Reklama
reklama

Bohunická nemocnice hlásí 29 hospitalizovaných pacientů s COVID-19. Lůžkové kapacity jsou zajištěny

Již devětadvacet hospitalizovaných pacientů s nemocí COVID-19 je ve Fakultní nemocnici Brno. Dvacet sedm z nich leží na Klinice infekčních chorob a dva na umělé plicní ventilaci v těžkém stavu na Klinice anesteziologie, resuscitace a intenzivní medicíny. Počet pacientů s touto nemocí postupně v těchto dnech narůstá.

Fakultní nemocnice Brno má co se týče lůžkové kapacity v první fázi připraveno 53 lůžek na Klinice infekčních chorob. V případě pokračující zvýšené tendence hospitalizovaných pacientů, má FN Brno připravené algoritmy pro další navýšení lůžkové kapacity.

Bohunická fakultní nemocnice, která je Ministerstvem zdravotnictví ČR určena jako covidová nemocnice, se intenzivně připravuje také na podzimní vlnu onemocnění. Nemocnice bude jako jediná v Jihomoravském kraji hospitalizovat i pozitivní pacienty vyžadující psychiatrickou péči, která není zvládnutelná na otevřeném oddělení. Fakultní nemocnice bude zároveň připravena i na COVID-19 pozitivní rodičky a přitom bude dbát na zvýšenou bezpečnost necovidových rodiček. Nemoc se nevyhýbá ani dětským pacientům, na které je Dětská nemocnice také připravena.

Testování na COVID-19 probíhá ve stěrových "drive-in" stanech ve staré zástavbě bohunického areálu. Momentální denní kapacita je cca 200 pacientů. Od října bude otevřeno další odběrné místo pro pěší, díky tomu naroste počet možného testování až na cca 300 až 400 pacientů denně. Aktuální kapacita laboratoří je kolem 700 stanovení metodou PCR. Během pár týdnů se mohou počty zvednout na dvojnásobek. 

TZ: FN Brno

Autor: 
redakce
Aktuálně
Na travnatém středovém pásu v ulici Petra Křivky uvízla v sobotu dopoledne dodávka rozvážkové služby.
25.01.2021 - 07:30
Velkokapacitní očkovací místo ve Znojmě bude jen jedno a bude ve sportovní hale na Dvořákově ulici. Shodl se na tom Jihomoravský kraj jako zřizovatel očkovacího centra, Nemocnice Znojmo jako jeho...
22.01.2021 - 15:41
V únoru proběhne již devátý ročník tradiční kampaně, která pomáhá široké veřejnosti prověřit její vztah k alkoholu a změnit zaběhlé návyky. Loňského ročníku se podle průzkumů zúčastnilo až 9 %...
22.01.2021 - 10:49
Ani série chladnějších dnů příliš nevylepšila situaci na zamrzajících vodních plochách v Brně.
21.01.2021 - 07:49
Ve spolupráci s praktickými lékaři začalo očkování seniorů 80+.
20.01.2021 - 14:49
Křikem a sprškou nadávek na sebe v pátek navečer upozornila pětice dívek na Mendlově náměstí po vystoupení z tramvaje číslo jedna.
19.01.2021 - 09:16
Komentáře