Reklama
reklama

Brno má nový parkovací dům RIVER PARK

Společnost Brněnské komunikace a.s. uvádí po roce stavebních prací do provozu další parkovací dům, tentokrát v režimu parkování P+R. Řidiči zde mohou parkovat od úterý 8. června 2021 od 18:00 hodin.

Nedaleká řeka Svratka byla inspirací pro název domu - RIVER PARK. Je umístěn výhodně v blízkosti centra Brna, na ulici Polní, která se nachází v zastavěné části jižní oblasti širšího centra města Brna v katastrálním území Štýřice. Lokalita je místními komunikacemi napojena na víceproudou komunikaci městského okruhu I/42 vedoucí po ulici Poříčí, a dále po ulici Heršpická na rychlostní komunikaci I/52.

Výstavba byla zahájena v červnu 2020.  Zhotovitelem je společnost Metrostav a.s., investorem a vlastníkem stavby pak společnost Brněnské komunikace a.s. Díky vhodně zvolené konstrukci s využitím prefabrikátů je stavba oproti harmonogramu uvedena do provozu s dvouměsíčním předstihem.

Vzdušný prefabrikovaný železobetonový otevřený skelet se 4 nadzemními podlažími je umístěn do okolní zástavby v místě původního parkoviště. „Poloha parkovacího domu je ideální právě pro režim P+R. V docházkové vzdálenosti se nachází tramvajová zastávka Vojtova a Křídlovická. V případě zastávky Vojtova je to 150 m a zastávky Křídlovická cca 450 m. Stejné docházkové vzdálenosti jsou i k zastávkám autobusů. Tramvají číslo 8 lze pohodlně dojet k dopravnímu uzlu u hlavního nádraží, vzdálenému od parkovacího domu cca 1 500 m, kde je možnost přestupu na další linky MHD“, uvedla primátorka města Brna JUDr. Markéta Vaňková. V těsném sousedství je také budova Úřadu práce a Justičního areálu.

Je zřejmé, že právě vzhledem k umístění bude RIVER PARK využíván zejména občany dojíždějícími do Brna za prací, úřady či zábavou. Stejně tak je jisté, že ho uvítají i fanoušci hokeje, protože DRFG Arena je vzdálena doslova jen pár kroků.

Pro řidiče je připraveno ve 4 nadzemních podlažích 110 parkovacích míst, z toho je 6 míst určeno pro vozidla přepravující osoby těžce pohybově postižené, 2 místa jsou určena pro vozidla osob doprovázejících dítě v kočárku a na nejvyšším podlaží je umožněno parkování vozidel s pohonem CNG a LPG. V okolí parkovacího domu se počítá i s cyklisty, pro které jsou zde instalovány stojany. Ty může obsadit až 25 kol.

„Stavbu parkovacího domu jsme začínali a realizovali v době zasažené pandemií Covid-19. Zároveň nám nepřálo počasí, kdy zima byla dlouhá a jarní deštivé počasí nás omezovalo v dokončení stavby, především na finálním povrchu pojízdných ploch. I přes tato úskalí se našim stavbyvedoucím podařilo termín dokončení stavby zkrátit o 2 měsíce,“ řekl za zhotovitele, firmu Metrostav, Ing.  Zdeněk Mička, oblastní ředitel Jihomoravského regionu.    

Celkové stavební náklady činí  43.600.000  Kč bez DPH vč. dotace IROP 20.000.000 Kč.

Ceny parkování v parkovacím domě RIVER PARK:

prvních 12 hodin je zpoplatněno paušální částkou:                 50 Kč

po 12 hodinách činí každá další započatá hodina:                100 Kč

TZ: bkom

Autor: 
redakce
Aktuálně
Dva muže, kteří údajně rybařili tam, kde to není povoleno, zpozoroval v neděli odpoledne náhodný svědek u Rakovecké zátoky.
15.06.2021 - 20:35
Šedesátka dnes v podstatě není žádný věk a lidé, které označujeme jako seniory, jsou mnohem aktivnější, než tomu bylo v minulosti. Současným trendem pak je, že se chtějí cíleně věnovat pohybu, aby...
15.06.2021 - 10:38
Od 14. června začíná platit regulace vjezdů v osmi vnitroblocích v městské části Brno-střed. Požadavek na úpravu vznesla městská část na základě požadavků jejich obyvatel.
14.06.2021 - 17:51
Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně vychází vstříc zájemcům o preventivní neinvazivní „žvýkací“ PCR testy a otevřela pro ně další testovací místo ve svém areálu. Testování je určeno pouze pro...
14.06.2021 - 17:23
Dopravní podnik města Brna s cestujícími komunikuje pomocí dalšího informačního kanálu. Jako první dopravce v republice začne využívat službu Mobilní Rozhlas, která slouží pro jednodušší komunikaci...
13.06.2021 - 07:08
V úterý odpoledne se na linku 156 ozvala rozrušená žena a uvedla, že z okna řečkovického domu vidí hořící strom.
11.06.2021 - 08:32
Komentáře