Reklama
reklama

Brněnské kluby se připojují k celosvětovému hnutí #WeMakeEvents

Situace na české klubové scéně je už delší dobu alarmující. Hudební kluby, které v první vlně koronavirové krize zavřely jako první, aby mohly opět otevřít jako poslední, se nyní potýkají s vážnými existenčními problémy. Klubová scéna současná opatření vlády chápe, ale je přesvědčena, že bez státní pomoci nebude schopen tento sektor kultury přežít.

Brněnská Asociace Clubové Hudby (BACH), sdružující 13 významných brněnských klubů provozujících živou hudbu, se proto připojuje k celosvětovému hnutí #WeMakeEvents, které se snaží na alarmující situaci v kultuře upozornit. Hnutí se nestaví pouze za provozovatele klubů, divadel, kin, ale za celý ekosystém, na který jsou navázány přidružené profese, ať už jsou to hudebníci, herci, zvukaři, osvětlovači, produkční, dramaturgové, barmani a další.
V rámci hnutí #WeMakeEvents se ve středu 30. září ve 20:00 uskuteční happening.

Brněnské kluby budou nasvětleny červenou barvou, aby upozornily na situaci, která je už opravdu kritická. Všichni fanoušci, současní i bývalí spolupracovníci a přátelé jsou zváni, aby přišli podpořit klubovou hudbu a kulturu v České republice.

K hnutí se ke včerejšímu dnu  připojily tyto kluby:
Fléda - WeMakeEvents Global Action Day / Fléda Brno
Kabinet múz - WeMakeEvents Global Action Day / Kabinet Múz
PONAVA - WeMakeEvents Global Action Day / PONAVA Brno
Vegalité - WeMakeEvents Global Action Day / Vegalité Brno

Zdroj: Fléda

Autor: 
redakce
Aktuálně
Nestandardní jízda řidiče nákladního automobilu mobilizovala v neděli večer kolemjdoucí, kteří tak upozornili na tísňovou linku brněnské policisty.
21.04.2021 - 09:46
Potřebu výtvarně se vyjádřit měli v noci na pondělí dva muži, kteří stříbrnou barvou posprejovali skleněnou výplň a obklad schodiště v podchodu u hlavního nádraží.
20.04.2021 - 08:23
Novou alej jabloní, hrušní a švestek včera vysadili energetici k podpoře zdravého životního prostředí v těsné blízkosti Jaderné elektrárny Dukovany. Samotné výsadby se ujal spolek JARO pro Dukovany...
18.04.2021 - 14:52
V zajetí městského ruchu se ve čtvrtek odpoledne ocitla kachna s několika mláďaty.
17.04.2021 - 14:52
Od včerejšího dne startuje proces vracení peněz za nevyužité vstupenky, které byly prodány na loňský ročník závodu série MotoGP v Brně na Masarykově okruhu. TIC BRNO zahájil přípravu vracení ihned po...
17.04.2021 - 12:50
Dvě poškozená auta našli ve středu odpoledne brněnští strážníci v Černých Polích po telefonátu svědků na linku 156.
16.04.2021 - 09:56
Komentáře