Reklama
reklama

Brněnská nábřeží Svitavy zaplaví v sobotu koncerty, divadlo a další kulturní akce

Předposlední srpnovou sobotu se bude v Brně již pošesté překračovat řeka. Právě tolikátý ročník totiž letos oslaví festival Překročme řeku. Ten kulturou propojuje jednotlivá místa kolem řeky Svitavy.

Cílem akce je spojit jednotlivá místa kolem Svitavy a také lidi a spolky fungující v jejím okolí. Program je pro návštěvníky připraven na několika místech od Hamerského mlýna mezi Bílovicemi a Obřany, přes Sluneční lázně v Obřanech, Sportovním nábřeží v Husovicích prostorem za obchodním domem Albert na Tkalcovské až po Černovické nábřeží. Právě tam vyroste hlavní pódium.

I v letošním roce jsou připraveny koncerty, divadelní představení, výstavy, i sportovní a další akce pro návštěvníky všech věkových kategorií. Pro nejmenší jsou připraveny výtvarné dílny, kvízy a vědomostní aktivity či workshopy, odrostlejší ročníky zaujme například koncert Ivan Hlas Tria nebo Zadáků.  

Oblíbenou částí programu je tradičně Neckyáda, během které se soutěží nejen o nejlepší jízdu, ale například i o nejvzhlednější plavidlo. Každoročně boduje i historický vlak na nábřeží či možnost prohlídek běžně nepřístupných objektů. Chybět nebude ani výroba a pouštění lodiček nebo plavba na dračí lodi.

Autor: 
Lenka Gregorová
Aktuálně
Na travnatém středovém pásu v ulici Petra Křivky uvízla v sobotu dopoledne dodávka rozvážkové služby.
25.01.2021 - 07:30
Velkokapacitní očkovací místo ve Znojmě bude jen jedno a bude ve sportovní hale na Dvořákově ulici. Shodl se na tom Jihomoravský kraj jako zřizovatel očkovacího centra, Nemocnice Znojmo jako jeho...
22.01.2021 - 15:41
V únoru proběhne již devátý ročník tradiční kampaně, která pomáhá široké veřejnosti prověřit její vztah k alkoholu a změnit zaběhlé návyky. Loňského ročníku se podle průzkumů zúčastnilo až 9 %...
22.01.2021 - 10:49
Ani série chladnějších dnů příliš nevylepšila situaci na zamrzajících vodních plochách v Brně.
21.01.2021 - 07:49
Ve spolupráci s praktickými lékaři začalo očkování seniorů 80+.
20.01.2021 - 14:49
Křikem a sprškou nadávek na sebe v pátek navečer upozornila pětice dívek na Mendlově náměstí po vystoupení z tramvaje číslo jedna.
19.01.2021 - 09:16
Komentáře