Reklama
reklama

Brno má nový parkovací dům RIVER PARK

Společnost Brněnské komunikace a.s. uvádí po roce stavebních prací do provozu další parkovací dům, tentokrát v režimu parkování P+R. Řidiči zde mohou parkovat od úterý 8. června 2021 od 18:00 hodin.

Nedaleká řeka Svratka byla inspirací pro název domu - RIVER PARK. Je umístěn výhodně v blízkosti centra Brna, na ulici Polní, která se nachází v zastavěné části jižní oblasti širšího centra města Brna v katastrálním území Štýřice. Lokalita je místními komunikacemi napojena na víceproudou komunikaci městského okruhu I/42 vedoucí po ulici Poříčí, a dále po ulici Heršpická na rychlostní komunikaci I/52.

Výstavba byla zahájena v červnu 2020.  Zhotovitelem je společnost Metrostav a.s., investorem a vlastníkem stavby pak společnost Brněnské komunikace a.s. Díky vhodně zvolené konstrukci s využitím prefabrikátů je stavba oproti harmonogramu uvedena do provozu s dvouměsíčním předstihem.

Vzdušný prefabrikovaný železobetonový otevřený skelet se 4 nadzemními podlažími je umístěn do okolní zástavby v místě původního parkoviště. „Poloha parkovacího domu je ideální právě pro režim P+R. V docházkové vzdálenosti se nachází tramvajová zastávka Vojtova a Křídlovická. V případě zastávky Vojtova je to 150 m a zastávky Křídlovická cca 450 m. Stejné docházkové vzdálenosti jsou i k zastávkám autobusů. Tramvají číslo 8 lze pohodlně dojet k dopravnímu uzlu u hlavního nádraží, vzdálenému od parkovacího domu cca 1 500 m, kde je možnost přestupu na další linky MHD“, uvedla primátorka města Brna JUDr. Markéta Vaňková. V těsném sousedství je také budova Úřadu práce a Justičního areálu.

Je zřejmé, že právě vzhledem k umístění bude RIVER PARK využíván zejména občany dojíždějícími do Brna za prací, úřady či zábavou. Stejně tak je jisté, že ho uvítají i fanoušci hokeje, protože DRFG Arena je vzdálena doslova jen pár kroků.

Pro řidiče je připraveno ve 4 nadzemních podlažích 110 parkovacích míst, z toho je 6 míst určeno pro vozidla přepravující osoby těžce pohybově postižené, 2 místa jsou určena pro vozidla osob doprovázejících dítě v kočárku a na nejvyšším podlaží je umožněno parkování vozidel s pohonem CNG a LPG. V okolí parkovacího domu se počítá i s cyklisty, pro které jsou zde instalovány stojany. Ty může obsadit až 25 kol.

„Stavbu parkovacího domu jsme začínali a realizovali v době zasažené pandemií Covid-19. Zároveň nám nepřálo počasí, kdy zima byla dlouhá a jarní deštivé počasí nás omezovalo v dokončení stavby, především na finálním povrchu pojízdných ploch. I přes tato úskalí se našim stavbyvedoucím podařilo termín dokončení stavby zkrátit o 2 měsíce,“ řekl za zhotovitele, firmu Metrostav, Ing.  Zdeněk Mička, oblastní ředitel Jihomoravského regionu.    

Celkové stavební náklady činí  43.600.000  Kč bez DPH vč. dotace IROP 20.000.000 Kč.

Ceny parkování v parkovacím domě RIVER PARK:

prvních 12 hodin je zpoplatněno paušální částkou:                 50 Kč

po 12 hodinách činí každá další započatá hodina:                100 Kč

TZ: bkom

Autor: 
redakce
Aktuálně
V noci na pondělí přemohla únava osmadvacetiletého mladíka v brněnském parku nad ulicí Bašty.
21.09.2021 - 13:39
21. září si připomínáme Mezinárodní den Alzheimerovy nemoci. Tohle degenerativní onemocnění mozku se obvykle začíná projevovat po pětašedesátém roku života, postihuje ale i mladší ročníky. Centrum...
20.09.2021 - 19:25
Fembot   Foto: Michal Večeřa
Nový průzkum zahrnující 1200 účastníků odhaluje některé zajímavé myšlenky o robotech včetně toho, jak by mohla vypadat budoucnost lidského sexu.
20.09.2021 - 13:00
S nožem v ruce prý v pátek odpoledne před obličeji několika dětí šermoval neznámý muž nedaleko Kovářské ulice.
20.09.2021 - 10:36
Divadlo Radost otevírá svou divadelní loď těm nejmenším divákům – a to dětem do tří let a jejich pra/rodičům. V bývalém Muzeu loutek se tak hraje po dlouhé odmlce první představení pro nejmenší, a to...
18.09.2021 - 08:20
Opilého řidiče zadržel ve středu odpoledne kolemjdoucí na Konečného náměstí.
17.09.2021 - 18:47
Komentáře