Reklama
reklama

Brněnská nábřeží Svitavy zaplaví v sobotu koncerty, divadlo a další kulturní akce

Předposlední srpnovou sobotu se bude v Brně již pošesté překračovat řeka. Právě tolikátý ročník totiž letos oslaví festival Překročme řeku. Ten kulturou propojuje jednotlivá místa kolem řeky Svitavy.

Cílem akce je spojit jednotlivá místa kolem Svitavy a také lidi a spolky fungující v jejím okolí. Program je pro návštěvníky připraven na několika místech od Hamerského mlýna mezi Bílovicemi a Obřany, přes Sluneční lázně v Obřanech, Sportovním nábřeží v Husovicích prostorem za obchodním domem Albert na Tkalcovské až po Černovické nábřeží. Právě tam vyroste hlavní pódium.

I v letošním roce jsou připraveny koncerty, divadelní představení, výstavy, i sportovní a další akce pro návštěvníky všech věkových kategorií. Pro nejmenší jsou připraveny výtvarné dílny, kvízy a vědomostní aktivity či workshopy, odrostlejší ročníky zaujme například koncert Ivan Hlas Tria nebo Zadáků.  

Oblíbenou částí programu je tradičně Neckyáda, během které se soutěží nejen o nejlepší jízdu, ale například i o nejvzhlednější plavidlo. Každoročně boduje i historický vlak na nábřeží či možnost prohlídek běžně nepřístupných objektů. Chybět nebude ani výroba a pouštění lodiček nebo plavba na dračí lodi.

Autor: 
Lenka Gregorová
Aktuálně
Nestandardní jízda řidiče nákladního automobilu mobilizovala v neděli večer kolemjdoucí, kteří tak upozornili na tísňovou linku brněnské policisty.
21.04.2021 - 09:46
Potřebu výtvarně se vyjádřit měli v noci na pondělí dva muži, kteří stříbrnou barvou posprejovali skleněnou výplň a obklad schodiště v podchodu u hlavního nádraží.
20.04.2021 - 08:23
Novou alej jabloní, hrušní a švestek včera vysadili energetici k podpoře zdravého životního prostředí v těsné blízkosti Jaderné elektrárny Dukovany. Samotné výsadby se ujal spolek JARO pro Dukovany...
18.04.2021 - 14:52
V zajetí městského ruchu se ve čtvrtek odpoledne ocitla kachna s několika mláďaty.
17.04.2021 - 14:52
Od včerejšího dne startuje proces vracení peněz za nevyužité vstupenky, které byly prodány na loňský ročník závodu série MotoGP v Brně na Masarykově okruhu. TIC BRNO zahájil přípravu vracení ihned po...
17.04.2021 - 12:50
Dvě poškozená auta našli ve středu odpoledne brněnští strážníci v Černých Polích po telefonátu svědků na linku 156.
16.04.2021 - 09:56
Komentáře