpořilo největší české esportové turnaje v Česku

Největší české esportové turnaje – Vodafone Mistrovství ČR v počítačových hrách a Samsung Mistrovství ČR v mobilních hrách – jsou s Brnem neodmyslitelně spojeny. Finále obou z nich se od roku 2015 pravidelně odehrávají právě tam. V letošním roce však soutěže poprvé proběhnou za podpory statutárního města Brna, kterou schválili brněnští zastupitelé v čele s primátorkou Markétou Vaňkovou.

„Nepříznivá epidemiologická situace se podepsala i na tomto mistrovství České republiky v počítačových a mobilních hrách. Účast vystavovatelů je omezenější než v předchozích letech, proto jsme se rozhodli akci finančně podpořit. O pořadatelství se totiž navíc uchází i Praha. Bez podpory města by hrozilo zrušení akce pro letošní rok a také její přesunutí do jiného města v dalších letech,“ uvedla primátorka města Brna Markéta Vaňková.

„Kreativní průmysly se v průběhu času staly součástí našeho každodenního života. Pro Brno je charakteristický zejména videoherní průmysl, který zde má bohatou tradici. Od roku 2015 Brno pravidelně hostí Mistrovství ČR v počítačových hrách. V tomto nejrychleji rostoucím průmyslovém odvětví na světě vidíme velký potenciál do budoucna, a proto je naším cílem systematicky podporovat jeho rozvoj v našem regionu. Těší mě tedy, že největší české esportové turnaje se opět uskuteční v našem městě,“ vysvětlil náměstek primátorky Tomáš Koláčný.

Od 26. do 28. listopadu proběhne na BVV – Brněnském výstavišti vrchol české esportové sezóny. V rámci festivalu Life! se uskuteční velkolepé finále dvou nejprestižnějších českých turnajů. Vodafone MČR v počítačových hrách přivítá nejlepší české a slovenské hráče ve hře Counter‑Strike: Global Offensive. Hlavními favority na titul budou liberečtí SINNERS, kteří v současnosti hrají největší globální soutěže a aktuálně se ve světovém žebříčku pohybují okolo 20. místa. Druhým turnajem bude finále Samsung MČR v mobilních hrách, kde se v Brně střetnou hráči titulů Brawl Stars a League of Legends: Wild Rift. Soutěži ve druhé jmenované hře poskytl oficiální podporu také americký vydavatel hry Riot Games. Oba turnaje získaly pro tento rok podporu statutárního města Brna vůbec poprvé.

Kde sledovat?

Pro diváky, kteří nebudou moci do Brna dorazit osobně budou připraveny přímé přenosy. Vodafone MČR v počítačových hrách a Samsung MČR v mobilních hrách budou vysílány nejenom na Twitch kanálech PLAYzoneCZ a PLAYzoneUP, ale také na facebookových stránkách televizní stanice Prima COOL. Kompletní pokrytí nabídne také HbbTV televizních stanic Prima. Přímé přenosy si tak budou moci fanoušci vychutnat i u svého televizoru.

Zdroj: Playzone.cz

Autor: 
redakce
Aktuálně
Velké vyřezávané marionety, loutky javajkového typu, originální maňásci ve spojení s herci na scéně, působivá scénografie využívající vitráže, zpěv tradičních koled i nových vánočních písní a...
07.12.2021 - 10:12
Rychlým skrčením mezi vozy zaparkované v Kuldově ulici zareagoval dnes kolem jedné hodiny ráno osmnáctiletý mladík na blížící se autohlídku městské policie.
06.12.2021 - 18:23
Koncem prosince to bude rok, co ve Fakultní nemocnici u sv. Anny začali zdravotníci očkovat proti nemoci COVID-19. První dávky byly podány přesně 27. prosince 2020, doteď jich celkem bylo zhruba 210...
06.12.2021 - 10:33
Značka Starobrno se rozhodla zpříjemnit pivařům v celé České republice letošní advent. Na trh proto posílá novinku – adventní speciál Červený ležák.
04.12.2021 - 09:37
V těchto dnech začíná v Brně praktická realizace projektu solární elektrárny na střechách brněnských domů. Prvních 88 fotovoltaických panelů nechává SAKO Brno instalovat na bytové komplexy Vojtova 7...
03.12.2021 - 08:57
Muzeum města Brna rozsvítí dnes 2.12. v 17 hodin na hradě Špilberku nejvyšší vánoční strom.
02.12.2021 - 09:33
Komentáře