Reklama
reklama

Brněnská nábřeží Svitavy zaplaví v sobotu koncerty, divadlo a další kulturní akce

Předposlední srpnovou sobotu se bude v Brně již pošesté překračovat řeka. Právě tolikátý ročník totiž letos oslaví festival Překročme řeku. Ten kulturou propojuje jednotlivá místa kolem řeky Svitavy.

Cílem akce je spojit jednotlivá místa kolem Svitavy a také lidi a spolky fungující v jejím okolí. Program je pro návštěvníky připraven na několika místech od Hamerského mlýna mezi Bílovicemi a Obřany, přes Sluneční lázně v Obřanech, Sportovním nábřeží v Husovicích prostorem za obchodním domem Albert na Tkalcovské až po Černovické nábřeží. Právě tam vyroste hlavní pódium.

I v letošním roce jsou připraveny koncerty, divadelní představení, výstavy, i sportovní a další akce pro návštěvníky všech věkových kategorií. Pro nejmenší jsou připraveny výtvarné dílny, kvízy a vědomostní aktivity či workshopy, odrostlejší ročníky zaujme například koncert Ivan Hlas Tria nebo Zadáků.  

Oblíbenou částí programu je tradičně Neckyáda, během které se soutěží nejen o nejlepší jízdu, ale například i o nejvzhlednější plavidlo. Každoročně boduje i historický vlak na nábřeží či možnost prohlídek běžně nepřístupných objektů. Chybět nebude ani výroba a pouštění lodiček nebo plavba na dračí lodi.

Autor: 
Lenka Gregorová
Aktuálně
Očkovací centra začnou fungovat od března a denně v každém z nich naočkují až tisícovku lidí.
18.01.2021 - 05:19
Počasí s teplotami kolem bodu mrazu mohou lákat návštěvníky k pozvolna zamrzajícím vodním plochám.
17.01.2021 - 10:51
Navýšení skládkovacích poplatků, k němuž došlo od ledna tohoto roku v souvislosti s novým zákonem o odpadech, se Brňanů týkat nebude. Podle nové legislativy se poplatek za komunální odpad, ukládaný...
15.01.2021 - 10:14
Trasa kolem lesíka poblíž medlánecké chatové oblasti se v úterý odpoledne mohla stát osudnou pro čtyřiačtyřicetiletého muže.
14.01.2021 - 12:51
Ke kostelu svatého Tomáše na Moravské náměstí vyjížděli v neděli dopoledne brněnští strážníci kvůli muži, který tam údajně dorážel na kolemjdoucí a choval se velmi hlučně.
13.01.2021 - 09:35
Vysoké školy pošlou dobrovolníky, poskytnou zázemí a pomůžou s přípravou a organizací.
12.01.2021 - 10:09
Komentáře